एसईओ

Google’daki Cameo’lar: Video yanıtlarını Google aramalarına ne kadar ünlü kişi alıyor?

Google, Aralık ayında, ünlülerin kısa ve sevimli video yanıtlarıyla Google aramasında soruları yanıtlayan bir arama özelliğini sergiledi. Sınırlı sayıda ünlü kişiyle başladı ve şimdi Google, Google'da Cameos adlı yeni bir iOS uygulamasıyla programı daha fazla genişletiyor.

Uygulama, bu tür video içeriğinin aramada hızla yer alma haklarına sahip kullanıcıların kendilerine bir takım soruları cevaplamaktan çekinirler. Temel olarak, Google'ın video içeriği yanıtlarını arama sonuçlarına getirmesi için hızlı bir yoldur. Burada, mobil arama sonucunun arama için neye benzediğinin bir örneği verilmiştir. [can will ferrell really play the drums]:

Üstteki videoya tıkladığınızda tam ekran açılacak ve cevabı çalacaktır. Hatta videonun cevabını destekleyen makalelere tıklayabilir veya Will Ferrell'den daha fazla yanıt görmek için sayfayı kaydırın.

İşte mağazada şu açıklamayı bulabilirsiniz:

Google'daki Cameos size yetkisi vermenizi sağlar. Google'da en çok sorulan sorulara video yanıtları kaydedin ve ardından bunları doğrudan Google'a yayınlayın. Şimdi, insanlar sizi aradıklarında doğrudan sizden cevap alırlar.

KENDİ TARZINIZDAN CEVAP VERİN: Google'da varlığınızı kendi özgün sesinizle videolarınızda yükseltin.

SİZİN ZİYARETİNİZDE: En iyi soruları görün İnternet cevaplar ister ve ne zaman cevaplamak istediğinizi siz belirlersiniz. İhtiyacınız olan tek şey telefonun.

İLGİLİ VE TAZE KALMAK: İçeriğinizin güncel ve zamanında kalmasına yardımcı olmak için düzenli olarak yeni sorular alın. Tüm cevaplarınız Google'a gönderilir ve hayranlarınız sizi aradıklarında veya feed'inde Google uygulamasında gezinirken görürler.

Google'daki Cameos şu anda yalnızca uygulama tarafından kullanılabilir. Ilgilenen? Uygulamaya erişmek için uygulamayı indirin.

Cameo uygulaması nasıl çalışıyor?

Uygulamayı açtığınızda, giriş yapabilirsiniz. Kendi video içeriğinizi Google'a taşımak için erişebilecek kadar ünlü biriyseniz arama, izin verilecektir. Aksi halde, size uygulamada kayıtlı olmadığınıza dair bir mesaj verir ve erişim isteğinde bulunmayı denemeniz gerekir. İşte bu hatayı içeren giriş ekranı:

Başka bir seçenek de, bu uygulamaya erişmek için yeterince ayrıcalıklı biri olduğunuzu iddia etmenizi sağlayan demo modunu denemektir. Demo modunu tıklamak sizi cevaplayabileceğiniz bir soru kategorisinden seçmenizi isteyen bu ekrana yönlendirir:

Ardından, aşağıdaki soruların atlı karınca listesinden bir soru seçersiniz:

Ardından kameranıza ve mikrofonunuza erişim isteğinde bulunacaksınız. . İzin verildiğinde, “kaydetme için tut” düğmesini basılı tutarak kendinizi kaydedebilirsiniz:

Kaydedildikten sonra önizleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Burada kendimi Cameo uygulamasında kendimi kaydettiğimi kaydeden bir video ekranı kapmak. (İlk bölümde ses yok çünkü ekran yakalama yazılımı sadece iPhone'dan gelen sesleri yakalar.)

Sonra kaydettiğinizde, soru listesine eklenir. cevapları daha sonra silebileceğiniz veya yeniden kaydedebileceğiniz cevap verdiniz:

Bu, ilgi formunun bir ekran görüntüsüdür. Google’ın kendi adınıza doldurmadığınızı, ancak sizin temsilciniz, yayıncı, yönetici veya sosyal medya yöneticisinin sizin adınıza gerçekleştirdiğini varsayarsak:

Ünlülerle ilgili sorular için organik sonuçlarda görünen siteler Bir ünlünün doğrudan Google'a soruyu cevapladığında sonuçları aşağıya çekti.


लेखक के बारे में

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editörü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.