एसईओ

Google, dönüşüm değerinde akıllı teklif verme stratejisini en üst düzeye çıkardı

Dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmak artık mümkün.

Google Reklamları listesindeki en yeni akıllı teklif stratejisi, dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmak, şimdi tüm Arama kampanyasında mevcut. igns. Mayıs ayındaki Marketing Live (GML), dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmak, bütçedeki en yüksek dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmak için optimize etmeyi hedeflemektedir. Ancak, günlük bütçesinin çok altında bir kampanya harcadığında, ortalama olarak Google’ın, günlük ortalama bütçenizi asıl ortalama günlük harcamanıza göre düşürme seçeneği sunacağını fark ettim.

Google, dönüşüm değerinin geçmiş kullanımları maksimize ettiğini söylüyor açık artırma sırasında “ son ​​derece TBM teklifini” belirlemek için kampanya verilerini ve araştırıcının bağlamsal sinyallerini

Dönüşüm değerini en üst düzeye çıkarmak veya test etmek için işleme özgü değerleri kullanmanız veya işlem yapmanız gerekir. Optimize ettiğiniz dönüşüm türleri için Araçlar'ın altındaki Dönüşüm sayfasından dönüşüm değerleri ayarlayın.

Gelecekte hala dönüşüm değeri kuralları. Google, reklamverenlere dönüşüm işlemlerine değer atama konusunda daha fazla esneklik sağlamak için GML’de dönüşüm değeri kurallarını da sundu. Kullanılabilir olduğunda, konum, aygıt ve izleyici gibi özelliklere dayanarak kurallar belirlenebilir.

Neden umursayalım. Mayıs'ta belirttiğimiz gibi, manuel teklif verme Google'da hala mevcuttur, ancak büyük ölçüde önemini vurgulamış ve bazı yetenekleri eksik bırakmıştır. Akıllı teklif stratejilerinin yaygınlaşmasıyla, her birinin nasıl çalışmak üzere tasarlandığı ve hangi hedeflerin, ayarların ve metriklerin her biriyle en iyi şekilde uyuştuğunu anlamak önemlidir. Örneğin, Google, विज्ञापनın harcadığı hedeflere geri dönmeniz gerekirse, bu hedefin optimizasyonu nasıl etkileyebileceğini anlarken, stratejiyle hedef ROAS belirlemek isteyebileceğinizi belirtti.


Ginny Marvin, bütün yayınlarımızdaki günlük editörlük operasyonlarını yöneten Üçüncü Kapı Medyası’nın Genel Yayın Yönetmenidir. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil, ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunur.