एसईओ

Google Home Hub, hiç yararlı bir yerel arama aracı haline gelecek mi?

Akıllı konuşmacılar popülaritesini artırdı. Amazon yakın zamanda Echo Dot'un “siber haftasonu” döneminde küresel olarak en çok satılan ürün olduğunu bildirdi. Akıllı ekranların ne kadar başarılı olduğunu henüz bilmiyoruz, ancak Google’ın Ana Merkezi muhtemelen iyi sattı. EBay'de bir ürün listelemesine göre, Google Home Hub, akıllı hoparlör kategorisinde en çok satan ürün.

Bir pazarlama kanalı olarak gerçekleşmedi. Her ne kadar akıllı konuşmacılar yaygın bir şekilde benimsenmiş ve pek çok Amerikalının kendilerine ait olmasına rağmen, söz verilmiş tüm pazarlama kullanım vakalarına – en azından şimdiye kadar – tercüme edilmemiştir. İnsanlar onları müzik dinlemek, hava durumunu kontrol etmek, ışıkları kapatmak için kullanıyor; Ancak bu cihazları çok fazla arama hacmi görmüyorum. (Bu cihazlar için hiç kimse arama hacmi verilerini göstermedi.)

Akıllı hoparlör kullanımıyla ilgili ilk anketler, büyük oranda insanların akıllı telefonlarda yerel aramalar yaptığını gösteriyor. Edison Research ve NPR'den yapılan araştırmalar, örneğin ankete katılanların yüzde 36'sının akıllı bir hoparlör kullanarak restoranlara veya yerel işletmelere baktığını bildirdi. Bu doğruysa, kalıcı ve yinelenen bir davranış olması muhtemel değildir.

Ayrıca, anket verilerinin genel popülasyona ne kadar kapsamlı bir şekilde dağıtılabileceğinden şüphe etmenin bazı nedenleri vardır. Sesli arama optimizasyonu tartışmalarının çoğu, akıllı konuşmacıların ve akıllı ekranların arama ve yerel arama için rutin olarak kullanıldığı gününü tahmin ediyor.

Alt yerel kullanıcı deneyimi Evde bu cihazlardan 10 tane var. Ve bunları yerel aramalarda kullandığımda, esas olarak mağaza saatlerini sormak. Daha fazla yapmamamın nedeni, kullanıcı deneyiminin akıllı telefonlarda ve masaüstü bilgisayarlarda mevcut olandan önemli ölçüde düşük olmasıdır. Bu, Google Home'da beklenebilir, ancak akıllı ekranı Home Hub'a göre değil.

Şu anda bir Google Home veya Home Hub'da yerel bir arama yapıyorsanız, bir kategorideki işletmelerin bir listesini alacaksınız ( örneğin, Oteller, Meksika restoranları). Google Home, bireysel işletme isimlerini okuyacaktır. Ayrıca telefonunuza gönderilen yol tariflerini de alabilirsiniz. Teorik olarak mükemmel olan ancak kötü ses kalitesi nedeniyle uygulamada daha az kullanışlı olan işletmeleri arayabilirsiniz.

Google Home Hub da bu şeyleri yapacak ancak daha fazla görsel içerik sunacaktır: temel iş profili bilgileri ve yıldız derecelendirmelerinin yatay bir karuseli. Sorum şu: Google'ın Google Benim İşletmem'de bulunan tüm zengin verileri kullanıma sunmasını sağlayan nedir? Teknik bir problem gibi görünmüyor.

Eksik içerik. Neden Ana Menü'deki profil sayfaları akıllı telefon veya PC'de bulunanlarla neredeyse aynı değildir? 10 olgunun 9'unda, yerel sorgularda aynı sırayla akıllı telefonlarda görünen aynı sonuçlar elde edilir. Neden görüntüler, derinlemesine yorumlar vb. Gibi daha fazla yerel içerik katmanıyla etkileşim kuramıyorsunuz? Ana Sayfa Merkezi'ndeki bu içerik, çok daha kullanışlı hale getirecek ve Google’ın sonuç olarak para kazanabileceği erdemli bir yerel arama kullanımı döngüsü oluşturacaktır.

Ayrıca akıllı hoparlör-akıllı telefon ilişkisinde daha fazla iş var. Veri tabanının yanı sıra, bu, yüklü bir mobil kullanıcı tabanına sahip olmayan Amazon’un Google’daki en önemli avantajlarından biridir. Google'ın zengin bir platformlar arası deneyim oluşturabileceği – Ev'de bir arama başlatıp akıllı telefonda takip edilmesini sağlayarak – Apple ve Amazon'un üstesinden gelmeyi zor bulacağı bir tür hendek yaratacaktır.

Bu, en az bir akıllı telefon kadar iyi olan işlev ve içerik olmadan, Google Home ve Home Hub'ın kendi yerel arama potansiyellerini hiçbir zaman fark etmeyeceğidir. Google bu potansiyeli ne kadar görüyor ve fark edilmesini istiyor?


लेखक के बारे में

Greg Sterling, Arama Motoru Arazisinde Katkıda Bulunan Editör. Dijital medya ve gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmekle ilgili kişisel bir blog, Screenwerk yazıyor. Aynı zamanda Yerel Arama Derneği için Strateji ve Analizler Başkan Yardımcısıdır. Onu takip edin ट्विटर veya onu Google + 'da bulun.