एसईओ

Google My Business Insights, markalı arama raporlaması ekler

Yerel kontrol panelindeki analizler olan Google My Business Insights, şimdi kaç kişinin Google yerelde işletmenizi bulup göstermediğini göstermek için analizlerinizi filtrelemenize izin veriyor.

Artık insanların yüzdesini görebilirsiniz. şirketinizi, şirket markalarınızı, şirket markalarınızı ve kategoriler, ürünler veya hizmetler gibi genel anahtar kelimeleri arayarak haritalar ve yerel aramada Google'da bulan kişileri bulabilirsiniz.

Bunu nasıl görebilirim? Sadece giriş yapın Google Benim İşletmem ve "analizler" bölümünü tıklayın ve grafiğin şu anda pastadan üç kesik çıkardığını göreceksiniz:

Ne göreceğim? Yerel girişiniz için yeterli sayıda markalı arama var Google, "markalı" ilgili aramalar için size yeni bir sarı bölüm gösterebilir. Üç kategori şunlardır:

  • Doğrudan (yeşil) – Girişinizi işletme adınızı veya adresinizi arayan müşterileri bulabilirsiniz
  • Keşif (mavi) – Bir kategoriyi, ürünü veya hizmeti arayan işletmenizi bulmak isteyen müşteriler
  • Markalı (sarı) – İşletmenizle ilgili bir marka aramak için girişinizi arayan müşteriler

Markalı olan yeni ve Google Haritalar'da işletmeyi kaç kişinin bulduğunu ve markayla ilgili aramalarda yerel arama yaptığını gösterir.

Yerel aramada markalı aramalar nedir? Google, "Markalı aramalar" ı açıklar: Bir müşteri işletmenizle ilgili bir markayı araştırdı (örn. "McDonald's" için hızlı yiyecek arayan bir müşteri ve fast food restoran listelemesini buldum) . Bu kategori yalnızca girişiniz markalı bir arama için en az bir kez göründüğünde görünecektir. ”

Neden önemlidir? Bu, size ve pazarlama ekibinize müşterilerinizin nasıl bulduğu konusunda biraz daha ayrıntılı bilgi verir. Yerel aramada işiniz. Bu, insanların işinizi nasıl aradıklarını ve yerel SEO stratejinizle geliştirebileceğiniz alanları nasıl anladığınızı anlamanıza yardımcı olur.

Bir kitap olan Frank Sandtmann, bizi bu yeni özelliğe ulaştırdı ve bunun onaylanmasının onaylandığını doğrulayabiliriz. Doğrulanmış Google Benim İşletmem girişleri olanlar.


लेखक के बारे में

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editör'ü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.