एसईओ

Google, yerel incelemelerinizi Yelp’den, Google Haritalar’dan ve diğer sitelerden kendi web sitenize yerleştirme konusunda büyük bir başarı sağlar.

Muhtemelen, müşterilerinin Yelp, Google Haritalar ve diğer üçüncü taraf web sitelerinde bıraktıkları yorumları görüntüleyen web sitelerini gördünüz. Bir Google web yöneticisi eğilimi analisti olan John Mueller'e göre, bu yorumlardan bazılarını almak ve bunları şirketinizin web sitesinde vurgulamak Google’ın web yöneticisi yönergelerine mükemmel bir şekilde uymaktadır. Yapmamanız için sizi uyarması gereken tek şey, kendi web sitenizdeki bu gözden geçirmelerde yapılandırılmış verileri gözden geçirmektir.

John Mueller bunu Twitter'da şöyle söylemişti:

John, “] F] bir Google SEO söyledi bakış açısı, bununla ilgili bir sorun görmüyorum, ”yani bu yorumları web sitenizde kullanıyorum. Ama muhtemelen daha iyi ya da daha kötü sırada olmadığınızı söyledi çünkü yaptığın için. Google öncelikle kopyalanan incelemelerin aksine sayfadaki benzersiz içeriğe bakar.

Ayrıca John, kendi web sitenizdeki üçüncü taraf sitelerin incelemelerini işaretleme yönergelerine aykırı olduğunu açıkladı. Google, markanın "doğrudan siteniz tarafından üretildi" incelemeleri için ayrıldığını ve şirketinizle ilgili olsa bile Yelp, Google Haritalar ve diğer sitelerden kopyalanmadığını söyledi.

Kendi sitenize eklemekten çekinmeyin. Yelp'den, Google Haritalar'dan veya diğer inceleme sitelerinden müşteriler tarafından bırakıldığından gurur duyuyoruz. Uygulamalar üretiyorsanız, iTunes ve Android incelemelerini kullanmayı düşünün. Kaliteli müşteri referansları varsa, bunları da kullanın.


लेखक के बारे में

Barry Schwartz Arama Motoru Aracının Haber Editörü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'in sahibi. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.