एसईओ

Google, geçen hafta "küçük" arama sıralama algoritması güncellemesini doğruladı

Google, geçen hafta arama sıralama sistemlerinde "küçük" bir algoritma güncellemesi yaptığını bugün onayladı. Google'dan Danny Sullivan Twitter'da “19459005] Twitter'da“ Bu doğada büyük bir güncelleme yapmadık, ama bu hafta daha küçük bir tane yaptık ”dedi.

İşte tweet:

Bazı konuşmalar ve söylentiler vardı. 27 Eylül'de güncellenen güncelleme. Bu hafta sıralamalarınızı ve Google trafiğinizi değiştirdiyseniz, bu "daha küçük" güncellemeyle ilgili olabilir.

Ne oldu? Google, en alakalı ve yararlı olacak şekilde arama sıralama algoritmalarını rutin olarak güncelliyor arama sonuçları. Bazen bu güncellemeler sitelerin daha büyük bir yüzdesini etkiler ve bazen de sitelerin daha küçük bir yüzdesini etkiler. Bu algoritmik güncelleme Google'a göre daha küçük ölçekliydi.

Kimler etkilendi? Bu hala belirsiz. Google, kimlerin veya ne tür sitelerin etkilendiğini söylemedi. Google, bu hafta daha küçük bir güncelleme yaptıklarını ve ek bir açıklık sağlamadıklarını söyledi.

Ne yapmalıyım? Sıralamanız değişmediyse ve trafiğiniz sabitse, hiçbir şey yapmayın. Sadece yaptığın şeyi yapmaya devam et. Bir isabet aldıysanız ve sıralamanız çektiyse, önceki Google tavsiyesi sitenizi daha iyi hale getirmek için çalışmaya devam etmekti. Google’ın önceki tavsiyesi:

Her gün, Google genellikle sonuçlarımızı iyileştirmek için tasarlanmış bir veya daha fazla değişiklik yayınlar. Bazıları belirli gelişmelere odaklanır. Bazıları geniş değişiklikler. Geçtiğimiz hafta geniş bir çekirdek algoritma güncellemesi yayınladık. Bunları rutin olarak yılda birkaç kez yapıyoruz.

Herhangi bir güncellemede olduğu gibi, bazı siteler düşüş veya kazançlar not edebilir. Artık daha az iyi performans gösterebilecek sayfalarda yanlış bir şey yok. Bunun yerine, sistemlerimizde yapılan değişiklikler daha önce ödüllendirilen sayfalardan yararlanıyor.

Harika içerik oluşturmaya odaklanmaktan başka, daha az performans gösterebilen sayfalar için “düzeltme” yoktur. Zamanla, içeriğinizin diğer sayfalara göre yükselmesi olabilir.

Algoritma güncellemeleri nedir? Google algoritması güncellemeleri, Google'ın arama sonuçlarını nasıl sıraladıkları konusunda yeni değişiklikler yayınladığı zamandır. Yukarıda açıklandığı gibi, bazen bu güncellemeler az ya da çok siteleri etkileyebilir. Çok fazla algoritma güncellemesi yaptık, daha fazla bilgi edinmek için Google algoritma güncellemeleri kategorimize göz atın.


लेखक के बारे में

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editörü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e ait. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.