डिजिटल विपणन

Girişimciler ve Küçük İşletmeler İçin Facebook Pazarlama

Genel Bakış:

Bugünlerde birçok sosyal medya kanalı var, hangisinin daha etkili olduğunu ve işinizi pazarlamak için zaman ayırmaya değer olduğunu belirlemek zor. Küçük işletme sahiplerinin mesajlarını ve markalarını fark etmeleri için en etkili ve uygun maliyetli olduğunu düşündüğümden, Facebook pazarlamasına odaklanacağım. Facebook pazarlama işinizi büyütmenin mükemmel bir yoludur ve bunu yaparken de eğlenebilirsiniz.

Facebook, küçük işletme pazarlaması için büyük olanıdır; uzun zamandır devam ediyor ve ürünlerini Facebook platformunda pazarlayan şirketlere odaklanıyor. Platform, tüketicilerin web sitenizde neler yaptıklarını tam olarak takip edebilmeniz için platform, ücretli yayınlar, ücretli hedefleme reklamları ve nispeten yeni bir Facebook pikseli gibi harika araçlar sunar. Eklenen bonus, Facebook’un kampanyalarınız için analitik sağlamasıdır. Böylece, etkileşimi ve sonuçları optimize etmek için विज्ञापन öğenizi, mesajlaşmanızı, kitlenizi vb. Ayarlayabilirsiniz.

Facebook Pazarlamasını Optimize Etmek İçin En Önemli İpuçları

• İpucu 1 – Orijinal İçerik

Kitleniz için ilgi çekici ve faydalı içerikler yazdığınızdan emin olun. Blogunuzu (eğer varsa) Facebook sayfanıza kolayca aktarabilir, aynı zamanda Facebook izleyicileriniz için orijinal yazılar yazdığınızdan emin olabilirsiniz. (Zamanlanmış yayınlar yoluyla zaman kazanmak için birden fazla gönderi planlayabilirsiniz.) Bir günde kaç yayın eklemeniz gerektiğine dair bir kural yoktur. Birinin minimum olduğunu, ancak yalnızca paylaşılacak kaliteli içeriğiniz varsa diyorum. Asla dışarıda bir şeyler yapmak için zayıf bir yazı yayınlamayın. Bu tür yayınlar, sayfanızı terk eden kişilere yol açar. Bu, çekim yapmakta olduğunun tam tersidir. İçerik dağıtım programınızı yönetmek için içerik takvimi oluşturmak için yararlı bir araç.

• İpucu 2 – Etkileşim

İçerik oluşturucu içeriği kitlenize ulaştırdığınızda, hayranlarınızla etkileşimde bulunacağınızdan emin olabilirsiniz. Kitlenize hızlı ve inandırıcı bir şekilde yanıt vermesi çok önemlidir. Kitlenizle doğrudan yazışmanız, sizin işinizdeki kişiliğiniz, marka elçiniz olur. Bu, müşterileri yetiştirmek, satışları artırmak ve marka sadakati geliştirmek için harika bir yoldur. Tekrarlamak, kitlenize derhal cevap vermek istiyorum. Birçok kullanıcı, bir ekibin hazırlandığını ve yorum yaptığında veya bir soru sorduğunda hemen yanıt vermeyi beklediğinizin izlenimi altındadır (ne kadar mantıksız olursa olsun). Hızlı bir şekilde yanıt vermezseniz, kitle sizi göz ardı edeceğinizi ve kapatılabileceğinizi düşünebilir. Biliyorum biraz mantıksız, ama bu hızlı, hızlı tempolu yaşlarda insanlar anında sonuç almak istiyorlar, bu yüzden küçük işletmeler mümkün olan en iyi şeyleri barındırmalıdır.

