एसईओ

Google, Shoppable Image reklamlarını, Shopping Showcase reklamlarında video çekiyor

Google'ın Shoppable Resim reklamları üçüncü taraf sitelerinde (solda) ve Google Görsel Arama'da (sağda) gösterilebilir.

Bu hafta, Google, perakende ve marka reklamverenleri için tatil alışveriş sezonunun önünde iki yeni विज्ञापन biçimi yayınladı. Üçüncü taraf sitelerde, Google Görüntülü aramada ve Google Arama'da alışveriş deneyimleri sunabilirsiniz.

Vitrin Alışveriş reklamlarında video ekleyin

Artık, Google, perakende ve marka pazarlamacılarının videolarının ayak izlerini uzatacakları bir alan açıyor. varlıklar. Vitrin Alışveriş reklamlarında videolarla aramada bu kez.

Vitrin reklamları, Google'ın geçen yıl yayınladığı çok görüntülü Alışveriş biçimidir. Kullanıcılar reklamları tıkladığında, reklamverenin ürün özet akışından promosyonlar, açıklamalar ve belirli ürünler içeren bir Google tarafından barındırılan açılış sayfasına giderler. Genellikle marka ve geniş sorgularda görüntülenirler.

Videolar öne çıkan resim konumunda görüntülenir. Reklamı tıkladıktan sonra video, Google tarafından barındırılan açılış sayfasının üst kısmında, reklamverenin ürün özet akışından çeşitli ürünler sunan tam kapsamlı bir şekilde oynatılır.

Google, yeni müşterileri çekmek için bir araç olarak Vitrin Alışveriş reklamlarını yayınlar. Huni başı değerlendirme biçimleri olarak düşünülmelidir. Üst Vitrin yuvası, ortalama CTR'den 3,6 kat daha yüksek sürüyor ve Google'a göre Vitrin, ilk tıklama ilişkilendirmesiyle yüzde 20 daha fazla dönüşüm kredisi alıyor.

Bu seçenek, şu anda zaten Vitrin Alışveriş reklamları yayınlayan reklamverenlerin kullanımına sunulmuştur.

Videolar Showcase Alışveriş reklamlarında

Shoppable Resim reklamları pilotu

Google, geçen sene alışveriş yapanların üçte birinden fazlasının mağazada alışveriş yapmadan önce resimler aradığını söylüyor. Google Görüntü aramalarının yanı sıra diğer sitelerde de resimler aradıklarında bu kullanıcıların önüne geçmek için, Google Shoppable Resim reklamları yayınlıyor.

Üçüncü taraf bir sitede Shoppable Resim reklamındaki etiket simgesine tıklıyor Resimde gösterilen ürünlere benzer ürünlere sahip ürün listelemenin bir karuselidir.

Google Image aramada, Shoppable Image reklamları büyük birimlerdir. Resimde gösterilen ürünler fiyatlar ile etiketlenmiştir. Üniteler “Sponsorlu” olarak etiketlenir ve ayrıca sol alt köşede beyaz bir alışveriş etiketi simgesi vardır.

Bu sık sık göremeyebilirsiniz, ancak biçimin gösterim hacminin zaman içinde artmasını bekleyebilirsiniz.

“ Gelecek yıl boyunca, bu deneyimi daha fazla yayıncıya sunmaya devam edeceğiz. Ayrıca, alışveriş yapanların ilham almak için gittiklerini bildiğimiz Google Image Search gibi yeni yüzeylere de göz atacağız. ”(19659016) Yazar Hakkında [19659017] Ginny Marvin, tüm yayınlarda günlük yayınlama işlemlerine yardımcı olan ve ücretli medya kapsamını denetleyen Üçüncü Kapı Medyası Yardımcı Editörü'dir. Ginny Marvin, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesiyle, Ginny hem kurum içi hem de ajans yönetim pozisyonlarını tutmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.