एसईओ

Google’ın Ağustos 1’deki temel algoritması güncellemesi: Kimler etkiledi ve ne kadar?

1 Ağustos'tan itibaren Google arama algoritması güncellemesi artık tamamen kullanıma sunuldu. Güncelleme hakkında bildiklerimiz, kimlerin etkilendiğini düşündüğümüz ve almayı düşünmek isteyebileceğiniz eylemlerin bazılarının analizi. Eğer olumsuz bir şekilde etkilenmiş olsaydınız.

Özetle, Google buna geniş, global, çekirdek bir güncelleme diyor, ancak şu ana kadar yapılan analizlerin çoğuna dayanarak, sağlık ve tıp sitelerine ve YMYL Your Money'e odaklanmış gibi görünüyor. Yaşam siteleriniz. Ancak bunların dışında birçok site güncellemeden etkilendi. Google, sitenizi düzeltmek için yapabileceğiniz hiçbir şey olmadığını bize söylüyor. Bu nedenle, yalnızca harika bir deneyim, daha iyi içerik ve daha kullanışlı bir web sitesi sunmaya odaklanmalısınız. Bu güncelleme medikal ve sağlık alanlarına odaklandığından dolayı Medic Update adını almıştır. Bu spesifik odak, Google'ın onaylamadığı bir şeydir.

Google'dan bildiğimiz

Google, bu güncellemenin “geniş kapsamlı bir algoritma güncellemesi” olduğunu ve bu güncellemeleri “yılda birkaç kez” gerçekleştirdiğini söyledi. [19659005] Bu hafta yılda birkaç kez yaptığımız gibi geniş bir çekirdek algoritma güncellemesi yayınladık. Bu tür güncellemelerle ilgili rehberimiz Mart ayında olduğu gibi aynı kalıyor: https://t.co/uPlEdSLHoX

– Google SearchLiaison (@searchliaison) 1 Ağustos 2018

Google tavsiyesine referans veriyor önceki çekirdek güncellemelere göre, daha iyi performans gösterebilen sayfalar için, "harika içerik oluşturmaya odaklanmaya" devam etmekten başka "düzeltme" yoktur. Zaman geçtikçe, içeriğinizin diğer sayfalara göre yükselebileceği de olabilir. ”Google ayrıca şunları söyledi:“ Herhangi bir güncellemede olduğu gibi, bazı siteler düşüş veya kazançlar not edebilir. Artık daha az iyi performans gösterebilecek sayfalarda yanlış bir şey yok. Bunun yerine, sistemlerimizde yapılan değişiklikler daha önce ödüllendirilen sayfalardan yararlanıyor. ”

Google Search Liaison Danny Sullivan da bunun bir "global" sunum olduğunu doğruladı. ve hangi dil veya bölge olursa olsun tüm Google arama sonuçlarını etkiler.

Google, geçmişte Panda, Penguen ve diğerleri ile yaptığı gibi, bu güncellemeden ne kadar arama sonucunun etkilendiğini bize söylemedi: [19659005] Hayır, bunu yapmadı.

– Danny Sullivan (@dannysullivan) 3 Ağustos 2018

Son olarak, güncellemenin tamamen yuvarlandığını biliyoruz ve dün veya daha önceki bir tarihte yapıldı. [19659003] Bu güncellemeden kimler etkilendi

Yukarıda açıkladığımız gibi, Google bunun her bir sitenin etkilenebileceğini ima eden “global” bir güncelleme olduğunu söyledi. Ancak anketlerden, çoklu veri şirketlerinden ve SEO danışmanlarından gördüğüm verilere dayanarak, tıbbi ve sağlık nişlerine ve “Paranız Sizin Hayatınız” türüne odaklanmış gibi gözüküyor. eğlence ve oyun nişleri de. Google'ın bu verilerini ve yukarıda belirtilen ifadeleri referans alarak bir Google sözcüsü yanıtladığını gördüm.

YMYL nedir? 2013'te açıkladığımız gibi, “Paranız veya Hayatınız” sayfalarına odaklananlar para ve yaşam olayları. Google puanlayıcılarının rehberi şu şekilde tanımlanmıştır:

 • Kimlik hırsızlığı için kullanılabilecek kişisel kimlik numaraları, banka hesap numaraları, ehliyet numaraları vb. Gibi kişisel bilgileri isteyen sayfalar.
 • Para için kullanılan sayfalar. kullanıcıların kredi hesaplarını veya banka hesap bilgilerini verebilecekleri işlemler; Örneğin, bir şey satın almanıza olanak tanıyan herhangi bir sayfa.
 • Fiziksel sağlığınızı etkileyebilecek tıbbi veya sağlık bilgisi sunan sayfalar.
 • Ebeveynlikle ilgili sayfalar, satın alma ev, bir araç vb.
 • Yasal veya finansal tavsiye veren sayfalar gibi gelecekteki mutluluğunuzu ve maliyelerinizi etkileyebilecek başlıca yaşam sorunları hakkında öneriler sunan sayfalar.

