एसईओ

Google, 7 yıl sonra Google + 'yı kapatıyor: Google aramada bir kez daha ortaya çıkan etkisine bir göz at

Yaklaşık yedi yıl önce, Google, Google+ adlı kendi sosyal ağ sitesini başlattı. Pazartesi günü, Google, bir gizlilik hatası bildirdiği için önümüzdeki aylarda Google + 'nın tüketici sürümünün kapanacağını duyurdu.

Google, "Google +' nın tüketici sürümü şu anda düşük kullanım ve katılım sağlıyor" dedi. Google+ kullanıcı oturumlarının sayısı beş saniyeden az. ”

Google+ ve +1 düğmesinin sıralaması etkileniyor mu? Google + 'nın kullanıma sunulmasından önce, Google 2011'de web siteleri için bir düğme daha ekledi. arama kalitesi ve sıralaması için kullanılan birçok sıralama sinyali. Yıllar geçtikçe, Google bunu geri çekti ve Google + 'da büyüdüğü için (veya küçüldü) Google, Google +' yı ya da artı bir sıralama sinyali olarak kullanmadığını söyledi. Çalışmalar her iki şekilde de kanıt gösterdiği için bu çok sıcak bir konuydu.

Her durumda, Google + 'nın gitmesiyle, Google+ ve +1 düğmelerinin ileriye yönelik sıralamalar üzerinde hiçbir etkisi olmayacağından emin olabilirsiniz. Yani bu dava kapalı.

Google+ bazı arama sonuçlarını etkiledi. Google aramasında yıllar içinde Google+ ve +1 düğmeleri gösterildi. Search Plus Your World ile Google, arama sonuçlarınızı Google+ arkadaşlarınızın aradığı ve tıkladığı şeylere göre kişiselleştirir. Google, Google+ hesabınıza dayalı olarak fotoğraflarınız, e-postalarınız, uçuşlar vb. Kişisel öğelerinizi de doğrudan arama sonuçlarında gösterir. Bu günlerde, Google, son zamanlarda kabul edildiği gibi, aramada kişiselleştirmeyi zar zor kullanmaktadır.

Google, Google Gerçek Zamanlı Arama'nın Google'ın sahip olduğu bir özellik olduğu durumlarda, Google+ yayınlarını gerçek zamanlı aramada da gösterdi.

Google, ayrıca, arama yapanların Google + 'da sohbet etmelerini de önerdi. yıllar sonra. Bu, Google’ın sosyal ağındaki konuşmayı sürdürme tarzıydı. Google, Google + 'da neyin tartışıldığını size göstererek bile, Google +' nın arama sonuçlarında ve Google Haberler’deki içeriğini vurgulayacaktır. Google + 'nın, arama sonuçlarının tamamını, sık sık SEO topluluğunda bir şaka haline geldiği günlerde görebildiğini göreceksiniz.

Google+ ile Google Yerel sonuçları arasındaki yoğun yerel arama entegrasyonunu unutmayalım. Aslında bir süredir Google+, Google Benim İşletmem'in eski adı olan Google Rehber'in yerini aldı.

Google + 'da uzun ve yavaş bir ölüm vardı. Evlatlık yıllarca süren buharı kaybettiğinden, Google yavaş yavaş Google + 'yı zorladı. Google Play'de daha az sayıda ve daha az Google çalışanının yayınladığını gördüm. En azından genel ticari sürüm. Google alt kümesi özelliklerini विज्ञापन entegrasyonları, kaydedilmiş aramalar, Google + 'da bilgi panelleri, Google yerel düzenlemeleri ve eski Google+ sayfaları gibi görüyoruz.

Aslında, bir ürün olduğu için Google’ın son birkaç yıldaki yayınlarını veya değişikliklerini nadiren ele aldık. görüş ve dışarıda olan hizmet.

Google, “önümüzdeki Ağustos ayı sonuna kadar tamamlanması planlanan 10 aylık bir süre boyunca Google + 'yı devralacak” dedi. Tüketicilere, verilerini indirebilecekleri ve taşıyabilecekleri yollar da dahil olmak üzere ek bilgiler sağlayın. ”

Google, Google’ın ve Google’ın yanıt vermediği ek güvenlik önlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google’ın gizlilik ihlallerini ihlal etmemesini kardeşim sitesi Marketing Land


लेखक के बारे में

Barry Schwartz Arama Motoru Arazi Haber Editör ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick sahibi. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.