एसईओ

Google, 20. yıldönümü etkinliğinde kartlar, keşif araçları ve yenilenen görsel aramaları duyurdu

Şaşırtıcı derecede düşük anahtar 20'nci yıldönümü ve arama etkinliğinin geleceği, Google bir dizi yeni arama özelliğini duyurdu. Bazıları yenidir, bazıları mevcut yeteneklerin genişletilmesi ya da uyarlamalarıdır ve bazıları ödüllendirilmiştir ya da “esinlenerek” rakiplerin ürünleri (Snap, Instagram, Pinterest).

Ben Gomes, arama Başkanlığı, Google'ın misyonu ve bilgi düzenleme yaklaşımı hakkında kısa bir genel bakış sunan etkinlik. Daha sonra, yeni nesil arama kabiliyetlerini tanımlayan kavramsal kepçeleri, üç “arama vardiyasını” tanıttı:

  • Cevaplardan yolculuklara.
  • Arama sorgularından, tereddüt keşfine.
  • Metinden görsel içeriğe.

Kişiselleştirme 'arama yolculuğu' Yıllar önce, Microsoft, aramanın bir kerelik bir davranış olmadığını belirledi. Araştırması, insanların bir iş bulma, düğün planlama, araba satın alma, daire kiralama veya tatil planlama gibi görevleri yerine getirmek için birçok oturumda genellikle çok sayıda sorgulama yaptığını gösterdi. Bugün, Google, iki ilgili arama duyurusunda bu fikri yineledi: Etkinlik Kartları ve geliştirilmiş Koleksiyonlar.

Etkinlik Kartları, daha önce ziyaret ettiğiniz sayfaları ve önceki sorguları gösteren “aramada bıraktığınız yeri” yansıtacaktır. Google, her seferinde ya da her sorguda görünmeyeceklerini söylüyor ve kullanıcılar Kartlardan sonuçları düzenleyip kaldırabilir.

Yeni Koleksiyonlar

Koleksiyonlar zaten mevcuttu, ancak kaç kişinin kullandığı belli değil. . Koleksiyonlar, kullanıcıların telefonlarında içerik kaydetmelerine ve düzenlemelerine olanak tanır. Koleksiyonların yeni versiyonu, Etkinlik Kartlarına yakından bağlıdır.

Kullanıcılar, Sayfalarına Etkinlik Kartlarından Koleksiyonlar kaydedebilecek. İlgili konuların önerileri de olacaktır. Planlamanın ve yüksek dereceli alışverişin (örneğin bir araba ya da ev ya da ana cihaz satın alınması) faydalanabileceği düşünülmektedir.

Google ayrıca bir "konu katmanını" bilgi grafiğine çektiğini eklemektedir. Bu, giderek artan sayıda alakalı önerisinin arkasında yatan şey. Google'a göre:

Konu Tabanı, belirli bir konu için web üzerinde mevcut olan tüm içeriği analiz ederek ve yüzlerce ve binlerce alt-üst düzey geliştirerek inşa edilmiştir. Bu alt konular için, konuyla ilgili yeni içeriklerin yanı sıra, en alakalı makaleleri ve videoları da keşfedebiliriz. Daha sonra, bu alt-tabakaların birbirleriyle nasıl ilişkilendiğini anlamak için kalıplara baktık, böylece daha sonra keşfetmek isteyebileceğiniz içerik türünü daha akıllı bir şekilde inceleyebiliriz.

Cevap Kutusundaki / Konudaki Snippet'lerde 'Konu Katmanı'

Yukarıdaki resimde, her köpek ırkı için ayrı alttopikler olduğunu görebilirsiniz. Bu, Google’ın bu bireysel ırklar ve ilgili sorgular ve içerik arasındaki ilişkileri anlamasına dayanmaktadır. Hareket halindeki daha yapısal veriler.

Google Feed, "Keşfedin" haline geldi. Google, Google Feed'in dünya çapında 800 milyon aylık aktif kullanıcı olduğunu gösterdi. Ayrıca, yayının üçüncü taraf yayıncılar için artan bir trafik kaynağı olduğunu da belirtti. Bugün, şirket isim değişikliği ve Google Feed'e yönelik bazı geliştirmeler yaptı.

Yeni ürün adı “Discover”. Ve Google ana sayfasının mobil sürümünde görünecek.

Yeni adın ötesinde tasarım iyileştirmeler ve yeni kullanıcı kontrolleri ve yeteneklerinin eklenmesi. Her haber veya içerik maddesine, belirli bir konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için etkin bir arama sorgusu olan, konuyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için bir konu başlığı eşlik edecek.