Çeşitli analitik ve veri şirketlerinden gelen verilerim var. Sistrix, RankRanger, SEMRush ve birkaç yüz SEO'dan kendi anket verilerim etkilendi.

Sistrix, erken verilere dayanarak, “Değişiklikler YMYL siteleri için görülebilir. Birkaç puanlık bir artış ya da kayıp. ”Sistrix'i takip ettim, ki bu da“ Çoğunlukla sağlık ve finans sayfalarının bu güncellemeden etkilendiğini ”belirtti.“ Fakat listelerinde gördüğünüz gibi, e-commerce'ler, eğitimli ve şüpheli bir Otomotiv web siteleri hareket paylarını aldı, ”dedi Sistrix'ten Juan González,

Sistrix, bu güncellemeyle sıralamalarda kazanılan bazı siteleri paylaştı. Kaybettikleri sitelerin türlerine dikkat edin:

Sistrix, iki alanda da, hem sağlık alanında, hem de iyi bir kazanç elde eden ve önemli bir düşüş yaşayan iki alanı paylaştı. Google trafiğinde:


RankRanger'in ayrıca, farklı dikeylerde güzel bir veri kümesi ve paylaşılan metrikleri vardır ve Google’daki arama sonuçlarının bu güncellemeyle ne kadar değiştiğini görebilirsiniz. Şirketin verileri, sağlık, finans ve ev eşyası sektörünün ilk sırada bile önemli bir sıra hareketi gösterdiğini gösterdi. Birinci pozisyondaki dalgalanmalar yaygın değildir, RankRanger bana büyük Google güncellemeleriyle bile söyler.

Burada RankRanger, Sağlık ve Sağlık Bakanlığı ile karşılaştırıldığında Aile ve Yaşam Döngüsü niş (site) genelinde bir site için organik görünürlük değişimini gösteren bir grafiktir. & Fitness niş (yeşil):

Bu, birçok örneklerden biridir. Aşağıda, bu Google güncellemesinden önceki ilk, ikinci ve üçüncü sonuçlarda ve ardından Google güncellemesinde nişin dalgalanmalarını gösteren başka bir yol vardır. Sağlık, finans ve ev eşyaları dahil olmak üzere belirli nişlerde sıralama değişikliklerinin nasıl görüldüğünü hızlı bir şekilde görebilirsiniz. Örneğin, ev eşyası sektörü, temel dönemdeki ilk sonucun yüzde 91'lik bir eşleşmesini, güncelleme sırasında sadece yüzde 83'e çıkarmaktan hareket etti. RankRanger'den Mordy Oberstein, RankRanger takımının daha önceki güncellemelerde hiç görmediği bir şey olduğunu ve bu güncellemenin ne kadar büyük olduğunu ona gösterdi.

İşte benimle paylaştığı bu çizelgeler. Bu konuya hızlı bir şekilde göz atabilir ve bu sektörlerden bazılarının önceki ay baz metrelerinden ne kadar uzakta olduğunu görebilirsiniz:

SEMRush Sensöründe SEMRush, Google Ağustos 1 güncellemesini kendi ölçeğinde genel olarak 9.4 olarak belirledi. Ama firma da niş tarafından sıralandı ve SEMrush'a göre, tüm sektörler seyahat sektöründe ve emlak bölümünde daha az önemli dalgalanmalar gördü. İşte SEMrush'tan günümüzün sıralamaları:

 • 9.4 Sanat ve Eğlence.
 • 9.4 Otomobiller ve Taşıtlar.
 • 9.4 Güzellik & Fitness.
 • 9.3 Kitap ve Edebiyat.
 • 9.3 İş & Sanayi.
 • 9.3 Bilgisayarlar ve Elektronikler
 • 9.4 Maliye
 • 9.4 Yiyecek ve İçecek
 • 9.4 Oyunlar.
 • 9.4 Sağlık.
 • 9.4 Hobiler ve Boş Zaman.
 • 9.4 Ev ve Bahçe.
 • 9.4 Internet & Telecom
 • 9.4 İşler ve Eğitim
 • 9.4 Hukuk ve Hükümet
 • 9.4 Haberler.
 • 9.4 Çevrimiçi Topluluklar.
 • 9.4 İnsanlar ve Toplum.
 • 9.4 Hayvanlar
 • 9.1 Emlak.
 • 9.4 Referans.
 • 9.4 Bilim.
 • 9.4 Alışveriş.
 • 9.4 Spor.
 • 8.7 Seyahat.

