एसईओ

Google Search Console Arama Analizi API'sı artık istek başına 25.000 satır sunuyor

Google'da Search Console Search Analytics API'sının artık geliştiricilerin istek başına 25.000 satırlık veri isteğinde bulunduğunu duyurdu. Bu rakam, daha önce istek başına 5.000 satırlık verilerinden oluşuyor. Google ayrıca, Arama Analitiği API'sına 16 aylık veri ekledi, böylece geliştiricilere API'den daha fazla veri elde etmenin bir yolu iyi bir şeydir.

Google, “Search Console Search Analytics API'sını kullanıyor musunuz? Kısa bir süre önce maksimum sonuçları / isteği 25 bin olarak artırdık ve tüm sitenizin verilerini almak için bir kılavuz hazırladık. ”

Google, geliştiricilerin veri almasına yardımcı olmak için bu yeni rehberi eklediğini söyledi Google Search Console'un dışında.

Buna ek olarak, Google yaklaşık bir ay içinde API’da filtrelenmiş sorguları "(diğer)" olarak ekleyeceğini söyledi. “Bu, sayfalama işlemini daha kolay hale getiriyor, sayılar daha net, ancak sorguları daha önce / sonra karşılaştırırken kafa karıştırıcı olabilir,” diye ekledi Google.

İşte bu değişikliği API ile halihazırda uygulayan birinin ekran görüntüsü:


लेखक के बारे में

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editör'ü ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.