Kullanıcılar ayrıca konuları takip edebilir ve belirli bir konuda daha fazla veya daha az içerik görmek isteyip istemediklerini belirtebilirler. konu. Google ayrıca feed'e daha fazla video içeriği ekleyecektir.

Google Feed artık Discover

Görsel arama: Snapchat, Pinterest'den borç alarak. Üçüncü büyük duyurular seti görsel arama ve keşifle çevrildi. Ve bu güncellemeler ve değişiklikler en azından Snap, Instagram ve Pinterest'den ilham almayı sürdürüyor.

AMP hikayelerini takip eden Google, başlangıçta ünlülerin ve atletlerin etrafında arama sonuçlarına genişletiyor. Hikayeler, video içeren ve kaydırılabilir, makine tarafından oluşturulan, görsel olarak sürükleyici bir mobil biçimdir:

[W] AMP hikayelerini akıllıca oluşturmak ve bu içeriği Arama'da göstermek için AI'yı kullanmaya başlıyor. Ünlüler ve sporcular gibi önemli insanlarla ilgili hikayelerle bugün başlıyoruz. Zengin ve görsel bir formatta, yaşamlarından önemli anlara ve önemli anlara bir bakış sunuyor. Bu biçim, daha fazla bilgi için makalelere kolayca dokunmanızı ve web'deki içeriği keşfetmenin yeni bir yolunu sunar.

Ayrıca, Google, arama sonuçlarında hızlı önizleme için videoların ilgili segmentlerini tanımlamak için bilgisayar vizyonunu kullandığını söylemiştir. “Öne çıkan videolar” olarak adlandırılan bu özellik, kullanıcıların ilgi alanlarıyla alakalı videoları daha hızlı bir şekilde tespit etmelerine yardımcı olacaktır.

Google, bu hafta Google görüntülerini "resimlerin etrafında daha fazla bağlam gösterecek" şekilde güncellediğini de belirtti. Kullanıcılara daha fazla bilgi vermek ve hem masaüstünde hem de mobil cihazlarda harekete geçmelerini sağlamak için daha etkili hale getirmek amacıyla.

Şirket, bir fotoğraftaki herhangi bir öğe veya nesne üzerinde görsel arama yapmak için Google Lens'in Google Görseller’e geleceğini ekledi. Objektif istenen ürün veya görüntüyü yanlış alırsa, kullanıcılar Lens'i bu öğeye yönlendirmek için belirli arama nesnesini manuel olarak gösterebilir (bir daire çizebilir).

Diğer şeyler. Google, iş aramalarını, belirli açılışlarla bağlantılı eğitim veya iş eğitimi fırsatlarına yakın gösterecek olan İş arama yetenekleriyle ilgili geliştirmelerle sona erdi. Bu yeni girişime Pathways deniyor.

Şirket, Virginia Eyaleti, Virginia Community College Sistemi ve yerel Virginia işverenleriyle ilk ortaklıklarını duyurdu. Aynı zamanda organizasyonun iş-eğitim fırsatlarını aramada açığa çıkarmasına yardımcı olmak için Goodwill ile işbirliği yaptı.

Son olarak, Google sel baskınlarının potansiyel kapsamını ve ilerleyişini göstermek için karmaşık veri modellemesini kullanarak SOS ve Genel Uyarılarını sel uyarıları içerecek şekilde genişletiyor. ve ortaya çıkan hasar. Program, o ülkenin Merkezi Su Komisyonu ile ortaklaşa Hindistan'da başlatılıyor.

Pazarlamacılar için ne anlama geliyor. Google, arama sonuçlarına çok daha fazla yapılandırılmış içerik getiriyor ve bazı durumlarda sorguları önceden öneriyor veya ek arama oturumları oluşturacak sorguları öneriyor. Özellikle mobil cihazlarda geleneksel “mavi linkler” daha fazla vurgulanacaktır. Tüm bu yeni özellikler, pazarlamacılar için potansiyel yeni içerikli विज्ञापन envanteri de oluşturur.

Google, bu özelliklerin veya içerik alanlarının herhangi birinde para kazanma veya reklam yerleşimlerini tartışmamıştır. Ancak, en azından bazılarının yakın ya da orta vadede reklam yerleşimlerini görmesi olasıdır.


लेखक के बारे में

Greg Sterling, Arama Motoru Arazisinde Katkıda Bulunan bir Editördür. Dijital medya ve gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmekle ilgili kişisel bir blog, Screenwerk yazıyor. Aynı zamanda Yerel Arama Derneği için Strateji ve Analizler VP'sidir. Onu Twitter'da takip edin veya Google + 'da bulun.