Moz bu hikayeden sonra verilerini yayınladı. Ayrıca, sağlık sektöründe diğerlerine göre daha fazla aktivite gördüler. İşte Moz tablosu:

Dr. Moz'ın Pete Meyers yazdı:

İlk bakışta, “Sağlık” kategorisi en çok etkilenen gibi görünüyor. Bu kategorideki anahtar kelimeler günlük ortalama sıcaklık 124 ° F idi. Bununla birlikte, tüm kategorilerin 1 Ağustos'ta 100 ° F üzerinde sıcaklık gösterdiğini unutmayın – bu, bir kategorinin patlatıldığı ve geri kalan kısmın dokunulmamış olduğu bir durum değildir. Bu paternin diğer üç günden daha yüksek ortalama sıcaklıklara sahip olduğu diğer üç kategoride değiştiğini de not etmek önemlidir. Çok günlü güncelleme çok çeşitli dikeyleri etkiledi.

Arama Motoru Yuvarlak Masaında, kişisel SEO blog'umda, SEO'lardan 300 etki alanı topladı ve bunların etkilendiğini ve sonuçların hepsini manuel olarak kategorize ettikten sonra çalıştırdıklarını söyledi. Bu hikayeyi yayınlamadan önce sonuçları güncelledim ve 325 başvurunun neredeyse yarısı tıp ve sağlık alanındaydı. İşte bu kategoriyi ayıran pasta şeması:

Ne yapabilirsin?

Şimdi, şimdi Google’ın ne söylediğini ve verilerin neler gösterdiğini biliyoruz, ne yapabilirsin? Bu, olumsuz etkilenenler için en büyük sorudur.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, Google yapabileceğiniz bir şey olmadığını söyledi. Düzeltme yok. Bu çok yararlı değil mi? Ancak Google, web sitenizi iyileştirmeye, daha iyi içerikler oluşturmaya, daha iyi bir genel kullanıcı deneyimi oluşturmaya ve sonuçta güncellemenin sitenizin daha iyi sıralanmasına yol açabileceğini önerdi.

Glenn Gabe çok büyük bir yazı yazdı. 200'den fazla siteyi analiz ettikten sonra, özetlemek gerekirse:

1 Ağustos 2018'de yürürlüğe giren temel algoritma güncellemesi muazzamdı ve web'deki birçok site etkilendi. Etkilenen pek çok sağlık alanı olmasına rağmen, YMYL kategorilerinde birçoğu da etkilendi. 8/1 güncellemesinden olumsuz bir şekilde etkilendiyseniz, sitenizi iyileştirmenin yollarını bulmak için nesnel olarak analiz etmek önemlidir. Ve unutmayın, asla bir sigara tüfeği yoktur. Genellikle bir bataryası vardır. Şimdi onları bulmaya gidelim.

Marie Haynes de düşüncelerini şöyle yazdı:

1 Ağustos 2018'de Google güncellemesi çok büyüktü. Öncelikle, Google’ın bir web sitesi için E-A-T’yi belirleme yeteneği olduğunu düşünüyorum. Ayrıca, Google'ın, arama yapan kullanıcıları göstermek için hangi web sitelerinin en güvenilir olduğunu belirlemek için daha fazla çaba harcadığından EAT'deki T'nin daha da önemli olduğunu düşünüyorum.

BrightLocal, benzer bir ileti paylaştı:

Bu en son algoritma güncellemesi, eğer biz ' toplumdan görüldüğüne inanılmak, YMYL sayfalarını düşük EAT ile indirgemeye odaklanmış olabilir.

Bu, düşük kaliteli tavsiye içeren forumlar gibi web sitelerini kesinlikle etkileyecek olsa da, yerel işletmelerin risk altında (yukarıda Joy ve Marie tarafından gösterildiği gibi) bir uzmanlık, otorite ve güvenilirlik yerinden gelmeyen tavsiyelerde bulunmaktan.

Özetle [19659904] Google, arama sonuçlarını etkileyen ve etkileyen büyük bir algoritma güncellemesi yaptı. Birçok web yöneticileri, site sahipleri ve SEO'lar 1 Ağustos'ta. Sağlık ve tıp alanında YMYL sitelerinde daha büyük bir etki yaratmış gibi görünüyor. Genel olarak öneriler site, içerik ve kullanıcı deneyiminizi daha iyi bir hale getirmek ve sıralamalarınız üzerinde büyük bir etki yaratabilecek küçük değişikliklerde çalışmaya devam etmek olmuştur.


लेखक के बारे में

Barry Schwartz Arama Motoru Aracının Haber Editörü ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahip. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.