डेटाबेस

Gelişmiş Excel Becerilerinin Övülmesi Gereken Kriterler

Büro işlerinin çoğunluğu Microsoft Office'te beceri gerektirecektir. Hangi paketin en önemli olarak kabul edildiğine bağlı olarak değişebilir. Bir İnsan Kaynakları rolünde, Microsoft Access büyük miktarda veritabanı kullanımı nedeniyle temel olabilir. Ancak, bir doktor ofisinde, Outlook günlük yönetimi hakkında iyi bir anlayış en önemlisi olacaktır. Muhasebeciler ve muhasebecilerin Excel'in iyi bir şekilde anlaşılması gerekir.

İleri düzeyde Excel becerilerine sahip olmamız gerekenler için, aslında gelişmiş Excel becerisinin ne olduğunu tanımlamak genellikle net değildir. Bunu bulmanın en kolay yolu, gelişmiş bir Excel becerileri kursu almaktır. Kapsanan alanlar, Excel ilerlemesi olarak kabul edilmesi gereken becerileri tanımlayacaktır.

Önemli bir beceri, bir Pivot Tablosu veya Pivot Grafiğin nasıl kullanılacağını, değiştirileceğini ve oluşturulduğunu anlamaktır. Pivot Tablolar, büyük miktarlarda verileri kolaylıkla manipüle edilen formatta özetlemenin temel bir yoludur. Tipik olarak, Excel 2007 ve Excel 2010, Pivot Tablolar ve Excel'e yeni başlayanlar için daha aktif öğreticilerle daha kullanıcı dostudur. Bu nedenle, Pivot Tabloları kullanmayı öğrenmek Microsoft 1995 veya 1997'nin ilk sürümlerinde olduğu kadar korkutucu olmamalıdır.

Diğer bir önemli beceri veri sıralamadır. Gelişmiş Excel kullanıcılarının, bir şapka damlasıyla verileri alfabetik veya sayısal olarak sıralayabilmeleri gerekir. Bu, ustalaşmak için güvenilir bir beceridir.

Bakışlar çok önemlidir. Dikey bakışlar özellikle önemlidir ve bu öğeleri kullanmanın rahat olması için bazı formüllerin öğrenilmesini gerektirir. Bu, büyük miktardaki veriden anahtar öğeler çıkarmanızı sağlayacaktır.

Temel makroların kaydedilmesi ve görsel temel kodun temel düzenlenmesi, gelişmiş Excel için önemli bir beceri olarak kabul edilir. Bunlar ilk başta ustalaşmayı zorlaştırabilir, ancak günlük rutininizi geliştirebilirler. Tekrarlayan görevleri gerçekleştirmek için bir makronun kaydı, çalışmanızı azaltabilir ve tekrarlayan görevleri ortadan kaldırabilir. Zaman zaman, makronuz zorluklarla karşılaşabilir, bu nedenle görsel temel kodu düzenleyebilmeniz, makrolarınızı koruyabilmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, bankacılıktaki birçok rol, karmaşık makrolarla e-tabloya sahip olacaktır. Bu senaryoda, herhangi bir arıza olmaması için görsel temel düzenleme becerilerinizi kullanmanız gerekecektir.

Bu makalede, Microsoft Excel'in ileri düzeyde bir kullanıcı tarafından beklenen bazı becerileri açıklanmıştır, ancak bu listeye dahil edilebilecek daha birçok işlev vardır.