डिजिटल विपणन

İnternet Yerel Pazarlama Oyununu Nasıl Değiştiriyor?

Televizyonun önündeki saatler YouTube, Facebook ve bilgisayar oyunlarına geçti. İnsanlar hala televizyon izliyorlar; Ancak, PVR gibi teknolojiler, çoğu izleyicinin reklâmları hızlandırdıkça yalnızca reklamları görmelerini sağlar.

Tüketici davranışlarındaki bu değişim, pazarlama karmasının dördüncü “P” sine muazzam bir maymun anahtarı attı (Ürün, Fiyat, Yer ve Tanıtım). Eski güzel günlerde, tanıtım oldukça kolaydı. Telefon rehberindeki güzel bir विज्ञापन veya sürüş süresindeki akılda kalıcı bir radyo spotu, telefonun çalmaya devam ettiğini ve müşterilerin sizi bulduğunu gösteriyordu. Bazı ek maruz kalma için doğrudan posta kampanyası veya yerel işletme dizininde bir kupon yer deneyin. Kampanyanızı hedef kitlenizle 'eleştirel kitle'ye iten mesaj hangisi? Her medya seçeneği satın alma davranışını aktive edecek görünmez bir bulmacanın parçası gibiydi. Bu 'pazarlama karması', eski atasözün sebebidir. "Reklam bütçemin yarısını boşa harcadığımı biliyorum, sadece hangi yarısını bilmiyorum!" Tekrarlamanın, bu önemli “akıl payı payını” müşterilerle kazanmanın anahtarı olduğunu anladık. Maruz kalma işi eşittir.

Müşterilerim artık iyi çalışan şeylerin artık olmadığını söylüyor. Biri benimle paylaştığı reklam harcamasını 'sahip olduğu bir erkek gibi' izlediğini ve telefon rehberinde YG'sini 7: 1'den zorlukla bile koptuğunu gördü! Küçük bir işletme sahibiyseniz, bu muhtemelen tanıdık geliyor.

Tüketiciler eski medyayı eskiden olduğu gibi kullanmıyorlar. İnternet kullanımındaki son istatistikler bunu desteklemektedir. Atlanta merkezli Medya Araştırma Grubu, The Kelsey Group'a göre:

– Kuzey Amerikalı hanelerin% 70'i, ürünleri ve hizmetleri yerel olarak satın alırken İnternet'i bir bilgi kaynağı olarak kullanıyor.

– Tüm iş alıcılarının% 31'i, Yerel olarak ürün veya hizmet ararken ilk önce Arama Motoru'nu arayın.

– Tüm ticari İnternet aramalarının% 25'i yerel tüccar arayan kullanıcılar tarafından yürütülüyor.

– Google'daki tüm aramaların% 43'ü coğrafi bir tanımlayıcı içeriyor. [19659002] – Bu insanların% 86'sı telefonla takip ediyor.

– Arayanların% 61'i satım dışı satıyorlar.

Pazarlamacılar, alaka ve ilişkiler için 'av tüfeği' yaklaşımı yerini aldı. Müşteriler Google ve Sosyal Medya'ya yöneliyor. Google alaka düzeyiyle ilgilenir; Sosyal Medya tüm dikkat çekiyor. Başka bir şekilde ifade etmek gerekirse, müşteriler sizi Google ile bulur ve Facebook üzerinden sizinle bağlantıda kalır. İlişkiler tekrarın yerini alır.

Çoğu işletme sahibi Sosyal Medya'nın gerekli olduğunu duymuştur. Bu ne anlama geliyor? Bir müşteri, bir ürünü araştırırken sizi bulabilir, ancak henüz satın almaya hazır değildir. Facebook, onları 'beğenmek' için bir neden verirseniz onları bağlı tutar. Ulusal televizyon spotları, müşterilere herhangi bir zorlayıcı sebep göstermeden Facebook'un beğenisini istiyor. Bu durum, 1990’ların sonlarında, çok sayıda ahlaksız kararın aceleyle yapıldığı ve milyarlarca doların, tam olarak anlaşılmadan önce boşa harcanmasıyla ortaya çıkan nokta-com debacle'ına aşina oldu. “Uzmanlar” olarak adlandırılan pek çok kişi, henüz İnternet meraklısı değil, aynı zamanda Fortune 500 şirketlerinin ve küçük işletmelerin kaynaklarını boşa çıkardı. Tarihin kendini tekrar etmenin bir alışkanlığı var …

İşletmeler, Google ile alakalı hale gelmenin ne kadar önemli olduğunu anlamalılar. Sayfa sıralaması satılık değil. İyi sıralama için bir süreç var. İşin bunu öğrenmesi gerekiyor. Tıpkı dot-com patlamasının ilk günlerinde olduğu gibi, bazı oportünistler ortaya çıktı. Birçok işletme, her hafta inanılmaz sonuçlar ve ücret ödemeleri ücretlerini vaat eden SEO (arama motoru optimizasyonu) şirketlerinden birden fazla teklif alır. SEO kesinlikle başarılı bir web varlığının önemli bir parçasıdır; henüz sadece 'yeni' bulmacanın bir parçasıdır. Sadece bir başlangıç ​​için geri bağlantılar, otomatik yanıt verenler, potansiyel müşteri yakalama sayfaları, mini siteler ve sosyal medya kampanyaları gibi dikkate alınması gereken pek çok sorun var. Bu hizmetleri doğru bir şekilde değerlendirmek için neyin sunulduğunu, nasıl çalıştığını tam olarak anlamak için eğitimli olmak önemlidir.

Oyun alanı düzeldi ve yerel işletmeler daha önce hiç olmadığı gibi rekabet edebilirler. Kampanyalar çok az maliyetle denenebilir, test edilebilir ve geliştirilebilir. İnternet pazarlaması ile sihirli mermi yok. Hala en etkili olan mesajı bulmak ve sonra bu mesajı doğru insanlara ulaştırmakla ilgili.