यूनिक्स / लिनक्स

ITIL Eğitimi ve Mevcut Dersler

Bilgi Teknolojileri dünyasında müfredat sürekli olarak teknoloji boyunca değişiyor. Sahada önbelleğe alınabilmesi için yeterli eğitim kursları herhangi bir şirket için olmalıdır. ITIL eğitim kurslarına girin, bunlar kararlaştırılan seçeneğe bağlı olarak hem çevrimiçi hem de eğitmen tarafından verilen formatları sunan uygun fiyatlı kurslardır.

Sunulan pek çok farklı kurs var. Mevcut sertifika kursları arasında; Cisco, CompTIA, Microsoft, Red Hat Linux ve VMware. Bir dizi kurs teklif etmek, bir şirketin hangi programları satın almak istediğini seçmesini ve seçmesini sağlar.

Cisco kurslarına, CCENT Cisco Sertifikalı Giriş Ağı Teknisyeni gibi Cisco sertifikalarını alma girişiminde bulunmalarını sağlayan tren teknisyenleri teklif edildi. CCNA Cisco Sertifikalı Ağ Yardımcısı, CCNP Cisco Sertifikalı Ağ Kurma Uzmanı ve CCNP Cisco Sertifikalı Ağ Profesyonel Güvenlik sertifikaları. Tüm bu sertifikalar, Cisco ürünleriyle çalışırken teknisyenlerin bilgisini kanıtlar.

Temel bilgisayar onarımı ve ağ iletişimi alanında, elde edilebilecek en yaygın sertifikalar CompTIA A + ve Network + sertifikalarıdır. A +, sabit sürücüler, bellek ve anakartlar dahil olmak üzere bir donanım ve yazılım seviyesinde bilgisayar onarımını kapsar. Ağ + programı, TCP / IP ve ağ kurulumu ve bakımı dahil olmak üzere diğer temel ağ işlevleri gibi ağ iletişiminin temellerini kapsar. Sunulan üçüncü bir sertifika CompTIA güvenliğidir. Bu sertifika, kriptografi ile birlikte ağ ve operasyonel güvenliğe odaklanır.

Sunulan Microsoft sertifika kursları MCITP Enterprise ve Server Administrator sertifikalarını içerir. Sunucu sertifikaları, Windows Server 2008'i başarılı bir şekilde kurması ve sürdürmesi için teknisyenleri eğitiyor. Sunucu programlarına ek olarak, yönetici teknisyenlerinin Windows 7 masaüstüne tren teknisyenlerinin sunduğu iki masaüstü yönetici programı var.

Red Hat Linux, bugün BT dünyasında çok popüler bir işletim sistemidir. Linux, Microsoft DoS'un eski günlerine benzer bir komut satırı tabanlı işletim sistemidir. Bu tür kurulumları yönetmek için grafiksel bir kullanıcı arayüzü de sunulmaktadır. Bir teknisyeni hızlandırmak ve işletim sistemine aşina olmak için iki farklı sertifikasyon kursu sunulmaktadır. Bunlardan ilki, sertifikasyonu almak için gereken temel bilgileri ve ara bilgileri kapsayan RCHCSA Red Hat Sertifikalı Sistem Yöneticisidir. İkinci ders, gönüllü RHCE Red Had Certified Engineer için, bu kursa katılan teknisyenlerin daha önce gerçek bir dünyaya ve bir Linux ağındaki deneyime sahip olduğunu belirtti. Bu sertifikayla çakışan test, Cisco'nun BT uzmanları için sunduğu ve kabul görmüş bir sertifika olduğu CCIE ile karşılaştırılabilir.

VMware, BT alanında kullanılan çok popüler bir araçtır. Bu araca sahip olmak, bir teknisyenin, canlı ağı etkilemeden test amaçlı bir ağın sanal bir sürümünü oluşturmasını sağlar. Sunulan iki sertifikasyon dersi VCP Vmware Ceritified Professional'dır. Bu kurs, kurulum ve bakım gibi temel konuları kapsar. VCAP Vmware gelişmiş profesyonel sertifikasyonu, yazılımla çalışırken gelişmiş sorun giderme, yönetim becerileri öğreterek teknisyenlerin VMware ürünü hakkındaki bilgisini arttırmak için tasarlanmıştır.

ITIL eğitimi, müşterinin neye ilgi duyduğuna bağlı olarak çok çeşitli teknikler ve stiller sunuyor. Bu şirket, sektörün önde gelen bazı şirketlerinde sertifikasyon için eğitici kurslar sunarak genel bir alışveriş mağazası. Teknoloji kaçınılmaz olarak ilerlemeye devam ettiğinden, güncel kalması gereken eğitim kursları da devam edecektir.