एसईओ

Gerçek zamanlı veri analizinin rekabet avantajından nasıl yararlanılır?

Google Analytics'teki Gerçek Zamanlı rapor, web sitesi etkinliğini web sitenizde veya uygulamanızda gerçekte gerçekleştiği gibi izlemenizi sağlar. Rapor sürekli olarak güncellenir ve web sitesi etkinliği gerçekleştikten birkaç saniye sonra raporlanır. Gerçek zamanlı verilerin bu dolaysızlığı, dijital pazarlamacılara benzersiz ve değerli bilgiler sunar.

Etkinlik izleme ve etkinliklerinizi bir günlük promosyonlar aracılığıyla mobil uygulamanızın etkinliğini ölçmek için gerçek zamanlı raporlamayı kullanmanın birçok yolu vardır. bir site. Bugün, pazarlamacıların Google'ın Gerçek Zamanlı raporunu üç özel şey için kullanmasına odaklanmak ve önermek istiyorum:

  1. Kısa vadeli kampanyalara veya promosyon çalışmalarına ilişkin sonuçları hızlıca izlemek için.
  2. Yeni yayınlanan içerikle anında etkileşimi izlemek için.
  3. ] Google Analytics ve Google Etiket Yöneticisi uygulamasını test etmek ve doğrulamak için.

Gerçek Zamanlı Genel Bakış

Gerçek Zamanlı rapor, Genel Bakış ve beş özel rapor içerir:

  • Konum raporu.
  • Trafik Kaynakları raporu. [19659004] İçerik raporu.
  • Etkinlik raporu.
  • Dönüşüm raporu.

Her rapor, pazarlamacıların gerçek zamanlı web sitesi verilerini analiz etmek ve pazarlama sonuçlarını iyileştirmek için bunları nasıl kullanması gerektiğine dair önerilerle birlikte aşağıda açıklanmıştır.

Zamana Genel Bakış

Adından da anlaşılacağı gibi, Genel Bakış web sitenizde olup bitenlerin bir özetini sunar. Genel Bakış, toplam aktif kullanıcı sayısını, cihaz türlerini ve etkin sayfaları gösterir. Rapor ayrıca, kullanıcı konumlarının ve en iyi yönlendirenlerin bir anlık görüntüsünü de sağlar.

İPUCU: Yalnızca başlatılan kampanyaların ve yeni gönderilen içeriğin nasıl etkilendiğini hızlı bir şekilde görmek için Genel Bakış raporunu kullanın (bir bakışta). Web sitesi etkinliği.

Gerçek Zamanlı Konumlar raporu

Gerçek Zamanlı Konumlar raporunun varsayılan görünümü, bir etkinliğin ve etkin kullanıcılarınızın şu anda bulunduğu ülkelerin listesini gösterir. Her ülke için daha derine inebilir, bölgelere ve şehirlere bakabilir ve web sayfalarınızın kaçının 30 dakikalık artışlarla her konumdan görüntülendiğini görebilirsiniz.

İPUCU: Coğrafyayı başlatırken bu raporu kullanın. hedefli kampanyalar. Belirli konumlardaki yanıtları ve etkileşim oranlarını anında görebilir ve gerekirse sonuçları hızlı bir şekilde iyileştirmek için hedeflemenizi değiştirebilirsiniz.

Gerçek Zamanlı Trafik Kaynakları raporu

Hangi kaynakların ve ortamların sizi göndermekten sorumlu olduğunu izlemek için bu raporu kullanın. Şu anda sitenizdeki insanlar. Bu, kısa vadeli kampanyaları değerlendirmenize ve farklı pazarlama kanallarında trafiğin nasıl aktığını izlemenize olanak tanır.

İPUCU: Bir विज्ञापन kampanyası veya sosyal tanıtım başlattıktan sonra, bunu hızlı bir şekilde doğrulamak için harika bir yol olabilir. Trafik gerçekten beklenen kanallardan akıyor. Ve eğer değilse, kampanyanızı düzenleyin.

Gerçek Zamanlı İçerik raporu

Son 30 dakika içinde hangi web sayfalarınızın en çok "görünüm" aldığını öğrenmek isterseniz, İçerik raporu size bildirecektir. Bu gerçek zamanlı rapor, kullanıcıların şu andaki sayfalarını gösterir ve her sayfadaki sayfa URL'sini, sayfa başlığını ve aktif kullanıcıların yüzdesini içerir.

İPUCU: Bu rapor özellikle bloglar için yararlıdır. Pazarlamacılar içerik etkileşimini ve performansını izleyebileceği için ve bilgilendirici web siteleri. Kullanıcı akışını anlamak ve ziyaretçilerin web sitenizdeki sayfalar arasında nasıl hareket ettiğini görmek de yararlıdır. İçerik raporu, belirli bir içerik parçasının birdenbire dikkat çekip çekmediğini, belki de zamanında veya güncel bir olaydan kaynaklandığını söyleyecektir.

