एसईओ

GEO Hedefleme SEO için Pratik İpuçları

Araştırma, müşterilerin GEO hedefleme sonuçlarıyla optimize edilmiş bu kampanyaların SEO açısından daha başarılı olduğunu keşfettiklerini gösteriyor.

SEO, Arama Motoru Optimizasyonu'nun kısaltması, kaliteli web üreten süreç ve teknikler. arama motorlarından gelen trafik. Doğal olarak web trafiğinin fiziksel sınırı yoktur. Bir hediye veya açık artırma web sitesi Boston, Londra, Paris veya Hong Kong'dan ziyaretçi alabilir. Dünyanın dört bir yanındaki ziyaretçiler sadece farklı dilleri kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda düzen, navigasyon ve stiller için farklı zevklere de sahipler. Arama trafiğini getirmede başarılı olduğu kanıtlanan genel web tasarımı ve SEO prensiplerinin yanı sıra, GEO-hedefleme SEO'suna yönelik birkaç ipucu, işletmelerini farklı kültür arka plan bölgelerinde online olarak tanıtan işletmeler için başarı şansını artıracaktır.

1. GEO-hedefleme Tasarımı

Birden çok GEO bölgesini hedefleyen web siteleri, sitenin birkaç sürümüne sahip olabilir. Ve her sürüm belirli bir dili hedefler. Aynı sürümde, sayfa otomatik olarak konuma göre yapılandırılabilir. Bir ziyaretçinin coğrafi bölgesini tanımlamak için IP adresini kullanmak yaygın bir uygulamadır. Her bir versiyonun tasarımı için, o piyasayı gerçekten bilen tasarımcılarla yakından çalıştığınızdan emin olun. Web sitesinin tasarımı, yerel kullanıcıların tarzına ve zevkine uygun olmalıdır. ABD pazarını hedefleyen bir web sitesi, bir Hindistan web tasarım şirketi yerine, Hindistan'dan bir web tasarım firması yerine, daha iyi bir başarı şansına sahiptir. Coğrafi hedefleme, kullanıcının ayarlarına bağlıdır. Örnek olarak, bir İngiliz web sitesi, kullanıcının bulunduğu konuma göre Kanada, Avustralya veya İngiltere gibi farklı sürümler gösterebilir. Çünkü Coğrafi hedefleme kullanıcının anahtar kelime ayarlarını, dilini ve yerini belirler.

2. GEO-hedefleme Promosyonu

Tüm büyük arama motorları, kullanıcıların neyi aradıklarına (quires) ve nereden geldiklerini (konumlarına) dayalı olarak arama sonuçlarına hizmet eder. Aslında, büyük arama motorları Google, Yahoo Search! Ve Microsoft'un Live aramaları, ana dilin ya da bir ülke için ana arama motorunun farklı bir versiyonuna sahiptir. İngiltere'den bir araştırmacı, aynı arama motorunu kullanıp aynı terimi aramasına rağmen, Avustralya'dan bir arama yapandan farklı arama sonuçlarını görecektir. Arama motorları, bir sitenin ne tür bağlantılara işaret ettiğine ve bağlantıların nereden kaynaklandığına göre sayfaları sıralar. Bir web sitesi sitesi İngiltere'den bağlantıların çoğunu alırsa, İngiltere kullanıcıları bir arama motorunda bilgi aradıklarında site iyi sıralanır. Hedeflediğiniz GEO pazarında değilseniz, yerel bir SEO firmasıyla çalışmak üretken ve ödüllendiricidir. Boston SEO'yu gerçekten bilen bir Boston internet pazarlama şirketi, hem ABD siteleri hem de Boston yerel web sitelerinden bağlantılar almak için çok daha iyi bir iş çıkartacaktır.

3. GEO-hedefleme Analizi

GEO-hedefleme SEO, SEO hedefleme tanıtımında sona ermiyor. Her bir GEO pazarının ziyaretçi davranışlarını tam olarak anlamak için doğru sonuçlar için coğrafi Meta verilerini kullanmayı deneyin.

Birçok Boston İnternet pazarlama şirketi, bir web sitesinin veya reklamların bir sürümünün yalnızca eyaletler içinde belirli bir şehre erişmesi gerektiğinde, belirli gereksinimler için bir dizi konum sağlayan Web analitik yazılımı ve IP veritabanlarını kullanmıştır.