एसईओ

Google Ads’in bir profesyonel gibi yeni kitlelerini kullanmak için 11 ipucu

Google, yedi yıl önce RLSA’nın oluşturulmasıyla arama reklamlarına kitleleri tanıttı. O zamandan bu yana çok fazla gelişme oldu. Kitleleri kullanmanın öncüsü olmak istiyorsanız, bu ayın sonunda tüm reklamverenlere gelecek olan Google’ın kitle portföyüne yapılan son eklemeleri öğrenmeniz gerekir.

Yeni kitleleri tanıyın

Duyuru kaçırmış olmanız durumunda, işte Google’ın yeni izleyici türlerinin kısa bir özeti:

Affinity izleyicileri

Muhtemelen en azından burada veya oradaki bir görüntülü विज्ञापन kampanyasındaki yakınlık izniyle uğraşıyorsunuz. Haber şu anda arama kampanyaları için hazır durumdalar. Bu kitleler, tüketici alışkanlıklarına ve gerçek hayattaki ilgi alanlarına dayanmaktadır.

Bu yakınlık kitleleriyle, birinin arama niyetini tutkularıyla bağlayabilirsiniz. Birinin önermek zorunda olduğunuz şey hakkında tutkulu olduğunu zaten biliyorsanız, onların isteklerine uygun şekilde değer verebilirsiniz. Sadece arama yaptıkları değil, heyecanlandıkları ve çoktan içine girdikleri bir şeyi arıyorlar.

12 kategoride 132'nin üzerinde segment bulunuyor.

Mevsimsel olaylar

Piyasada seyirci ailesi olan mevsimsel olaylar, belirli satın alma mevsimlerinde satın alınanlarla ilgilidir. Bazı insanlar gerçekten Black Friday alışverişine dahil değil. Bazı insanlar gerçekten, gerçekten . Mevsimsel etkinlikler size, Anneler Günü için alışveriş yapmayı ya da okula dönüş alışverişinin belirli bileşenlerini derinden ilgilendiren insanlara ulaşmanın bir yolunu sunar. Kabak baharatı sezonunda sıkı bir şekilde bulunduğumuzu görünce, Noel alışverişi için izleyicilerin yakında ısınacağını biliyorsunuz. Bu kitleler artık YouTube için de kullanılabiliyor.

Müşteri Maçı için benzer izleyiciler

Müşteri Maçı ile müşterileriyle yeniden etkileşime girmeyi sevdikleri birçok pazarlamacıdan duydum. Peki ya tamamen yeni potansiyel müşterilere ulaşmayı amaçlayan kampanyalar? Yukarıdaki yenilikler gibi Google Reklamları kitleleri bu durumlarda harika çalışabilir, ancak bahsedilmeye değer başka bir kitle türü daha var: benzer kitleler. Mümkün olduğunda Müşteri Maçı listeleri için benzer izleyiciler oluşturulacaktır. Bu benzer kitleleri, Müşteri Eşleşmesi kitlelerinizle benzer özellikleri paylaşan kişilere ulaşmak için (arama davranışı gibi bir dizi faktöre dayanarak) ekleyebilirsiniz.

(Ve kısa bir not: Son duyuru, bu yeni kitle türü, ancak hakkında konuşmaya değecek kadar yeni ve havalı.)

Yeni kitlelerinizi profesyonel gibi kullanın

Bu yeni kitleleri arama kampanyalarınıza uygulamaya başladığınızda, Google’ın rehberliği sık sık nasıl yaptığınızı yansıtır uzun zamandır izleyicilerinizi kullanıyordum. Bu, yeni izleyici türlerini kullanırken aklınızda bulundurmanız gereken bazı özel hususlar olduğunu söyledi:

Tüm izleyiciler (bu yenileri de dahil olmak üzere)

1. Google Ads Audience içgörülerine göz atarak planlama sürecine başlayın. Zaten ulaşmakta olduğunuz veya kime ulaşmakta daha iyi olabileceğiniz hakkında her türlü bilgiyi bulabilirsiniz.

