एसईओ

Google’ın tam eşleme yakın varyantları tekrar genişler: Artık aynı anlam varyasyonlarını içerme

Google’ın tam eşleme anahtar kelime hedeflemesi, bir şeyi ifade etmek için kullanıldı: anahtar kelime, kullanılan arama sorgusunu tam olarak eşleştirmek zorundaydı. Daha sonra yakın varyantlar karışıma geldi ve bu tanım son birkaç yılda sürekli olarak değişti. Birincisi, 2014 yılında çoğulları, yazım hatalarını ve diğer benzer varyantları içeriyordu ve daha sonra 2017'de farklı sözcükler ve işlev sözcükleri devreye giriyordu.

Şimdi üçüncü aşama burada.

Perşembe günü, Google yakın varyasyonların neleri göz önünde bulundurarak bir değişiklik daha yaptığını duyurdu. Tam eşlemeli bir anahtar kelimenin, ima edilen kelimeler ve yazılı ifadeler de dahil olmak üzere, anahtar kelime ile aynı anlamı paylaşan varyasyonları içerecek şekilde değiştirilmesi. Kesin kelimeler, reklamlarınızın tam eşlemeli anahtar kelimelerde gösterilmesinin tek tetikleyicisi değildir.

Anahtar, Google’ın, sorgusunun niyeti anahtar kelimesiyle eşleşmesi anlamına geldiğini söylemektedir.

Pratikte neye benziyor?

Google, tam eşleme anahtar kelimesinin [yosemite camping] örneğini sunuyor. Bu değişim ile [yosemite kamp] şimdi “yosemite kamp alanı” ve “yosemite'de kamp alanları ” gibi sorgularla eşleşecektir. Google'ın sistemi Sorgunun amacının anahtar kelimeden farklı olduğunu anlar, eşleşmez.

Bu durumda [yosemite camping] 'yı “yosemite hotel” ya da “yosemite'deki moteller” gibi sorgularla eşleştirir ”Diyor Google, çünkü otel ve benzer konaklama arayan bir arama yapanın amacı, kampa yer arayan birininkinden farklı.

Bu neden değişti?

Birkaç şey var. Birincisi, bu, geçen birkaç yıl içinde, sorgulamanın anahtar kelime niyetiyle nasıl hizalandığını anlamak için makine öğrenmesine duyulan güvenin bir parçası olduğunu gördük.

İki, Google'ın dahili verileri, günlük aramaların yaklaşık yüzde 15'ini gösteriyor. yeni. Tam eşlemeli anahtar kelimelerin alanını genişleterek, düşünme gider, reklamverenlere, bu tür sorgularda reklamlarını ayrıntılı listeler oluşturmaya gerek kalmadan göstermek için daha fazla fırsat verir. Makine öğrenimi, bu boşlukları doldurmaya yardımcı olabilir.

Ayrıca, büyük oranda geniş eşlemeli veya geniş eşlemeli olarak değiştirilmiş çok sayıda anahtar kelime aramayan reklamverenlere yöneliktir. Ve elbette, daha fazla tıklama Google için daha fazla gelir demektir.

Buna bakmanın bir başka yolu da, kampanya kurulumunu ve yönetim sürecini tersine çevirmektir. Reklamverenler, kampanya çekişe geçtikten sonra, yeni ve negatif anahtar kelimeler için, arama motoru raporlarının ön ve daha fazla zamana yayılan kapsamlı anahtar kelime listeleri oluşturması için daha az zaman harcayacak. Bu yeni bir trend değil, ancak zirveye yaklaşıyoruz.

Bu, Google'ın tam eşleme oyunculuğuna ne kadar uzun süre kalacağını soruyor. sorgu ile aynı sırada) ve geniş eşleme değiştirildi (sözcükler mevcut olmalı ama yeniden düzenlenebilir).

Varyantları kapatmak için yapılan bu değişiklik geniş, geniş eşleme düzenleyici veya sıralı eşlemeli anahtar kelimeler için geçerli değildir. Örneğin, 'yı “ucuz kamp [19459109] kampanyasına anahtar kelimesi için bir विज्ञापन gösterecektir. Yeni eşleşme

Geniş eşleme hala en küçük eşleme türüdür. Yukarıdaki ilk örneği ele alarak, geniş eşleme ile, “yosemite camping” anahtar kelimesi “yosemite hotel” de gösterilebilir. Ancak bu son değişiklikle, tam eşleme, bir sorgu arama aracı haline gelir.

Sonuçlar

Google, ilk testte, öncelikle tam eşlemeli anahtar kelimeleri kullanan reklamverenlerin, bu anahtar kelimeler için ortalama olarak yüzde 3 daha fazla tıklama ve dönüşüm elde ettiğini gösterdi. Bu asansörün çoğu şu anda ulaşamadıkları sorgulardan geldi.

Google, Utah merkezli bir şirket olan Ulusal Uzaylı Ekstra Depolama Alanı'nı ve bu yazın değişiminin beta test kullanıcıları olarak İngiltere merkezli Rentalcars.com'u gösterdi. Ekstra Uzay Deposu'ndaki ücretli bir satın alma üst düzey analisti olan Christiansen, test sonuçlarından şunları söyledi: “ Pilot çalışma sırasında karşılaşmaların kalitesinden çok memnun kaldık. Her zaman ses düzeyini artırmanın yollarını arıyoruz ve bu yeni eşleştirme davranışı, son derece alakalı yeni eşleştirmeler aracılığıyla ek erişim elde etmemize yardımcı olacaktır. ”

Harekete Geçme

Değişiklik, İngilizce anahtar kelimeler aracılığıyla ortaya çıkacak. Ekim. Daha sonra, sonraki aylarda diğer dillere sunulacak.

Reklamverenler, yakın varyasyonlardaki geçmiş değişikliklerde olduğu gibi, negatif eşlemelerin eklenmesi için önce ve sonra tam eşlemeli anahtar kelimeler için arama terim raporlarına yakından dikkat etmek isteyeceklerdir. ya da yeni anahtar kelimeler.

Tam eşleşmeyle lansmanı sıkılaştırmak için komut dosyaları kullanan kullanıcıların büyük olasılıkla güncellemeleri yapmaları gerekecek.

Google, gerçek tam eşlemeyi (aynı anahtar kelimeler) kullanmaya devam edeceğini söylüyor. ya da aynı anlamı kampanyalarda şu andaki anahtar kelimeler


लेखक के बारे में

Ginny Marvin, tüm yayınlar boyunca günlük yayınlama işlemlerine yardımcı olan ve ücretli medya kapsamını denetleyen Üçüncü Kapı Medyası Yardımcı Editörü'dir. Ginny Marvin, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesiyle, Ginny hem kurum içi hem de ajans yönetim pozisyonlarını tutmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.