डिजिटल विपणन

Intel Olarak SAT Yazma

Uluslararası bir üniversite adayıysanız, büyük olasılıkla SAT sınavının formatını bilmiyorsunuzdur.

SAT normalde çoğu okuldaki tüm adaylar için gereklidir. Uluslararasıların, Amerikalıların yanı sıra SAT'ı da yazmaları gerekiyor. Bununla birlikte, kolejler uluslararası öğrencilerin SAT ile (yurt dışındaki Amerikan okullarında eğitim gören uluslararasılar hariç) ve Amerikan meslektaşları kadar iyi yapamayabileceğini anlamaktadırlar. Bu, özellikle ana dili İngilizce olmayan adaylar için geçerlidir.

Üniversiteler, SAT ile ilgili olarak uluslararası öğrencilere biraz merhamet veriyorlar mı? Cevap hangi üniversitenin söz konusu olduğuna bağlıdır. Bazı kolejler, uluslararası başvuru sahibi 2000 veya daha yüksek puanlar alırsa, SAT'lerin yoldan çıkmadığı bir politikaya sahip olabilir. Diğerlerinin çoğunun net politikaları yok. Son derece seçici kurumlarda, Amerikalılar ve uluslararasılar için tartım farkı küçük olabilir.

Kanımca, bir uluslararası bile olsa, SAT'da olabildiğince iyi bir şey yapmaya çalışmalısınız. Piyasada SAT hazırlığına adanmış birçok kitap var; Sadece iyi stoklanmış bir kitapçıdaki raflara göz gezdirin. Photo Board, kendi hazırlık malzemeleriniz olarak kullanmanız gereken birkaç mükemmel hazırlık malzemesi üretmiştir. Eğer bunu karşılayabilirseniz, mevcut birçok hazırlık kursundan birine bile katılabilirsiniz.

Neden önemli? Öncelikle, yüksek eleştirel okuma puanına sahip uluslararası öğrencilerin, diğer uluslararası başvuru sahiplerine göre önemli avantajları (kanca) vardır. Kritik okuma bölümündeki 700'lerin yüksek puanlarında muhtemelen puanları olmayacak birçok uluslararası oyuncu olacağından, puanlama diğerlerinden daha avantajlı olacaktır. Size tamamen yeni bir şey öğrenmek için istekliliğinizi gösterir.

Ayrıca, Northwestern ve Virginia gibi bazı üniversiteler yargı okuma puanınız İngilizce yeterliliğinizin bir kanıtı olarak belli bir eşiğin üzerindeyse TOEFL şartından feragat edecektir. Bu nedenle, SAT üzerinde iyi yapmak sadece sizin lehinize çalışabilir.