एसईओ

Google, Google Asistan ile ilgilenen haber yayıncıları için konuşabilir işaretleme yayınlar.

Google, içeriklerini Google Asistan'a almak isteyen haber yayıncılarına yönelik yeni bir işaret yayınladı. Konuşulabilir olarak adlandırılan bu yeni biçimlendirme, yayıncıların Google Ana Sayfası gibi cihazlar dahil olmak üzere Google Asistan tarafından yüksek sesle okunması en alakalı olan bir haber makalesinin bölümlerini işaretlemelerine olanak sağlar.

Bu özellikler artık İngilizce dilindeki kullanıcılar için kullanılabilir. BİZE. Google, diğer dillerde ve ülkelerde "yeterli sayıda yayıncının konuşulabilir hale gelmesiyle birlikte" yeteneğini başlatmayı umduğunu söyledi.

Google şu anda bu işaretlemeyi "BETA" olarak listeliyor. Değişim. ”“ Şu anda bu özelliği geliştiriyoruz ve gereksinimler veya yönergelerdeki değişiklikleri görebiliyorsunuz, ”diye ekledi Google.

Belirtim, konuşulabilir işaretlemeyi not eden Schema.org adresinde:

Bir Web'in bölümlerini gösterir. özellikle metin-konuşma dönüşümü için uygun olarak vurgulanma anlamında 'konuşulabilir' olan sayfa. Bir sayfanın diğer bölümleri de özel durumlarda yararlı bir şekilde konuşulabilir; 'konuşulabilir' özelliği, konuşma için genel olarak yararlı olabilecek bölümleri belirtmeye yarar.

Teknik yönergelere göre:

  • Sadece sesle ve sesle kafa karıştırıcı olabilecek içeriğe konuşabilir yapısal veriler eklemeyin. datelinler (hikayenin bildirildiği konum), fotoğraf altyazıları veya kaynak atıfları gibi ileriye dönük durumlar.
  • Konuşulabilir yapısal veriler içeren bir makalenin tamamını vurgulamak yerine, önemli noktalara odaklanın. Bu, dinleyicilerin hikaye hakkında bir fikir edinmelerine ve TTS okumalarının önemli ayrıntıları azaltmalarına izin vermemesine izin verir.

İçerik yönergeleri şunlardır:

  • Konuşulabilir yapısal verilerle gösterilen içerik, kullanıcılara kısa özetler ve / veya özetler sunmalıdır. anlaşılabilir ve yararlı bilgilerle.
  • Hikâyenin en üstünü konuşulabilir yapılı veriler halinde eklerseniz, hikayenin üstünü TTS için daha net okunabilmesi için bilgileri tek tek cümleler halinde parçalara ayırmanızı öneririz. [19659008] En iyi ses kullanıcı deneyimleri için, konuşulabilir yapılı verilerin bir bölümü veya yaklaşık iki ila üç cümle için yaklaşık 20-30 saniye içeriğe sahip olmanızı öneririz.

Google'ın bir Google Ana cihazıyla nasıl çalışabileceğine dair bir örnek aşağıda gösterilmektedir. Google şunları söyledi:

Kullanıcılar Google Asistan'a sorduğunda – "Hey Google, NASA ile ilgili en son haberler nedir?", Google Asistan bir haber makalesinden bir alıntıyla ve Haber organizasyonu Ardından Google Asistan, kullanıcının başka bir haber makalesini duyup duymadığını ve ayrıca kullanıcının mobil cihazına ilgili bağlantıları gönderip göndermediğini sorar.

Daha fazla bilgi edinmek için teknik belgelere bakın.


लेखक के बारे में

Barry Schwartz Arama Motoru Land'in Haber Editörü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'in sahibi. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.