• İpucu 3 – Kitlenizi Tanıyın

Kitlenizi gerçekten öğrenmek için Facebook & # 39; in Analizlerini kullanın. Temel demografik profilinizi (yaş, cinsiyet, vb.) Alabilir ve ayrıca hangi yayınların izleyicilerinizin ilgisini çektiğini ve hangilerinin gelmediğini izleyebilirsiniz. Bu bilgi, içeriğinizi kitlenizin tercihlerine göre özelleştirmenizi sağlar. Ayrıca, belirli kitlenizin, Insights'daki gönderiyi takibini izleyerek, günde kaç gönderim görmek istediğini de görebilirsiniz. Analizler aracı sayısız amaç için kullanılabilir ve hedef kitlenizi kaçırıp kaçırmadığınızı belirleyebilir. Eğer öyleyseniz, onlara ulaşmak için birçok yol var ve bundan sonra konuşacağım.

• İpucu 4 – Facebook Pazarlama Araçlarını Kullanın

Facebook, yeni bir kitle yakalamak ve mevcut kitlenizi genişletmek için kullanabileceğiniz çeşitli araçlara sahiptir. Hem pazarlama amaçlarınız için etkili araçlar olan reklamlar ve destekli yayınlar sunarlar. Bu araçlar, doğru şekilde kullanıldığında son derece etkili olabilir ve uygun maliyetlidir – her bütçeyle kendi bütçenizi belirlersiniz. Hem reklamlar hem de destekli yayınlarla, ulaşmak istediğiniz kitleyi hedefleyebilirsiniz. Desteklenen yayınlarla konum, cinsiyet, yaş ve tercihlere göre hedefleme yapabilir ve reklamlarla biraz daha ayrıntılı hedefleme seçenekleriniz vardır. Örneğin, çocuklarınızın e-Kitaplarını tanıtıyorsanız, anneleri, büyükanneleri, babaları, ev okullarını vb. Hedefleyebilirsiniz. Bu reklamların ve artırılan yayınların güzelliği Facebook'un tüm etkileşimlerini izlemesidir. markanızı promosyonunuzla isabet ettirin veya yapmayın ve buna göre ayarlayın. Reklamlarınız ve yayınlarınız, henüz yapmadıysanız hedefinize ulaşmanın harika bir yoludur.

• İpucu 5 – Kişisel Olun

Bu gereksiz olabilir, ancak Facebook sayfanızın iş kişiliğiniz olduğunu anlamak için ne kadar önemli olduğunu ifade edemiyorum. Otantik, gerçek ve doğru olun. Kendiniz olun ve kitlenizi tanıyın ve sizi yakından tanıyın. Bu iletişim, markanızla ve marka sadakatinizle inanılmaz duygusal bağlantılar yaratır ve satışları arttırır. Markanızın kişiliği ne kadar çok sevilirse, hayranlarınız arkadaşlarıyla daha fazla paylaşır. Müşterilerinizle konuşma ve arkadaş edinme şansınız. Bu gerçekten benzersiz bir pazarlama aracı ve son derece etkili, bu yüzden onunla eğlenmeyi unutmayın!

• İpucu 6 – Facebook Gruplarına Katıl

Orada sayısız Facebook grubu var: Her şey için oldukça fazla bir grup var. Arama çubuğuna yukarı çıkıp işletmenizle alakalı anahtar kelimeler girmeye başlayabilirsiniz. Ve sadece gruplara katılmayın; Güven kazanmak için grupla etkileşime geçmek için biraz zaman ayırın. İşletmenizi tanıtıyorsanız, satışlarla bölge edinmek için bu ilişkileri en üst düzeye çıkartabilirsiniz. Grupla bir ilişki kurduktan sonra, onlara sattığınızı hissetmeyeceklerdir; Gruba faydalı olan bilgilerle katkıda bulunuyorsunuz.

Bütün bunlar ne anlama geliyor?

Bu, Facebook’u bir pazarlama aracı olarak kullanmaya başlama zamanınız olmadığı anlamına geliyor. Milyonlarca kullanıcının bu platforma aktif olarak katılmasıyla, küçük işletmenizin tanıtımını yapmak için bir parçası olmanız şarttır. Daha önce de belirttiğim gibi, sadece küçük işletmeler için Facebook pazarlaması uygun değil, aynı zamanda son derece etkili. Mutlu Facebooklar!