एसईओ

Karmaşık SEO problemlerini çözmek, yeni bir 'keşif' yaklaşımı gerektirir.

 New York Şehrindeki SMX East Show'da özgürlük ve diğer NYC yerlerinden heykellerin görüntüsü

SMX East'te “Standart Düzeltme Yapılmadığında Kompleks SEO Sorunlarını Çözme” toplantısına, sunum yapan kişilerden Hannah Thorpe ile katıldım. Bulunan SEO Stratejisi Müdürü ve TopHatRank.com'da Arsen Rabinovitch, Kurucu ve CEO. İşte her sunumdan önemli öğrenmeler var.

Hannah Thorpe, Google değişikliklerini ve kullanıcı keşif deneyimini öne çıkardı

Hannah, Chris Whiteboard'un geçtiğimiz bir bölümünde Rand Fishkin tarafından kullanılan bir SEO kontrol listesiyle bir slayt paylaşarak başlıyor:

 SEO için yazılan kontrol listesi

Problem, Rand’un Beyaz Tahta Cuma’yı yayınlamasından bu yana çok şey değişti. Neyin değiştiğinin bir yönü sinirsel eşleşmenin ortaya çıkmasıdır. Örneğin, Danny Sullivan'a göre, tüm soruların% 30'u bu örnek sorguda gösterildiği gibi nöral eşleştirmeyi kullanmaktadır.

 Danny Sullivan tweet'in sinirsel eşleştirme üzerindeki görüntüsü

Bu örnekte, Bir kullanıcının TV’nin neden garip göründüğünü soran bir kullanıcı, bunun için ortak bir etiketle eşleşti (“soap opera etkisi”). Bu, eylemde nöral eşleştirmenin bir örneğidir.

Bir başka önemli değişiklik, Google'ın, aramadan ziyade, daha çok keşif yaptığı keşif motoru haline gelmesidir. Bu, Google feed'inde tam anlamıyla doğrudur. Bir başka önemli değişiklik, konu katmanının eklenmesidir.

 Yorkshire terrier için arama sonuçlarını gösteren mobil ekran görüntüsü

Bu sonuçta, bilgi grafiğinin üstünde, sorgu sonucuna en alakalı alt konuları görebilirsiniz. [19659009] Bir başka önemli değişiklik Google’ın varlıkların daha fazla anlaşılmasından kaynaklanıyor. Bu, Google'ın, kullanıcının sorgusuyla en alakalı içeriği ve aslında gerçek ihtiyaçlarını bulma konusunda çok daha iyi bir iş çıkarmasını sağlar (Not: benim görüşüme göre bu, bağlantıların kullanımdan kaldırılması değil, belirleme için geliştirilmiş bir yöntemdir. alakadarlık).

Hannah, bize farklı arama ve keşif doğalarını karşılaştıran bir tablo sunuyor.

 Arama ve keşif arasında ayrım yapan kelimelerle

SEO'lar olarak, arama için değil, keşif için, varlık çok değer taşır. Bu düşünceyle, Rand Fishkin'in

 Rand Fishkin'den SEO hedefleri hakkında tweet için ekran görüntüsü olarak önerdiği optimizasyona yaklaşmanın diğer yollarını düşünmeye başlamamız gerekiyor

Hannah daha sonra bu yeni saldırıya geçmemizi tavsiye ediyor Üç aşamalı bir yaklaşımla SEO manzara:

 1. Teknik Mükemmeliyet
 2. İyi Yapılandırılmış İçerik
 3. En İyisi Olmak

Odağınızı yeniden değerlendirmek için teknik uzmanlığınızı kullanın

Bunun gerekliliği belliydi ama Denetimler için dört başarısızlık sebebi vardır:

 1. Sporadik uygulama
 2. Değişen bir ekosistem
 3. Değişim kontrol süreci yok
 4. Çok fazla insan var

Daha iyi denetimler nasıl yapılır? Bu senin odak noktası. Bunları düşünün:

 1. Harekete geçme
 2. Zamana karşı etkiyi önleyin
 3. İlgili bireyleri anlayın
 4. Her şeyi ölçün

Yapısal içeriğiniz hakkında akıllı olun

Bu, kullanıcıların daha kolay bir şekilde istediklerini bulmak için. İçeriğinizi biçimlendirmeyi düşünmenin akıllı bir yolu:

 SEO için içeriği nasıl yapılandıracağınızı gösteren resim

Temel olarak, ana noktayı (sorunun cevabını) içeriğin ilk dört satırında yapmak istersiniz. Bunu örneklerle genişletin ve sonra buna yorum yapın.

İçeriği nasıl biçimlendirdiğinizle ilgili konular da önemlidir. Bunun nasıl yapılacağı ile ilgili bazı temel fikirler şunlardır:

 1. Büyük boyutta metinlerden kaçının – paragrafları kısa tutun
 2. Masaları temiz tutun ve içlerindeki büyük metin parçalarından kaçının
 3. Madde işaretli listelerde aşırı metinlerden kaçının ve onları ikiye katlayın
 4. İçeriğinize yapısal bir işaret ekleyin

Kendi alanınızda en iyisi olun

Bu, günümüz dünyasında başarı için kritik öneme sahiptir. Bu, her şeyin en iyisi olmanız gerektiği anlamına gelmez, ancak alanınızı kesin ve sonra sahip olun.

