डिजिटल विपणन

İşletmenizi Pazarlamak için Instagram'ın Önemi

Sosyal medyayı iş için bir pazarlama aracı olarak ele alırken, genel olarak sadece Facebook ve Twitter gibi büyük isimleri spot ışığı yakalar. Sebepler belli. Milyonlarca koşuyu takip eden hayranlarıyla en popüler sosyal medya platformları. Hangi girişimci, işinde böyle geniş kapsamlı bir takipten yararlanmak istemezdi?

Ancak, işinizi çevrimiçi pazarda tanıtmak için eşit derecede iyi olan çok daha az bilinen sosyal platformlar var. Instagram isimdir. Instagram, sadece işinizi büyütmenin yanı sıra hedef kitlenize ulaşmanın da kolay bir yolunu sunuyor. Bu makalede, işletmenizin Instagram'ı bir pazarlama aracı olarak neden kullanması gerektiği anlatılmaktadır.

Düşündüğünüzden Daha Fazla Aktif Kullanıcı Var

Instagram, 150 milyondan fazla aktif kullanıcı kazanmayı başardı. Sayı, başlangıçta bahsedilen iki sosyal medya bisikletinden daha küçük olabilir, fakat dikkat edilmesi gereken nokta, bu büyümeyi yönettiği zaman periyodudur. İlk çıkışını sadece 2010'da yaptı; Yani, bu gerçekten övgüye değer. Aynı zamanda gelecekteki büyüme için ümit vaat ediyor.

İş Gibi Hissi

Facebook ve Twitter karşılaştırıldığında, daha kişisel olma eğilimindedir. Instagram bir iş hissi vardır. Dünyanın önde gelen markalarının% 70'i burada oynuyor. Bu ciddi bir iş demektir. Bir ankette, kullanıcıların, diğer sosyal medya sitelerinde gözlemlenenden çok daha sık marka bildirimlerine benzer şekilde yorum yapma eğilimi gösterdiği görülmüştür.

Görsel Temyiz

Hikayeleri ve deneyimleri görsel olarak paylaşma yeteneği görsel içerik sayesinde aynı zamanda kullanıcıları bu sosyal siteye eklemeye devam eden bir faktördür. Tüketiciler görsel içeriği tercih eder, çünkü sayfalarda ve sayfaların içeriğinde gezinmek yerine, okumak, anlamak ve paylaşmak daha kolaydır. Instagram'da, işletmeniz için otantik olan yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar yayınlayabilirsiniz.

İşletmenizin hikayesini anlatmak ve işletmeniz için bir kişilik oluşturmak için bu tür görsel içeriği kullanabilirsiniz. İşe şeffaflık katan sahnelerin ardında neler olduğunu göstermek için kullanabilirsiniz.

Düzenlemede Esneklik

Instagram ile orijinal fotoğraf ve videoları yükleme fırsatınız yok. Ayrıca onları işletmenizle en alakalı hale getirmek için düzenleyin. Filtreler, renklerle, vinyetlerle ve çizgilerle oynayarak istediğiniz efektleri eklemenize izin verir. Tüm bunlar işinize gerçekten çok fazla maliyet vermeden güçlü bir marka cazibesi oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Tüm İşletmeler İçin Olduğunu

Instagram'ı ve onunla birlikte çalıştığı görsel içeriği düşündüğünüzde, ilk şey akla gelen, ürün tabanlı şirketler için en uygun olanıdır. Satış yaptıkları ürünlerin veya ürün tanıtım videolarının fotoğraflarını çekebilirlerdi. Instagram kullanımı belirli bir işletme ile sınırlı değildir. Ürün ve hizmet tabanlı işletmeler bu sosyal medya platformunu kullanabilir. Nasıl kullanıyorsunuz, yaratıcı yeteneğinize büyük ölçüde bağlıdır.

Her şeyden önce, işletmenizi tanıtmak için eğlenceli bir yoldur. Kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği avantajınıza göre kullanabilir, analizlerinizi takip edebilir ve işinize daha fazla trafik çekebilirsiniz.