एसईओ

Google Haritalar "Takip Et" düğmesi, işletmelere kullanıcılarla bağlantı kurmanın yeni bir yolunu sunar

Şirketler, Google Maps’te açık tarihlerinden üç ay önce bir işletme girişine sahip olabilirler.

Google Haritalar, tıklandığında, işletmeden kullanıcının güncellemelerini gönderen işletme listelerine "Takip Et" düğmesini ekliyor. “For You” sekmesi. Yeni işletmeler, işletmelerini açık bir tarihte en çok üç ay önce bir Google Benim İşletmem profili aracılığıyla listeleyebilme olanağına sahip olacak.

Neden pazarlamacıları önemsemeli?

Google Haritalar, yerel arama pazarlamacıları için anahtar bir kanaldır. Google Benim İşletmem, ve şimdi, Google Haritalar'da bulunan işletme listelemelerine eklenen bir “Takip Et” düğmesi eklendiğinde, şirketlerin tüketicilerle etkileşim kurmaları için yeni bir yolu var.

Bir kullanıcı, yeni "Takip et" düğmesini tıkladığında işletme girişi, Google Yayınları, bu işletmeden gelen güncellemeler, kullanıcının "Sizin İçin" sekmesine teslim edilir. Google, Google Haritalar'da, paylaştıkları tercihlere dayalı olarak kullanıcılara tavsiyelerin küratörlüğünü yaptığı bir alandır.

Yeni işletmeler de artık Google Maps’te, açık tarihlerinden üç ay önce bir işletme profili elde etmek için, şirketlere yeni konum açıklıklarında arama yapanlara yeni fırsatlar sunma fırsatı sunar.

“Ve içinde olmak isteyenler için Kasabada açılan tüm yeni yerleri biliyorsunuz, Google Haritalar'da Android ve mobil arama için açılmadan önce yerler için profiller görmeye başlayacaksınız – sadece açılış tarihini turuncu olarak görün, ”diye yazdı Google Maps ürün yöneticisi Paul Cole. 19659005] Google, bu özelliğin önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacağını söyledi.

Google Haritalar güncellemesiyle ilgili daha fazla bilgi

  • "Takip et" düğmesi, Android cihazlar için Google Haritalar'da Salı günü yayınlandı. Duyuruda, Google bu özellikleri iOS cihazlarda yayınlamayı planladığından bahsetmedi.
  • İş profillerini açık bir tarihten önce Google Haritalar'da listelemek isteyen işletmeler bunu Google My Business aracılığıyla yapabilir.
  • Google’ın Google Haritalar’daki “” sekmesi oldukça yeni bir özelliktir. İlk olarak Mayıs ayında ilan edilen ve Haziran ayında piyasaya sürülen, kullanıcıların mahalleleri ve yemek yerlerini takip etmelerini ve bu tercihlere göre tavsiyelerde bulunmalarını sağlıyor.

लेखक के बारे में

Amy Gesenhues, en son haberleri kapsayan Üçüncü Kapılı Medya'nın Genel Atama Muhabiridir. Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazi güncellemeleri. 2009'dan 2012'ye kadar, New York'tan Teksas'a bir dizi günlük gazetenin ödüllü sendikalı köşe yazarıydı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi deneyimi ile, MarketingProfs.com, SoftwareCEO.com ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi gibi çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulunmuştur. Amy'nin makalelerini oku.