डिजिटल विपणन

Fotoğraf Standını Seçme – Film Veya Dijital?

Bir fotoğraf kabinini kiralamak isteyen müşteriler genellikle hangisinin daha iyi olduğunu soruyor: dijital veya eski moda film. Cevap gerçekten kişiye kalmış. Her türün avantajları ve dezavantajları vardır.

Bir film kabininin klasik, klasik tarzı, onlara yüksek "serin" bir faktör verir ve fotoğrafları her zaman harika görünür. Ne yazık ki, dijital fotoğraf kabinlerinin yükselişi nedeniyle, film kabinleri bulmak zorlaşıyor. Etkinliğiniz için bir film fotoğraf standını bulmayı başarırsanız, son kararınızı vermeden önce bilmeniz gereken başka faktörler de vardır.

Film kabinleri, dijital kabinlere göre baskı yapmakta daha yavaştır; Bir fotoğraf geliştirmek için yaklaşık 3 dakika sürer. Ayrıca, çalışma için daha pahalıdır ve 900 lbs'ye kadar, taşıma için daha pahalıdır ve bazı binaların içine getirilmesi zordur. Bu ek maliyetler, film kabinlerini dijital bir standdan daha pahalı hale getiriyor.

Bir film kabininde bir fotoğraf çektiğinizde, sonuçta ortaya çıkan fotoğraf şeridi bir tanesidir. Film kabinleri görüntülerin bir kopyasını saklayamıyor. İşlem tamamen mekanik olduğundan, saklanan dosya yok ve negatif yok. Geliştirilen her şerit benzersizdir; başka bir kopya asla olmayacak. Bu, film standı deneyimini özel kılan şeyin bir parçasıdır, ancak etkinliğinizin bir not defterini bir araya getirmeye çalışıyorsanız sakıncaları olabilir. Bir film kabini kullanırsanız ve misafirleriniz size not defteri için bir kopyasını bırakmazlarsa, fotoğraflarını asla göremezsiniz.

Bu günlerde dijital fotoğraf kabini kraldır. Çalıştırılacak düşük maliyet, kiralamaları çok daha uygun maliyetli hale getirir. Konuklar sadece fotoğraflarını almak için yaklaşık 10 saniye beklemek zorunda kalıyorlar ve hatta arkadaşlarınızın ve çektiğiniz tüm çılgın resimlerle gecenin sonunda bir CD bile alabilirsiniz. İki fotoğraf şeridi basan bir fotoğraf kabini kiraladığınızdan emin olun, böylece misafirleriniz bir kopyasını paylaşabilir veya bırakabilirler.

Dijital fotoğraf kabinlerinin bazen kötü görüntü kalitesine sahip olduğu düşünülür, ancak bu itibar hak edilmez. Bugünlerde alışveriş merkezlerinde ve eğlence parklarında bulduğunuz standların çoğunun ucuz, yapışkan tasarımları ve grenli fotoğraf kalitesine sahip olduğu doğrudur. Bazı üreticiler, fotoğraf standının özüyle temaslarını yitirmiş görünüyorlar.

İyi haber şu ki, dijital fotoğraf standında kaliteden ve tarzdan ödün vermek zorunda değil. Ülkenin dört bir yanından klasik fotoğraf standının nostaljik kalitesini onurlandıran ancak insanların dijital bir fotoğraf kulübünde sevdiği özellikler ile birleşmiş birkaç şirket var. Bu dijital kabinler her zaman harika fotoğraflar üretiyor ve bazı "klasik" film fotoğraf kabinlerinden daha klasik görünebilir.