एसईओ

Google, MSN ve Yahoo için 10 SEO İpuçları

Benim tahminim, eğer SEO makalelerine bakıyorsanız, konuya yeni başlıyorsunuz. Burada sitenizi arama motorları için daha iyi optimize etmek için on kolay yol göstereceğim. Bu ipuçları sadece yeni başlayanlar için değil, aynı zamanda deneyimli web yöneticileri için de harika. Bu 10 Arama Motoru Optimizasyonu ipuçlarına göz atın ve bunları sitenize uygulayın. Unutma, arama motorları sihirli bir mermi değil! Ancak, sitenize ek hedefli trafik çekmek için iyi bir yoldur. Herhangi bir arama motorunun üst kısmına ulaşmak bir gecede gerçekleşmez, zaman, sabır ve sıkı çalışma gerektirir.

1.) Harika İçerik

Tüm zamanınızı trafiğe çıkma yolları hakkında endişeleniyorsanız ve zaman harcamazsanız içerikte siteniz hiçbir zaman bir yer almayacaktır. İçeriğiniz iyi ise insanlar gönüllü olarak karşılıklı olmayan bağlantılar verecektir. SEO, trafik teknikleri ve diğer her şey ikincil, içeriğiniz insanların sitenize gelmesinin nedeni. İnsanları kapının içinden geçirmek için harika bir iş çıkarsanız bile, içeriğiniz kötüyse geri dönmeyecekler.

2.) "Bize Bağlantı" ve "Bağlantı Ekle"

"Bize Bağlantı" oluştur ve "Bağlantı Ekle" sayfası ve bunları site haritanıza ekleyin. Bu, sitenizi ziyaret edebilecek diğer web yöneticilerinin, bağlantı değişimlerine açık olduğunuzu bilmelerini sağlar. Ayrıca, diğer kişilerin sitenize bağlantı vermesini mümkün olduğunca kolaylaştırmak istiyorsunuz. Bize olan bağlantınız için, insanlara görüntülerden metne kadar çeşitli seçenekler sunmalısınız. Sitelerine kopyalayıp yapıştırmak için onlara HTML kodunu verin. Sunucunuzda bulunan görüntülerin kodlarını hariç tutmamalısınız, bu çok fazla bant genişliği kullanır ve web sitenizin istatistiklerini sitenize gelmekten çok daha benzersiz IP'leri göstererek toparlayabilir. Bunun yerine görüntüyü görüntüleyin ve insanlara sağ tıklamayı, farklı kaydetmeyi ve ardından kendi sunucularına yüklemeyi söyleyin.

3.) Linkler, Linkler ve Diğer Bağlantılar

Tüm arama motorları, kaç tane bağlantının bulunduğunu hesaba katar. diğer sayfalarda site. İlgisiz alanlarda diğer sitelere ayrım yapmaktan ve Google’da endekslenmemiş sitelere bağlantı vermekten kaçınmalısınız. Çünkü bunlar cezalandırılmış olabilir ve sitenizin cezalandırılmasına neden olabilir. Bağlantıları geri almanın en iyi yolu, benzer bir konuya sahip siteleri ziyaret etmek, "bize bağlantı" ya da benzer bir sayfa aramak ve daha sonra bu sitenin iletişim bilgilerini aramaktır. Bağlantılarını önce sayfanıza yerleştirin, ardından başka bir sitenin web yöneticisiyle bağlantı kurun ve onlara bir bağlantı alışverişi yapmak istediğinizi ve sitenizdeki bağlantılarını bulabileceklerini söyleyin. Ardından karşılıklı bir bağlantı isteyin ve onlara bağlantı bilgilerinizi verin. Bazı web yöneticileri bundan hoşlanmadığı için bağlantı bilgilerinizi html biçiminde göndermekten kaçınmalısınız. Bunun yerine, sayfanızı TITLE, URL ve AÇIKLAMALARI (19659004) 4.) Yanlış Anahtar Kelimeleri Optimize Etmeyin

Büyük ihtimalle bir anahtar kelimenin ne kadar çok kez daha fazla arandığını düşünmeniz, o anahtar kelimeyi optimize etmektir. YANLIŞ! Aslında bunun tam tersi. Çok az sayfalı veya hiç sayfa sıralaması olmayan yeni bir sayfaysanız, yüksek rekabet gücü olan anahtar kelimeler için gösterilmesi zor olacaktır. Hangi anahtar kelimelerin optimize edileceğine karar vermenin en iyi yolu, bu ifadenin Google'da o arama için gösterilen sayfaların sayısına göre kaç defa arandığını ayırmaktır. Bu size sonuç oranını aramanızı sağlar. Oran ne kadar yüksek olursa o anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği için optimizasyon da o kadar iyidir.

http://www.goodkeywords.com/ – anahtar kelimelerin ne sıklıkla aranacağını gösteren ücretsiz bir yazılımdır.