Gerçek Zamanlı Olaylar raporu

Gerçek Zamanlı Olaylar raporu, Düğme tıklamaları, indirmeler veya video görüntüleme gibi etkin kullanıcı etkileşimi. Bu rapor, pazarlamacıların, kullanıcıların otomatik etkinlik uygulamasının test edilmesinin yanı sıra, kullanıcıların web sitenizle beklendiği gibi etkileşimde bulunup bulunmadığını hemen görmesini sağlar. Bu gerçek zamanlı etkinlik, etkinlik kategorisi ve etkinlik eylemiyle ilgili verileri içerir, ancak etkinlik etiketi verilerini göstermez.

İPUCU: Bir kampanya başlattıktan hemen sonra, kullanıcıların aramanızı bulduklarını doğrulamak için bu raporu kontrol edin. Açılış sayfasındaki işlem Harekete geçiyorlar mı? Dönüştürüyorlar mı? Daha sonra bunu bilmek ve anlamak, daha sonradan iyileştirmeler yapmanıza ve ROI'yi hızlı bir şekilde geliştirmenize izin verecektir.

Gerçek Zamanlı Dönüşümler

Bu raporda, web sitenizde şu anda aktif olan kullanıcılar tarafından hangi eylemlerin tamamlandığını izleyebilirsiniz. . Rapor, hedef adı, hedef tamamlama sayısı ve her bir hedef için aktif kullanıcıların yüzdesiyle verileri içerir. Hedefe göre genel dönüşüm etkinliği, dönüşümle son 30 dakikadaki dönüşüm sayısını görmenin yanı sıra kullanılabilir.

TIP # 1: Bu rapor, dönüşüm hedefi yapılandırmalarını test etmenin yanı sıra, doğrulamak için mükemmeldir. Yeni başlatılan kampanyaların dönüşümleri artırdığı.

Test için Gerçek Zamanlı raporları kullan

Tüm Google'ın Gerçek Zamanlı raporları değerlidir, ancak test söz konusu olduğunda, bunların paha biçilemez olduğunu hissediyorum. Mevcut raporun herhangi birini veya tamamını kullanarak uygulamaları ve değişiklikleri web sitenize hızlıca test edebilirsiniz.

Örneğin, yeni etkinlikler veya dönüşüm hedefleri uyguluyorsanız, web sitenizde istenen işlemleri Gerçek Zamanlı raporlarla karşılaştırabilirsiniz. Etkinliklerinizin ve hedeflerinizin doğru olmasını ve çalışmasını istediğiniz yerleri doğrulamak için. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Google Etiket Yöneticisi'nde bir etkinlik etiketi oluşturduktan sonra önizleme moduna gidin ve Google Analytics'teki Gerçek Zamanlı'ya gidin. Kendinizi bulmak için bölgenizdeki kullanıcıları arayın. (Not: Dahili trafik olarak hariç tutulursa, filtrelenmemiş görünüme bakmak isteyebilirsiniz.)

Oturumunuza ilişkin tüm raporları filtreledikten sonra, etiket uygulamalarınızı test etmek için web sitenizde gerekli işlemleri yapın. Her şeyin beklendiği gibi çalıştığı

Gerçek Zamanlı raporların herhangi birinde bir kategoriyi tıklarsanız, diğer kategorileri bu kategoriye göre filtrelediğini unutmayın. Örneğin, Konum raporunda Şikago'dan gelen trafiğe gidip Trafik Kaynakları raporuna giderseniz, tüm kullanıcılara değil, yalnızca Şikago'daki mevcut kullanıcılara ait trafik kaynaklarını gösterir.

Gerçek Zamanlı Analizler'den yararlanın [19659907] Tarihsel veriler hâlâ web sitesi davranışlarını ve uzun vadeli eğilimleri analiz etmenin birincil yoludur, ancak birçok pazarlama çalışması gerçek zamanlı izleme ve analiz yoluyla önemli ölçüde ve hızlı bir şekilde geliştirilebilir.

Sosyal medya çalışmaları kanal ve yere göre anında ayarlanabilir veri. İçerik, etkileşim ve etkileşim verilerine göre hızlı bir şekilde gözden geçirilebilir. Çevrimdışı pazarlama programlarının etkisi neredeyse anında görülebilir ve güncel haberlerin ve güncel olayların etkisi gerçek zamanlı olarak tespit edilebilir.

Pazarlama programlarınızı optimize etmeye başlamak için haftalık veya aylık sonuç raporlarını beklemeyin! Gerçek zamanlı veri analizinin sağladığı rekabet avantajından yararlanın.


Bu yazıda dile getirilen görüşler misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Yazarlar burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Stela Yordanova, B2B şirketleri için talep oluşturma ve liderlik yönetimi çözümleri konusunda uzmanlaşmış bir B2B Dijital Pazarlama Ajansı olan SmartSearch Marketing'te bir SEO ve Analitik Uzmanıdır.