एसईओ

Google, daha fazla bilgi içeren yeni genişletilebilir snippet'leri başlattı

Google, aramanızdaki konunun daha kullanışlı yönlerini göstermeyi amaçlayan yeni bir özellik snippet'i duyurdu. Dolayısıyla, bu yeni biçimi tetikleyen bir sorguyu ararken, daha fazla bilgi içeren ana özellik snippet'inin altında bir avuç genişletilebilir snippet'i elde edersiniz.

Örneğin, [quartz vs. granite] için arama yaparsanız, ana özellik snippet'ini alırsınız. resimlerle birlikte, maliyetler, avantajlar, ağırlık ve dayanıklılık konularında fikirlerinizi göstermek için genişletilebilen dört ek özellik snippet'i. Başka bir örnek: [emergency fund] için arama yaptığınızda, ana özellik snippet'ini, ardından boyut, önem, tasarruf hesabı ve amacı alırsınız.

İşte bunu gösteren bazı ekran görüntüleri:

Göründüğü gibi budur. Alt özellikli snippet'lerden birini genişlettiğinizde:

Google şunları söyledi:

Bu yeni paneller, web'deki içerikten bu konulara ilişkin bilgilerimizi temel alarak otomatik olarak oluşturuluyor. Önümüzdeki birkaç gün içinde.

Bu güncelleme, Arama ile hızlı bir şekilde bilgi edinmenize yardımcı olmak için yaptığımız bir dizi iyileştirme işlemidir. Her zaman olduğu gibi, gördüğünüz bilgilerle ilgili herhangi bir geri bildiriminiz varsa, lütfen arama sonuçları sayfasının alt kısmındaki geri bildirim bağlantısı aracılığıyla bize bildirin.

Şubat ayında Google, çok yönlü özellikli snippet'ler yayınladı. Gönderilenin birden fazla yorumuna izin verecek kadar geniş olan sorgular için ele alınmalıdır. Bu örneklerde, döndürülen SERP, orijinal sorgulamada, kullanıcının sorgulamasının istediği soruları yeniden yazdığı orijinal sorgu ile birden fazla özellikli snippet içerecektir ve çok yönlü snippet'de görüntülenen sonuçlar bu yeni soruları yansıtacaktır.

Google, aramaların daha genel bir konudan uzaklaşmak yerine, belirli bir konuya daha dar bir şekilde girmesini sağlayan yeni bir özellik snippet'leri yapıyor.

İşte başka bir örnek:


लेखक के बारे में

Barry Schwartz, Arama Motoru Arazi Haber Editörlüğü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e ait. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.