डिजिटल विपणन

İnternet Pazarlama Şirketiniz Neden YG'yi Ölçüyor?

Pazarlama ve satış yerleşimi işe yarar. Bir takım kurumlar, her iki takımı bir odaya bir araya getirme, birbirine bağlanma, birlikte çalışma ve kalplerimizi çırpınan diğer sıcak ve bulanık noktaların tümünü içerir.

Sorun şu ki, sadece bir sürü önemsiz ve parmak izi çekiyor – özellikle de dip çizgisi gerçekten ulaşmıyorsa – tartışmayı doğrulamak için "duygular" dan başka bir şey olmadığında.

Bu yüzden hayati bir pazarlama ve satış, her bir takımı diğerine karşı sorumlu tutmak için ortak hedefleri ve metrikleri izlemelidir. İki ekibiniz de bu 12 ölçümle aynı sayfaya girebiliyor – hem nicelik hem de kaliteyi idare edebilecek – işinizi ilerletmek için herhangi bir şey yapmayacak olan değersiz oyunlara dönüşmeden göreceli aktivitelerinizi objektif olarak incelemek gerçekten çok daha iyi olacaktır. # 39; s hedefleri. Aşağıda, reklamcılık ve pazarlama uyumundaki denemelerinizde bulunmayan 12 metrik metrik listelenmiştir.

Oniki Metrik Satış ve Pazarlama Sorumlu Tutulmak İçin İzlenmelidir

Miktar Ölçütleri

1) Erişim: Erişim, bir işletmenin e-posta listesi, sosyal medya takibi, blog aboneleri toplamı olarak öne çıkıyor – Bu şirket yazılı içerik veya pazarlama iletişimi ile ulaşabileceği herhangi bir birey. Bu ölçüm, özellikle satış ve pazarlama hunisinin en üst noktasında genişliğini gösterdiği için çok önemlidir.

2) Üretilen İlanlar: En sık görülen विज्ञापन istatistikleri yol göstericidir ve önemli bir ölçüm olmaya devam etmektedir. Birisi bir lider olduğunda, iletişim bilgilerini alacak ve onları daha verimli bir şekilde geliştirebileceksiniz.

3) Satış Boru Hattı: Kâr boru hattı, müşteri adaylarının pazarlama sonuçlarını alır ve kurşunun, satışa yakın seviyelerde ve satış başına normal gelirin belirlediği fiyatını planlar. Para boru hattı dikkat çekici bir şekilde netleştirici bir metriktir, çünkü ekiplerin aynı amaca ulaşmak için doğru şekilde eşleştirilmesini sağlamak için pazarlama girişimlerini satış ve kota ile hemen düzenleyebilirsiniz.

4) Para: Tüm reklam ve pazarlama ekibinin mükemmel bir amacı kârdır. Bunu sadece çeyrek ya da ayın sonunda (satış döngüsünüz ne olursa olsun) değil, tüm ay boyunca hedeflerinize göre de ölçün. Bu şekilde, çeyreğin son gününde, birincil hedefinize ulaşmadığınız için hayret etmeyin.

Kalite Analizi

5) Ziyaret-Kurs%: Bu metrik, reklam ekibinin harekete geçirici mesaj ve tekliflerinin etkinliğini ölçmenin bir yoludur. Bu metrik, pazarlama ekibinin içeriğinin ölçüsünü belirler ve satış hunisinin zirvesindeki zorlukları tespit edebilir. Ayrıca, sorunun açılış sayfasıyla ilgili ilk tıklamada olup olmadığını anlamak için teklif açılış sayfalarındaki dönüşüm oranını kontrol etmek de yararlıdır.

6) Kurşun-Pazarlama Nitelikli Kurşun (MQL)%: MQL'den yüzdeye kadar olan yüzdesi, güçlü reklamcılığın, yalnızca bir kişinin iletişim ayrıntılarına sahip olma aşamasını geçerek, nitelikli reklamları nasıl dönüştürdüğünün bir ölçüsüdür. bir yeterlilik seviyesine.

7) İşe Alınan Potansiyel Müşteriler İşe Alım Oranı%: Satış temsilcilerinin çalıştığı liderlerin oranı, satış ekibinize sunulan potansiyel müşterilerin orijinal kalitesini hızlı bir şekilde unutmadan iyidir. Bir satıcı, kendilerine sunulan bir kurşunu (sıcak, gelen bir satış noktası) aramayacak veya e-postayla göndermeyecekse, o zaman, bir müşteri adayının kalitesi veya satış ile pazarlama arasındaki düzenlemede bir yanlışlık olacaktır.

8) İşe Dışı Yönelik Talepler Açılan Bağlantılar%: Satışların satışa sunulabileceği potansiyel müşterilerin oranı, pazarlama tarafından oluşturulan bir potansiyel müşterinin satışla ilgili bir sonraki adımı nasıl getireceğine veya istekli hale getireceğine ve / veya satış temsilcisi takip stratejisinin gücü.

9) MQL'den Fırsat%: Opsiyon haline gelen MQL'lerin oranı, MQL'lerin niteliğinin bir ölçüsüdür. Bu metriğin düştüğünü fark ederseniz, bir MQL olarak kabul edilmek için bir potansiyel için ölçütlerinizi yeniden değerlendirmeniz gerekebilir.

10) Fırsat-Müşteri Yüzdesi: Bir müşteri fırsat aşamasına ulaştığında, satış personelinin satış hunisinin son dönemlerinde elde etmesi gerçekten çok büyük. Fırsat-Müşteri Yüzdesi, satış ekibinin yarattığı iş fırsatlarının kalitesini ve bu iş fırsatlarını kapatmada ne kadar güçlü olduklarını ölçmenin bir yoludur.

11) Müşteriden Müşteriye Satış Yüzdesi: Son dönüşüm hunisi ölçümü, müşteriye gönderilecek müşteri yüzdesi, satış ve pazarlama dönüşüm huninizin performansı konusunda size bir numara sunar. Bu, bir reklamcılık ve pazarlama ekibi olarak nasıl olabileceğinizi kavramak için iyi, tek bir sayıdır. Yukarıdaki diğer ölçümler ise hangi aşamaların ince ayarlara ihtiyaç duyduğunu belirleyebilir.

12) Tipik Deal Boyutu: Karları yalnızca müşterilerin miktarından daha fazla korumakla ilgilendiğiniz için, müşteri hesabı başına tipik para, işletmenizdeki mali durumunuzu herhangi bir değişiklik yapmadan güçlendirebilecek kritik bir istatistiktir. diğer analizlerden.