5.) URL'nizden farklı bir sayfa başlığı kullanın (sadece ana sayfa!)

Eğer ana sayfanızın URL'si "All -About-Horse-Racing.com" ise, # 1 sonuç olarak hemen hemen% 100 garanti arama "All About Horse Racing". O zaman neden sayfa başlığınızı da yapmak istersiniz? Eğer sayfa başlığı "At Yarışı Stratejileri" yaparsanız, muhtemelen bu arama için de gösterecektir. Sayfa başlığınızı, göstermek istediğiniz tam arama ifadesini yapın. Bu, yalnızca ana sayfanız için iyi sonuç verir. Alt alanlar için, alt alan URL’nizin ve sayfa başlığınızın aynı anahtar kelime öbeğinin bulunması iyi bir fikirdir.

6.) Göstermek istediğiniz anahtar kelime öbekleriyle açıklama meta etiketlerini kullanın. up to

Açıklamanızda meta etiketinde göstermek istediğiniz anahtar kelimeleri ve anahtar kelime öbeklerini kullanmalısınız. Açıklama meta etiketiniz ve sayfa başlığınız, potansiyel bir ziyaretçinin arama motorlarında gördüğü şeydir.

7.) H1, h2 ve h3 etiketlerini kullanın

Bu etiketler, arama motorlarına en önemli anahtar kelimelerinizin neler olduğunu bildirir. h1 ana anahtar kelimeleriniz içindir. h2 ve h3, ikincil anahtar kelimeleriniz içindir.

8.) Beklenmedik Yerlerdeki Anahtar Kelimeler

Arama motorlarının, sayfalarınızın içeriğine yalnızca anahtar kelimeler için bakmadığını biliyor muydunuz? Ayrıca, URL’nize ve sitenizdeki dosya adlarına da bakarlar. Arama motorları sitenizdeki bir görselde ne olduğunu söyleyemediğinden, alt etiketine ve dosya adına güvenir. Bunun için herhangi bir görüntü kullanabilirsiniz. Ayrıca, anahtar kelimelerinizi URL’nize koyun. URL'lerde ve dosya adlarındaki tüm kelimeler, ayrı-işaretli olmalıdır.

9.) İlk ve Son Kelimeler

İstediğiniz anahtar kelime öbeğini (yalnızca sayfa başına 1!) Ekleyin. sayfa. İstediğiniz arama ifadesini sayfanızın başına ve sonuna eklediyseniz daha olasıdır.

örnek: [http://www.thunderfap.com/daily-giveaways.htm]

10.) Bold, Altını Italicize

Anahtar kelimeleri koyabileceğiniz tüm yerlerden, belirli kelimeleri veya kelime öbeklerini arama motorlarına embolize ederek, altını çizerek veya italikleştirerek yapabilirsiniz. Ancak, aşırıya kaçmayın. 'Anahtar kelime şeyler' olmamalıdır. Arama motorları yeni başladığı zaman, bir sayfada yalnızca bir anahtar kelime öbeğinin ne sıklıkta tekrar edildiğini incelerdi. Bir çok sayfa, tekrar tekrar aynı kelimeleri tekrarlayarak arama motorlarının zirvesine tırmandı. Arama motorları uzun zamandır kendi taktiklerini değiştirdi, artık “anahtar kelime doldurma” için cezalandırılabiliyorsunuz, bu yüzden aşırıya kaçmayın.

11.) Bonus! Free Web Yöneticisi Araçları'na [http://www.thunderfap.com/webmaster-freebies.htm] Sitemizin Kesiti'ne

Web yöneticilerinin sitelerinin sıralamasını ve trafiğini iyileştirmek için kullanabileceği çok kullanışlı ücretsiz sitelerin listesi. Geri bağlantı jeneratörler, meta etiket jeneratörler, robots.txt jeneratörler, html hata onarım, Google site haritası jeneratörü ve çok daha fazlası!

Bu yazı içeriğin hiçbiri değiştirilmediyse SADECE serbestçe dağıtılabilir. 11. bonus ipucu, tüm linkler, yazar kredileri ve bu feragatname dahil. Sadece ücretsiz olarak dağıtılabilir, bu yazı için ücret talep edemezsiniz.