एसईओ

Google, Android için Hizmet İşçisi ve Chrome kullanımıyla bazı aramaları 2 kat artırıyor

VentureBeat, Google'ın şu anda, tarayıcınızın arka planda çalıştığı bir komut olan Hizmet İşçileri'ni kullanarak bazı arama sorgularını iki kez hızlandırıyor. Google, bunun şu anda yalnızca Android için Chrome sürüm 62 veya daha yeni sürümlerinde çalıştığını söyledi.

Google mühendislik direktörü Dion Almaer ve Google'ın kıdemli ürün direktörü Ben Galbraith, geçen hafta Utah'ın Salt Lake City'deki Pluralsight Live'da gerçekleştiğini söyledi. “Hizmet Ekibinin büyük bir kısmı muhtemelen dışarıdaydı”. Hizmet Görevlisine, kullanıcılara daha hızlı hizmet verebilmek için tekrarlanan aramaları önbelleğe alarak “bazen iki kat daha hızlı sonuç vermenizi” sağlayabiliyorlardı.

Hizmet İşçisi boru hattını optimize ederek, ne kadar hızlı bir şekilde çalışmaya başlayabilir ve kendi işini yapabilir, yığın alt – seviyedeki şeyleri ağlar, ”diye açıklıyor VentureBeat. “İyi ayarlanmış Arama'nın ne olduğu göz önünde bulundurulduğunda, ekiple, paranın karşılığını daha büyük bir patlama yapmak için tüm bu güçlü yöntemleri gerçekten optimize etmeleri için çok fazla çalışma yapıldı.”

Google, aramada hızını artırmak için sürekli olarak çalışıyor. genel olarak web'de olduğu gibi, arama sonuçlarının ve web sitelerinin daha hızlı yüklenmesini sağlamak için Google'ın yeni ve eski yollardan arama yapması için arama yapması ve web sitelerinin daha hızlı yüklenmesini isteyen herkesi şaşırtmamalıdır.


लेखक के बारे में

Barry Schwartz Engine Land'in Haber Editörü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.