एसईओ

Google Chrome artık arama sonucu yanıtlarını varsayılan olarak çok amaçlı adres çubuğunda gösteriyor

Salı günü, Google, Chrome tarayıcısının sürüm 69 sürümünü güncelledi. Bu sürümle, Google Chrome’un “çok amaçlı adres çubuğu”, URL’leri veya arama sorgularını yazdığınız çubuk, siz yazarken arama sonucu yanıtlarını gösterebilir. Bu, Google aramanın nasıl çalıştığına benzer, ancak doğrudan Chrome tarayıcısında.

Google, Google'ın 2014 yılında beta özelliğine sahip olmasına ve 2015 yılında Chrome sürüm 45'te daha yaygın bir şekilde kullanılabilmesine rağmen, bu özelliğin Chrome 69'da yeni olduğunu söyledi. Google, bunun Omnibox için varsayılan davranış olduğunu söylüyor.

Google, Chrome 69 ile yaptığı açıklamada Omnibox'un, artık yeni bir sekme açmak zorunda kalmadan adres çubuğunda doğrudan adres çubuğunda yanıtları göstereceğini açıkladı. spor etkinlikleri, weather.com ile yerel hava durumu gibi anlık cevaplar veya yabancı bir kelimenin çevirisi. ”

Hava durumunu, belirli cevapları, spor skorlarını ve daha fazlasını arayabilirsiniz. İşte bir GIF eylemi var:

Bu davranışı bir Windows bilgisayarda değil, bir Mac bilgisayarda Chrome 69'da kopyalayabildiğimi belirtmeliyim.

HTTPS etiket değişikliği

Omnibox, Google ayrıca HTTPS URL'lerini nasıl etiketlediğini de değiştirdi. Chrome 68 ile, HTTPS URL'leri yeşil renkte gösterildi. Artık Chrome 69 ile, URL'ler yanında küçük bir kilitle gri renktedir. Sonunda, Google, kilit simgesini HTTPS URL'lerinden kaldıracak ve yalnızca HTTP URL'lerini “güvenli değil” olarak gösterecektir.

Burada daha önce, sonra ve gelecekteki örneklerdir:

Bu Chrome 69 sürümünde birçok güncelleme yapıldı. Google blogunda bunlarla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


लेखक के बारे में

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editör'dür ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahiptir. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.