एसईओ

Google duyarlı görüntülü reklamlar, yeni varsayılan görüntü biçimi olarak kullanıma sunuluyor

Google Reklamlar arayüzünde duyarlı görüntülü reklamlar için mevcut varlık performansı raporlarına bir bakış.

Google bu hafta, duyarlı reklamların (RDA) önümüzdeki birkaç ay boyunca tüm reklamverenlere sunulacağını duyurdu. [19659003] Google'ın duyarlı arama reklamları gibi, reklamverenler Google'ın makine öğrenimi algoritmaları tarafından çeşitli girdiler sağlar ve reklamlar anında sunulur.

Reklamverenler, duyarlı görüntülü reklamlar için en çok 15 resim, beş başlık, beş açıklama ve beş logo ekleyebilir.

Performans, "Reklamlar ve uzantılar" bölümündeki (yukarıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi) "Varlık ayrıntılarını görüntüle" altında bulunan yeni bir raporda varlık tarafından kaldırıldı. Performans sütununda Google, En İyi, İyi veya Düşük dereceli bir derecelendirme sağlayacaktır. Bir varlıkta yeterli veri toplanmıyorsa, “Öğrenme” ile etiketlenir.

Bu formatlar tanıdık gelecektir (aşağıda gösterilen örnekler). Google, reklamların yerel banner reklamlar ve dinamik metin reklamlar da dahil olmak üzere çoğu envantere uyacak şekilde yeniden boyutlandırılabildiğinden, duyarlı reklamların yararlarını zaman kazandıran ve daha geniş kapsamlı erişim sunan bir şekilde sunar.

Duyarlı bir görüntülü विज्ञापनın üç çeşidi

Bu biçim ayrıca dinamik yeniden pazarlamayı da destekler. Dinamik duyarlı görüntülü reklamlar oluşturmak için, bir feed'i yalnızca RDA kampanyanızla ilişkilendirin. Google, feed'e dayanarak uygun olduğunda, ürünlere "yeni", "sıcak" veya "fiyat düşüşü" gibi etiketleri otomatik olarak gösterebilir.

RDA kampanyaları oluşturma hakkında daha fazla bilgi için Google Reklamları yardım sayfasına bakın.

yıllardır bu doğrultuda hareket ediyor, ilk olarak 2016'da otomatik olarak yeniden boyutlandırılan gösterim için duyarlı reklamlar tanıtılıyor. Ancak, daha az varlık seçeneği vardı. Yanıt veren görüntülü reklamlar, kullanıma sunuldukları sırada duyarlı reklamların yerini alacak. Daha sonra, Google’ın, reklam oluşturmadan teklif vermeye kadar, kampanyanın her yönünü otomatik hale getiren Akıllı görüntülü reklam kampanyaları vardır. Görüntülü reklamlarının nasıl görüneceğini tam olarak kontrol etmek isteyen reklamverenler için, hala kendi görüntülü reklamlarınızı yükleme seçeneği de var.


लेखक के बारे में

Ginny Marvin, günlük editöre yardımcı olan Üçüncü Kapı Medyası Yardımcı Editörü Tüm yayınlarda operasyonlar ve ücretli medya kapsamını denetler. Ginny Marvin, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesiyle, Ginny hem kurum içi hem de ajans yönetim pozisyonlarını tutmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.