एसईओ

Google arama kalitesi yönergeleri güncellemesi, farklı geçmişlere sahip kullanıcıları vurgular

Google’ın arama kalitesi değerlendirme kuralları 5 Aralık Perşembe günü güncellendi. Değişiklikler, çeşitliliği, tarafsızlığı vurguladı ve kullanıcılara atıfta bulunan dile ilişkin.

Arama deneyimi. Kurallar şimdi, insanların neden arama yaptıklarını ve bunları nasıl yaptıklarını açıklayan bir giriş (aşağıda görüldüğü gibi, bölüm 0.0) tarafından öne sürülmüştür.

Bölüm 0.0'ın tamamen yeni olmasına rağmen, kırmızı kutunun gösterdiği paragraf belirli sorguların karmaşık yapısına atıfta bulunup, diğer kılavuz revizyonlarının tonunu belirlemektedir: “Farklı arama türleri için çok farklı arama sonuçları gerekir.”

“İnsanlar” terimi, belirli bağlamlarda “kullanıcı” yerine geçmiştir. . Örneğin, bölüm 0.2, mevcut sürümdeki “19409005]“ 19659005]

Bölüm 19, 5 Eylül’deki “Kullanıcıları Temsil Edenler İçin Zorunluluğu Var”, “19409005]“ Değerlendirilen bölüm 0.2'ye ek olarak, değerlendiricilere notlarını kılavuzlarda yer alan talimatlara ve örneklere dayandırmalarını söyleyen yeni bir paragraf eklenmiştir.

Değerlendiricilere notlarının “kişisel görüşlere, tercihlere dayandırılmaması gerektiği” söylenir. dini inançlar veya politik görüşler. ”

Bir kullanıcının tanımı. “Arama motoru” ve “kullanıcı” terimleri Önemli Tanımlar bölümüne yeni eklenmiştir.

Kullanıcıları tanımlayan paragrafta, değerlendiricilere, kullanıcıların farklı geçmişlere ve bakış açılarına sahip insanlar olduğunu hatırlatıyorlar: “Kullanıcıların dünyanın her yerinden insanlar olduğunu: her yaştan insanlar, cinsiyetler, ırklar, dinler, siyasi ilişkiler , vb. ”Bu tanım bölüm 12.1'de tekrar görünmektedir.

Kırmızı alt çizgi, bu bölüme yeni ilaveler yapıldığını gösterir. Kullanıcının hedefi, bilgi bulma içerecek şekilde genişletildi ve değerlendiricilere, kullanıcıların yaşamın her kesiminden geldiği hatırlatıldı.

İnsanlar ve siyasi bağlantılar. Bölüm 14.6'daki iki paragraf (üzücü veya rahatsız edici içerik derecelendirmesine ilişkin) küçük, ancak anlamlı eklemeler aldı.

Her iki durumda da, “insanlar” kelimesi “kullanıcılar” yerine geçmiştir ve siyasi ilişki çeşitliliğin başka bir boyutu olarak eklenmiştir.

Neden umursuyoruz. Arama kalitesi değerlendiricisinin derecelendirmeleri sıralamayı doğrudan etkilemese de, Google'ın algoritmalarını iyileştirmesine yardımcı olan geri bildirimler sağlar. Google, kılavuzlar üzerinde sadece üç ay önce güncellemeler yaptı, geçiş reklamları sayfalarına ve içerik yaratıcısı uzmanlığına ilişkin daha ayrıntılı talimatlar ekledi ve belirli bölümlerde “Sayfa Kalitesi” içinde “E-A-T” (Uzmanlık, Yetkinlik, Güvenilirlik) koydum.

Kullanıcıların, değerlendiricilerin kendisinden çok farklı olabilecek gerçek insanlar olmalarına duyulan artan vurgu, önyargıları derecelendirmelerden uzak tutmaya yardımcı olabilir. Google (ve Facebook) siyasi grupların önyargı suçlamaları ile karşı karşıya kaldı. Özellikle siyasi içerikle ilgili derecelendirmeler, Google’ın, değerlendiricilerin, siyasi görüşlere yapılan sayısız yeni referansla kanıtlandığı gibi, kişisel görüşlerini uzak tutmasını istediği bir alan gibi görünüyor.


लेखक के बारे में

George Nguyen, Üçüncü Kapı Medyası'nda Yardımcı Editör. Geçmişi içerik pazarlaması, gazetecilik ve hikaye anlatıcılığı. !