Bu, kullanıcının sitenize ulaştıklarında onların yolculuğunda nerede olduğunu anlayarak başlar. Web sayfanıza geldikleri anda ihtiyaçları nelerdir? Sayfanıza gelen ziyaretçiler için olası tüm koşulları öğrenin ve ardından bu durumların mümkün olan en iyi karışımını ele almak için bir strateji tasarlayın.

Unutmayın, Google web sitelerine değil, kullanıcılara odaklanmaktadır. Hedef kullanıcılarınıza da odaklanmanız gerekiyor.

Arsen Rabinovitch, SEO sorunlarını nasıl değerlendireceğinizi ve hangi araçların sizi geri alabileceğini özetliyor yolda

Bu, Google güncellemeleri için büyük bir yıldı ve trafikte meydana gelen değişiklikler nedeniyle, bazı siteler için önemli ölçüde önemliydi.

İşte gerçekleşen güncellemelerin kısa bir özeti.

 Google'ın algoritma güncellemelerinin zaman çizelgesi kalite ile ilgili

Bazı siteler için bunun etkisi oldukça büyüktü. Yıl boyunca iki büyük düşüş yaşayan bir sitenin bu SEM Rush grafiğinde bir örnek görebilirsiniz.

Önemli trafik kaybına uğradıktan sonra, SEO triyajının zamanı geldi. İlk adım, belirtilere bakmaktır.

 1. Pozisyonları kaybettik
 2. Organik trafiği kaybettik
 3. Dönüşümleri kaybettik

Burada gösterildiği gibi bir zaman çizelgesi oluşturmak da yararlıdır.

Araştırma tamamlandı, bazı teşhisler yapmanın zamanı geldi. Mümkün olduğu kadar çok potansiyel sebebi göz ardı ederek işe başlamak faydalı olacaktır. Kontrol edilmesi gereken bazı şeyler

 1. Manuel eylemleri kontrol edin
 2. Semptomların çevresel olup olmadığına bakın
 3. Semptomların kendiliğinden ortaya çıkıp çıkmadığını kontrol edin
 4. Semptomların kronik olup olmadığını kontrol edin

. Nelerden etkilendiğini görmek de yararlıdır. Tüm site mi, yoksa sadece sayfa mı? Aynı zamanda rakiplerin de etkilenip etkilenmediğini kontrol etmelisiniz.

Daha fazla kazma, hangi sorguların kayıpları (veya sıralamaları) kaybettiğini kontrol etmeyi içerebilir. Bulgularınızı onaylamak için SEMRush gibi üçüncü taraf araçlarını da kullanabilirsiniz. Google'ın orada herhangi bir sorun bildirip bildirmediğini görmek için yeni GSC'de URL inceleme raporlarını da kontrol ettiğinizden emin olun. SERP'lerin değişip değişmediğini kontrol edin. Ayrıca dizin kapsama raporunu kontrol edebilir ve endeksli olan ancak site haritasına bakmayan URL'leri arayabilirsiniz.

Kapsam raporlamasını kontrol etmek de iyi bir fikirdir. Orada bakmak için bazı şeyler şunlardır:

 1. İçeri veya dışarı hareket eden sayfaların büyük parçalarına bakın
 2. robots.txt tarafından engellendi
 3. NoIndex etiketi tarafından hariç tutuldu
 4. Taranan – şu anda dizinlenmemiş
 5. Alternatif sayfa uygun kurallı etiket

Search Console gerçekten bir teşhis altın özeti ve göz atabileceğiniz daha fazla şey var:

 1. Tarama istatistiklerini kontrol edin
 2. Engellenen kaynakların raporunu kontrol edin
 3. html iyileştirmeleri raporunu kontrol edin

Başka zengin bilgi alanı, web sunucunuzun günlükleridir. Bunlar web barındırma şirketiniz tarafından tutulan, aramada bir ton bilgi ve web sitenize gelen her ziyaretçi tarafından tutulan dosyalardır. Burada dikkat edilmesi gerekenler:

 1. Garip durum kodları
 2. Örümcek tuzakları
 3. Performans sorunları
 4. Aralıklı değişken durum kodları

Buradaki problemleri görebileceğiniz gibi, geri dönüşlerinize bakmayı unutmayın. tüm siteyi etkiler. Tarama için Screaming Frog veya DeepCrawl gibi bir tarayıcı aracı kullanın. Bulunduğunuz tüm sorunları tanımlayın ve düzeltin ve tarayıcınız tarafından taranmayan sayfalara bakın ve nedenini bulun.

Arsen ayrıca, yukarıdakilerin çoğunu yakalayan bir dizi slayt kılavuzunu da paylaştı. Bunları aşağıdaki sunumunda kontrol edebilirsin.


Bu makalede dile getirilen görüşler, misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Yazarlar burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Eric Enge, tam hizmet veren, ödüllü bir dijital ajans olan Perficient Digital'in Genel Müdürüdür. Daha önce Eric, Temmuz 2018'de Perficient tarafından satın alınan ödüllü bir dijital pazarlama ajansı olan Stone Temple'ın kurucusu ve CEO'suydu. O, The Art of SEO'nun baş yazarıdır. “SEO'nun İncil'i” olarak endüstri. Enge, 2016 yılında Search Engine Land'in Yılın Arama Pazarlamacıları için Landy Ödülü ve Yılın Arama Arama Asistanı ödülüne layık görüldü. Başlıca endüstri konferanslarında üretken bir yazar, araştırmacı, öğretmen ve aranan bir konuşmacı ve panelist.