एसईओ

Google, site bağlantılarında arama sonucu snippet'lerinde alt görselleri test eder

Google, mobil küçük arama sonuç snippet'ini test ediyor. Bu, resim küçük resimlerini yalnızca ana snippet için değil, site bağlantıları için de gösteriyor. Bu değişiklik, deneyimlerini Google'da bir dahili arama kalitesi toplantısına aktaran CNBC tarafından yayınlandı.

Aşağıdaki ekran görüntüsüne göre Google, site bağlantılarının her bir site bağlantısı düğmesinin yanındaki site haritalarında gösteriliyor. Google, bir süre parçacıklarda resim göstermişti, ancak daha önce bunları site bağlantılarında görmedik.

Bu nasıl ortaya çıktı? CNBC, Google'ın daha önce yaptığı dahili Google toplantısında oturdu. arama devi, arama sonuçlarında resim gösterme örneğini gösterdi. Toplantıda, bu özelliği vermeleri gerekip gerekmediğini kararlaştırmak için verileri nasıl kullandıklarını gösterdiler.

“Veriler, sonuçların yüzde 91'inin, sonuçların görüntü sonuçlarının yararlı olduğunu gösterdi. Canlı deneyde, gerçek kullanıcılar da resimlerden tıkladı, ”diye konuştu Google'da CNBC. Google, normalde bu yeni kullanıcı arayüzü testlerine bir veri yaklaşımı benimser ve veriler testin denemeye değer olduğunu söylerse, değişikliği tüm arama yapanlara sunacaktır.

Neden umursanız ki? Site bağlantıları, web yöneticileri ve SEO’lar için görseller göstermeye başlamak, Google’ın hangi sitenin hangi site bağlantısına doğru gittiğini belirleyebileceğini görmeye başlamalıdır. Arama pazarlamacıları, görüntülerin doğru olduğundan, içeriğin temsilcisinden ve tıklamanın istediği bir şeyden emin olmak isteyeceklerdir.

Bunun için ne gerekiyorsa: Bu yeni özelliği henüz canlı olarak görmüyoruz. Yayında kalabilir, Google bunu bir kullanıcı alt kümesine göstermeye karar verebilir ve Google'ın bir süredir gerçekten onu gerçekten zorlayamayabilir. Ayrıca, tüm arama yapan kişiler için geçerliyse, Google daha sonra bu özelliği kaldırmaya karar verebilir. Bu nedenle, görüntü site bağlantıları için “optimize etme” ye koyduğunuz herhangi bir çalışma, hiçbir şey yapamaz.

Birkaç sayfa üzerinde deneyin ve ne olduğunu görün.


लेखक के बारे में

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editör'ü ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.