2. Başlangıç ​​olarak "Gözlem" ayarıyla izleyicileri uygulayın. İlginizi çekebileceğini düşündüğünüz kitleleri ekleyin, sonra metriklerin içeri girmesine izin verin. Bu hızlı bir adımdır, ancak önemli bir adımdır.

3. İlk önce en alakalı kitlelerle başlayın. Bazı bölümler, yalnızca markanız için yüksek hacimli kitleler ve kampanyalar için etkilidir. En etkileyici olanlardan ikisinin üçte biriyle başlayın ve yalnızca etkili olduklarını gösterdikten sonra genişleyin.

4. Kampanya düzeyinde kitle uygulayın. Özel sebepleriniz varsa reklam grubu düzeyinde başvurabilirsiniz, ancak çoğu insan için kampanya düzeyi size aradığınız kapsamı vermelidir.

5 [If using Smart Bidding, which I heartily recommend] Teklif ayarlamaları için endişelenmeyin. Bu tür sinyaller zaten müzayede süresi tekliflerinize dahil edilmiştir.

6. [If not using Smart Bidding, which I do not heartily recommend] Teklifleri performans farklılıklarına göre ayarlayın. Bir izleyici az ya da çok değerli görünse bile, performansın dikte olmasına izin verin. Teklif değiştiricilerinizin alışkın olduğunuzdan daha önemli olması gerekebilir. +% 50 düşün,% + 5 değil. Gerçek bir etki yapmak istersiniz.

Affinity izleyicileri

7 Açık fikirli olun. Afinite izleyicileri, hedef kitleyi hedeflemiş olabilecek belirli endüstri türleri tarafından konuşlandırılabilir. Sağlık hizmetleri, maddi ve dini bağlı reklamverenler ve birçoğu, yakınlık izleyicilerini kullanabilirler.

Mevsimlik olaylar (ve piyasadaki diğer izleyiciler)

8. Kitle boyutundaki değişimleri planlayın. Büyük Kara Cuma alışverişçilerinin baharın sonlarında süper aktif olmayacağının nedeni duruyor. İzleyici görüşleri (# 1'de belirtilen), yıl boyunca göreceli izleyici boyutu hissi vermenize yardımcı olabilir.

Müşteri Maçı için benzer izleyiciler

9. Sadece raporlama için bile orijinal Müşteri Eşleştirme listenizi uygulayın (buna tohum listesi diyoruz).

10, benzer kitle ile birlikte bu listeden fikir edinebilirsiniz. Uzun vadeli düşünün. Müşteri Eşleşmesi daha uzun vadeli sinyaller içerir ve müşterilerinizi de uzun vadede mutlaka düşünürsünüz. Bu benzer izleyiciler, en iyi müşterileriniz gibi, uzun vadeli, potansiyel olarak daha yüksek değerli sinyallere dayanmaktadır.

11. Tohum listenizi düzenli olarak yenileyin. Müşteri Maçı izleyicileriniz varsayılan olarak bir son kullanma tarihine sahip değildir, bu nedenle artık ulaşmak istemediğiniz üyeler olabilir. Listenizi yenilemek, en son, yüksek kaliteli müşterilerinize benzeyen benzer kitleler oluşturmanıza yardımcı olur.

Sonuç

Kitleler, arama kampanyası performansını iyileştirmenin güçlü bir yoludur. Önümüzdeki birkaç hafta boyunca piyasaya sürülen iki yeni kitle türü (ve Müşteri Maçı için benzer kitleler), reklamlarınızın erişimini ve alaka düzeyini artırmak için tasarlanmıştır. Bu kitleleri bir müşterinin arama niyetiyle birleştirdiğinizde, gerçekten de çok etkili bir stratejiniz var.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın görüşleridir ve mutlaka Arama Motoru Arazi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Matt Lawson, Google’ın Reklam Pazarlama Başkan Yardımcılığı olup, arama, alışveriş, görüntüleme ve analitik gibi geniş bir reklam ürünleri portföyünden sorumludur.