एसईओ

Google, "İnsanlar, reklam sonuçlarındaki önerileri de" de gösterir.

Bu hafta, bazı pazarlamacılar bir kullanıcının bir विज्ञापनı tıkladıktan sonra arama sonuçlarına geri döndükten sonra Google'ın organik "Kişiler için de arama yapması" kutusunun önerilen arama sonuçlarında gösterildiğini belirtti . sonuçlar sayfası.

Bu özelliğin, ücretli arama sonuçlarında gösterilmeden önce de fark edilmemişti, ancak bu önerilerin reklam bölümlerine eklenmesiyle sonuçlanan şey yeni değil. Google'ın Eylül 2017'de mobil cihazlarda ücretli arama sonuçlarında "Kişiler için de arama yapması" önerilerini göstermeye başladığını ve daha son zamanlarda Mayıs ayında masaüstü ödenmiş arama sonuçlarına genişletmeyi öğrendiğini öğrendik.

"İnsanlar da aradı" sonuçları da gösteriliyor Bir kullanıcı açılış sayfasından bir reklamı tıkladıktan sonra bir reklam.

Organik "Kişiler de arama" sorgusu özelliği, birkaç yıldan fazladır. Arama sonucu sayfalarının alt kısmında görüntülenir ve ayrıca organik sonuçlarda veya gecikmeli olarak veya bir kullanıcı bir sonuca tıkladığında ve ardından arama sonuçlarına geri döndüğünde görüntülenir.

Fikir, organik ve ücretli olarak önerilen sorguları dahil etmektir. sonuç, kullanıcının orada olduğunu bilmesi durumunda sayfanın altına kaydırmasını sağlar ve mevcut sonuçlar arasından istediklerini bulamazsa, hızlı bir şekilde hassas bir arama yapmasına olanak tanır. Bu da sitenizi terk ettikten sonra rekabetçi bir marka adıyla arama yapmak anlamına gelebilir. Aşağıda, dijital pazarlamacı Julie Bacchini'den tweet 'de görebileceğiniz gibi, öneriler bazen rakipleri de içerir.

Bu özelliğe reklam verenlerin tepkisi olumlu değil, sürpriz değil. Rakip önerilerine ek olarak, ilgi alanları, önerilerin reklam uzantıları gibi göründüğünü ve sayfadaki diğer reklamların dikkatini çekeceklerini de içerir. Artı tarafta, öneriler anahtar kelime araştırması ve reklam reklamı ve açılış sayfası arıtma fikirleri için yemdir. Sonuçlar genellikle sonuç sayfasının altındaki "Şununla ilgili aramalar" sorgusu önerileriyle aynı olduğundan, nelerin görüneceğini görmek için reklamları tıklamaya gitmeniz gerekmez.


लेखक के बारे में


Ginny Marvin, tüm yayınlarda günlük yayınlama işlemlerine yardımcı olan ve ücretli medya kapsamını denetleyen Üçüncü Kapı Medyası Yardımcı Editörü'dir. Ginny Marvin, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesiyle, Ginny hem kurum içi hem de ajans yönetim pozisyonlarını tutmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.