डिजिटल विपणन

İnternet Pazarlama Raporlarının Farklı Kullanımları

Müşterilerin web sitenizi ziyaret etmesini ve sizden bir alışveriş yapmasını sağlamak için e-kitapların ve makalelerin nasıl kullanıldığı hakkında pek çok bilgi alacaksınız. Potansiyel müşterileri web sitenize çekebileceğiniz farklı teknikleri anlamanıza yardımcı olacak e-kurslara da gidebilirsiniz. Bununla birlikte, internet pazarlama raporunun oluşturulması ve kullanımı hakkında pek çok bilgi bulunmamaktadır.

İnternet pazarlama raporları, çeşitli şekillerde kullanılabilecek mükemmel bir araç olarak tanımlanabilir. Bu rapor, hedef pazarda bir tane optimize edilmiş arama motorudur. Bu raporların en önemli faydası, e-kitaplar kadar uzun olmamasıdır. Bununla birlikte, hedef pazar hakkında gerekli tüm bilgileri içerecek ve makalelerden daha resmi olarak yazılacaktır.

Bir internet pazarlama raporunun ortalama uzunluğu, bir e-Kitabın ortalama uzunluğunun 40 sayfadan fazla olduğu 5 ila 30 sayfadır. E-kitapların, grafikler ve çalışma sayfaları dahil olmak üzere raporlarda sunulmayan birçok özelliği olacaktır. Raporlar bilgilendirici ve basittir ve normalde ücretsiz olarak sunulur.

Hedef pazardaki herhangi bir konu hakkında bir rapor yazarak ve normal bir raporu biçimlendirdiğiniz gibi biçimlendirerek bir rapor oluşturabilirsiniz. Daha sonra dosyayı PDF formatında kaydetmelisiniz. Bu raporunuzun nihai şeklidir. Bu raporun kullanımı birçok farklı şekilde yapılabilir.

Bu raporu kullanmanın en iyi yollarından biri, ürünlerinizin veya hizmetlerin alıcılarına bonus olarak sunulmasıdır. Bu, ürününüzün veya hizmetinizin değerini de ekleyebilir. Bu raporu bir e-kitap ile birlikte bir bonus şeklinde sunuyorsanız, rapordaki bilgiler e-kitabınki ile aynı olmamalıdır. Kitapta sunulan bilgilere tamamlayıcı bilgiler içeren raporlar, normalde e-kitaplar için bir bonus olarak kullanılır. Bunlar bir internet pazarlama raporunun kullanılabileceği farklı yollar.