एसईओ

Gerçekte Birlikte Çalışılan SEO ve Sosyal Ağlar için 2 Gelişmiş Strateji

Bunu bir düşünün: Daha fazla geri dönüş üretmenin yollarını beyin fırtınası yapmaya çalıştığınızdan daha fazla kahve içtiniz. Sonra birisi aniden Facebook'u öneriyor ve siz de deneye gidiyorsunuz. Ekstra sosyal medya paylaşımı ve voila ile bir makale gönderin! SERP sıralamasında yükselen bu sayfayı görüyorsunuz.

Ha! SEO ve sosyal medya arasındaki ilişkiyi affetmek çok kolay olsaydı.

Bu ikisi, herhangi bir dijital pazarlama stratejisinin en kritik öğeleridir ve birçok işletme birlikte nasıl çalıştıklarını anlamak için mücadele etmektedir.

Yani, İkisi Bir İlişkide mi, Ne?

Yanıt olarak şunu düşünün. Searchmetrics tarafından gerçekleştirilen Yeniden Başlatma Sıralama Faktörleri, bir süre önce bir grafik hazırladı. Bu grafik, arama motoru sonuçlarında iyi sıralanan bir blog yayınının da Facebook'ta daha fazla paylaşım aldığını gösteriyor.

Benzer çalışmalar, Twitter ve Google + 'da aynı sonuçlarla gerçekleştirildi.

Ancak Searchmetrics'e göre, bu sonuçlar yalnızca sosyal medya ve SEO arasındaki bağlantı ilişkisinden kaynaklanıyordu.

Evet, onları birbirine bağlayan önemli bir özellik var.

Sosyal medya, içeriğinize trafik çekme yetkisine sahiptir. İçeriğiniz iyi ise, diğer web sitelerinden ve bloglardan gelen gerçek bağlantıları çekecektir çünkü insanlar sosyal ağ sitelerinde kendi ağlarında çok faydalı linkleri paylaşmayı çok severler.

Aktif Bir Sosyal Medya Hesabı = Artan Marka Bilinirliği

Sosyal medyadan oluşturulan trafik, mükemmel yerinde SEO göstergeleri oluşturur. Yine, içeriğiniz harikaysa, sitede yüksek zamanlı metriklere, tıklamaların web sitenizin diğer bölümlerine ve çok daha fazlasına yol açacaktır.

Ve herhangi bir sosyal ağda kaç kez bir विज्ञापन gördün ve daha sonra Googled? Aktif bir sosyal medya hesabı, daha büyük marka bilinirliğine yönelik tek yönlü biletinizdir.

2 İleri Seviye Stratejiler SEO ve Sosyal Medya Pazarlama Stratejinizi Entegre Edin

Bu SEO avantajlarından en iyi şekilde yararlanmak için sosyal medya tanıtım taktiklerinizi geliştirebilirsiniz.

Öncelikle, elbette, istisnai ve yararlı içerikler oluşturmalısınız. SEO stratejilerinizin kötü içerik dalgasını sürmesini istemezsiniz.

Bir sonraki akıllı adım, bu iki ana yaklaşımın iyi bir şekilde kullanılması olacaktır.

1. İçerik oluştururken sosyal medyadaki maksimum tıklamaları hedefleyin

Uzman pazarlamacılar, okuyucuların en çok hangi kancalara sahip olduklarından haberdardır. Belki de okuyucuları daha yararlı içeriklere yönlendiren iç bağlantılar içeren bir listable (liste makale) olabilir. Belki de, beklentilere karşı dayanılmaz görünen eğlenceli bir CTA'dır.

Dikkat çeken ve umutları tıklamaya zorlayan içerikler oluşturun. Bu, & # 39; clickbait & # 39; konumuna odaklanmanız gerektiği anlamına gelmez. yanıltıcı ve yararsız makaleler. Ama kendinize şunu sorun: "Okuyucu bir sonraki okumayı kesinlikle çok ister miydi?"

En çok dikkat çeken görüntüleri, gifleri ve videoları kullanın. İnsanları güldürün veya ağlayın!
Duygusal reklamcılık hala en büyük hit.

2. Hesap tabanlı pazarlama (ABM) iyi bir bahistir

Sosyal medya içeriğinizi ABM stratejinizle entegre etmek, etkili hedefleme sürecinde garanti başarısını uygular.

Belki de işletmeniz zaten ABM'ye dayanıyor veya belki de yeni başlıyorsunuz; Hedef merdiveni yüksekte tırmanmak için emin bir yoldur. Örneğin, ABM kampanyanız için kişiselleştirilmiş içerik oluşturacaksınız – web sitenizde yayınlayın! Site gezintisinde yaşamak zorunda değildir (özellikle de çok kişiselleştirilmişse), ancak yine de orada olmalıdır.

Ardından, söz konusu içeriği ücretli kitle veya sosyal medyadaki mevcut ilişkilerinizi kullanarak hedef kitlesiyle paylaşın.

Bu, son derece alakalı içeriğinizin bir kitleye ulaşmasını sağlar (birebir paylaşım olsa bile!). Hemen hemen her zaman önemli bir site içi katılım sağlar.