डिजिटल विपणन

İşletmeniz için Twitter Kullanmanız Gerekir mi?

Kısa bir süre önce küçük işletme sahipleriyle ilgili bir anket yaptık ve en az favori pazarlama aracının Twitter olduğunu gördük.

Twitter, amaçlanan tuhaf bir kuştur.

Twitter'ı kullanan pek çok kişi, neyin yapılacağından emin değiller ve kullanmayanlar da nasıl katılacağından emin değiller veya katılmaları gerektiğinden emin değiller.

Twitter, içme suyuna çok benziyor. Bir yangın hortumu —- acele eden veri akışı göz korkutucu ve açık kafa karıştırıcı gibi görünebilir.

Bu kısa videoda Twitter'ı nasıl kullanacağımı söylemeyeceğim. Başka bir makale için en iyisi kaldı.

WHO'yu TWITTER KULLANMALIYORUZ?

Size şunu söyleyeceğim şudur: Eğer B'den B'ye bir şirketseniz ve LinkedIn'i kullanmıyorsanız kesinlikle kullanacağım Twitter kullanmadan önce LinkedIn. Ve eğer bir B'den C'ye kadar şirketiniz varsa ve siz Facebook'u kullanmıyorsanız, Twitter'a katılmadan önce bunu kesinlikle yapardım.

Facebook ve LinkedIn'i sürekli kullanıyorsanız, her ikisinin de hesaplarınızı bağlayabilen uygulamaları kullanmaları kolaylaşır. Böylece, LinkedIn ve Facebook yayınlarınız otomatik olarak Twitter'a gönderilir. Ama yine, Twitter'ı nasıl kullanacağım başka bir zaman için başka bir hikaye. Sadece şimdi, biliyorum, bu yapılabilir.

Ama belki de zaten LinkedIn ve Facebook kullanıyorsunuz ve hatta Twitter ile bile uğraşıyorsunuz.

EN İYİ YOLCULUĞU NASIL ALACAK

En alt satırda: Twitter'ı işinizle ilgili tweet'leri göndermek için kullanıyorsanız, bazı tweet'lerden emin olun. kendi sitenize bağlantı. Kendiniz hakkında sürekli tweet atmak iyi değildir.

İşletmenizle ilgili bilgilere ek olarak ilgili sektör haberlerini paylaşın. Karıştırın. Tweet'inizin web sitenize yardımcı olmasının nedeni, Google gibi arama motorlarının artık "sosyal medya sinyalleri" olarak adlandırılan sitelere daha fazla değer vermesidir.

SOSYAL MEDYA SİNYALLERİ HAKKINDA BİLİYOR

Sosyal medyadaki sinyaller Twitter, Google Plus, Facebook, LinkedIn vb. Olabilir.

Twitter'da gelen ve giden bağlantılar Sitenizden, sitenizin alakalı ve ilgi çekici olduğu arama motorlarına yönelik göstergeler olup, arama motoru sonuç sayfalarında sosyal medya etkinliğine sahip olmayan siteler üzerinden tercih edilir.

Twitter'ın arama motoru sıralamalarınıza yardımcı olmasının nedeni, trafiği ve geri dönüşleri kendi sitenize göndermek gibi.

Diğer kullanıcılar ve İnternet ile etkinlik ve katılımı büyük ölçüde gösterir. Ve ne düşündüğüne bakılmaksızın, Google, Yahoo ve Bing artık sosyal medya etkinliklerine sahip sitelere daha fazla güven veriyor.

Yani, Google'ın ne istediği, Google’ın neyle ilgili? İstediğinizi elde etmek için Google'a ne verin? — daha iyi arama motoru sonuçları.

TWITTER İLE İLGİLİ İKİ KURMAK İÇİN İKİ ŞEY YAPMAK

Twitter deneyiminizi en üst düzeye çıkarmak için aklınızda bulundurmanız gereken iki şey var: Diğer ilgili kişileri, şirketleri ve kurumları takip ettiğinizden emin olun. Bunları takiben genellikle size geri dönüş alırsınız. Her zaman değil elbette, ama daha nazik.

Yüzlerce hatta binlerce takipçiniz olduğunda tweet'lerinizi okuyacak ve daha da önemlisi içeriğinize tıklayacaksınız.

İkincisi, tweet'lerinizi göndermek için Hootsuite veya Tweetdeck gibi bir üçüncü taraf aracı kullanın. Sebep? Onları bir hafta boyunca günde birkaç kez çıkmak için önceden önceden ayarlayabilir, artı, en önemlisi, size hangi tweet'lerin tıklandığını, retweet edildiğini, tercih edildiğini vb. göstermek için istatistikler ve raporlar sunarlar.

Bu, insanların okumaya ilgi duyduğu içeriği ve dikkatinizi nereye ayırmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olacaktır.

Son bir ipucu: sizi takip etmekten daha fazla insanı takip etmeyin. Sadece 100 takipçinizle bin kişiyi takip etmenin bir negatif olduğu düşünülüyor. Örneğin, yüzlerce takipçi arasına girdiğinizde, 500 diyelim ki, 450'den fazla takip etmeyin.

Umarım bu soruya cevap vermiştir, ya da en azından düşünce için bir miktar yiyecek hazırlayın. işiniz için Twitter kullanın.

Okuduğunuz için teşekkürler.