एसईओ

Google My Business telefon desteği sona erdi, ancak uzmanlardan yardım gelmedi

Google, Google My Business’e olan telefon desteğini resmen kapattı, ancak bu, kaliteli destek alamayacağınız anlamına gelmiyor. 2015'te telefon desteği hakkında bir makale yazdım ve hala bu yazı hakkında sürekli soru alıyorum, bu yüzden mevcut destek seçenekleri hakkında bir takip yapmanın zamanı geldiğini düşündüm.

Telefon desteği yok (ancak gerçekten)

11 Kasım’da Google, Google My Business’in telefon desteğini resmen kapattı ve sayıları GMB ana sayfasından kaldırdı. Bu numaralardan birine sahipseniz, sizi Google İşletme Yardım Merkezine yönlendiren kısa bir sesli mesaj duyarsınız.

Sağ üst kısımdaki “kişi” yi tıklarsanız, potansiyel bir liste görürsünüz. sorunlar – bunların çoğu için, yine de Google desteğinden geri arama seçebilirsiniz – ancak bu her zaman en kolay çözüm değildir. Bazen şanslısınız ve sorununuzu hızlı bir şekilde çözmenize yardımcı olacak mükemmel bir destek temsilcisi edineceksiniz. Diğer zamanlarda, tamamen senaryo tabanlı birisini elde edersiniz ve probleminizin kökenine ulaşmak ve bir çözüm bulmak için biraz sabır alır.

Yerel Arama Forumu yararlı bir kaynaktır

Çoğu zaman, yerel arama topluluğu, Google My Business yardımında yardım için en iyi kaynağınızdır. Joy Hawkins (arama motoru arsası üyesi olan bir köşe yazarı), yerel arama sorunları ve taktikleri hakkında bilgi bulmak için muhtemelen internette en iyi yer olan Yerel Arama Forumu'nu yürütüyor.

Forumun “Google İşim ve Google Haritalar” tartışmasına gidin ve sorunuzu sorun. Foruma sıkça katılan Yerel Arama profesyonellerinden birinden oldukça hızlı bir şekilde yanıt alırsınız.

Google İşletme Forumu da yanıt veriyor

Google İşletme Forumu, eğer sahipseniz harika bir kaynak GMB listenizle ilgili sorunlar. Google'dan kimseyle konuşamazsınız, ancak Google “Ürün Uzmanları” (Google’a özel erişimi olan GMB süper kullanıcıları, çünkü forumdaki kullanıcılara uzun süredir yardımcı olduklarından dolayı) tarafından yönetilmektedir.

Çoğu durumda, ürün uzmanları sorularınızı cevaplayabilir veya sorunlarınız konusunda size yardımcı olabilirler, ancak eğer güdüklerse, sorunları doğrudan Google’a iletebilirler. Forum, askıya alınmış girişleri eski durumuna getirmek, uygunsuz yorumları veya soru-cevap içeriğini bildirmek, GMB bildirmek veya spam eşlemek veya bir girişin doğrulanması konusunda yardım almak için harika bir yer.

En iyi destek seçeneğiniz sosyal medya.

Kulağa çılgınca geliyor – ama uzmanların çoğu benimle aynı fikirde… GMB desteğini almanın en iyi yolu Google sosyal medya kanalları. Twitter bağlantısını konferans sunumlarında yıllardır paylaşıyorum – GMB desteği almak için en sevdiğim yöntem. @googlemybiz 'ya bir tweet veya DM gönderin; genellikle bir veya iki gün içinde yanıt alırsınız. Unutmayın, onlar sadece pazartesiden cumaya kadar oradalar, bu nedenle haftasonu yanıt süresinde daha fazla gecikmeye neden olabilir.

GMB Facebook sayfasına da gidebilir ya da bir mesaj gönderebilir ya da duvar. Twitter ile aynı, sadece pazartesiden cumaya oradalar. Her zaman Twitter desteğini tercih ettim, ancak bazı Yerel Arama uzmanlarından Facebook desteğinin de hızlı ve verimli olduğunu duydum.


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın görüşlerine aittir ve Arama Motoru Ülkesi'ne dahil değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Greg Gifford, Chicago'da bulunan bir butik pazarlama ajansı olan SearchLab'da arama pazarlamacılığının başkan yardımcısıdır. 2002'den beri sektörde çalışıyor ve dünyanın dört bir yanındaki konferanslarda popüler bir konuşmacı. !