एसईओ

Karşılaştırma Freelance SEO Danışmanları ve Ajansları

Serbest SEO danışmanları ve ajansları arasındaki fark nedir?

Temel farklılık açıktır, serbest çalışanlar bağımsız danışmanlar olarak çalışırlar. Teori serbest SEO 'nun her yerden müşterileriyle her yerden çalışabilmesine rağmen, genellikle serbest meslek sahipleri ve müşteri tabanları genellikle yerelleştirilir.

SEO ajansları benzer danışmanlık hizmetleri sunuyorlar ancak büyük bir takımları var. Bir SEO ajansının büyüklüğü birkaç kişiden yüzlerce kişiye kadar değişecektir. SEO ajansları genellikle web tasarımı, SEO gibi diğer internet pazarlama hizmetleri sunmaktadır.

कीमत

Diğer hizmet tabanlı sektörlerde olduğu gibi, genellikle serbest olan SEO & # 39; lar SEO ajanslarından daha ucuzdur. Ajanslar, ofisler ve satış ekipleri, finans departmanları ve hesap yöneticileri gibi daha yüksek genel giderlere sahiptir. Çoğu serbest çalışan, ev ofislerinden bağımsız olarak çalışır ve genel giderlerini önemli ölçüde düşürür.

Çoğu ajans serbest bir SEO 'nun çalışmasını saatlik olarak veya bir günlük ücretle yapar.

İşlem

Ajansların ve serbest danışmanların izlediği asıl SEO süreci genellikle oldukça benzer. Genellikle bir şeye benzeyen bir web sitesini optimize etmek için oldukça iyi geliştirilmiş en iyi uygulama süreci vardır:

  1. Anahtar kelime araştırması
  2. Teknik optimizasyon
  3. Saha optimizasyonu
  4. Bağlantı kurma
  5. Raporlama

Terminoloji ve sürecin her bir parçasının detayları ajanstan ajansa ve danışmana kadar değişecektir ancak çoğu bu formülü büyük ölçüde takip edecektir. Bazı serbest çalışanlar, SEO sürecinin bağlantı oluşturma gibi belirli bir bölümüne odaklanabilirler, ancak çoğu sürecin tüm bölümlerini tamamlayabilen tüm yuvarlaklaştırıcılardır.

Bir ajansla en büyük fark, büyük markalar ile daha büyük kampanyalar için yararlı olabilecek hesap yönetimi girişiminin seviyesidir.

Kalite

Ajanslar ve serbest çalışanlar tarafından sunulan SEO çalışmalarının kalitesi çok farklıdır, dolayısıyla gerçek bir kıyaslama yapılamaz ve bir danışman veya danışmanla çalışmayı düşünen bir işletme olarak, güvence aramak sizin sorumluluğunuzdadır. SEO'nuzu yapmak için kimin kiraladığınızın güvenilirliği, güvenilirliği ve performansı.

Ajans veya serbest çalışanla çalışma deneyimiyle ilgili diğer müşterilerin referanslarını arayın ve müşterilerinin sonuçlarını Google arama sonuçlarında kontrol edin.

Acenteler, çoğu zaman, kendileriyle bağlantı kurucuları ve metin yazarları gibi bölüm uzmanlarından oluşan çok disiplinli bir ekibin eline geçme yararına satıyorlar. Bu kesinlikle bir avantaj olabilir, ancak çoğu kez serbest çalışanlar projenizde daha fazla kişisel deneyime sahip olarak daha iyi bir hizmet kalitesi ve sonuç sunabilir.

Tecrübe

Bir takım sahibi olmak ajanslara bu konuda bir avantaj sağlayabilir ancak çoğu zaman serbest çalışanlar SEO işinde daha uzun süredir bulunan ve oyunlarının en üstünde olan eski ajans çalışanlarıdır. Bir ajansla çalışırken, projenizde çalışan ekip üyelerinin deneyimleri hakkında güvence aldığınızdan emin olun. Yetkili danışmanlar tarafından yürütülen Özgün SEO çalışmaları, bazı durumlarda web sitenizin arama sıralamalarına yardımcı olduğundan daha fazla zarar verebilir.

Sektör uzmanları

Bir SEO kampanyasını yönetmek farklı endüstrilerde farklı zorluklara sahiptir ve genellikle belirli bir sektörde çalışan uzman deneyimi büyük bir avantaj olabilir. Bazı serbest SEO danışmanları, seyahat, perakende veya finans gibi bir sektörde veya Londra'daki yerel işletmeler gibi belirli bir coğrafi bölgede uzmanlaşacaktır. Çoğu SEO ajansı bir sektörde uzmanlaşmazlar çünkü yakında potansiyel müşterileri tükenecekler (bir ajansın yalnızca müşteriler arasında çatışmayı önlemek için belirli bir niş içinde tek bir site ile çalışması gerektiği gibi). Aynı niş içindeki diğer kampanyalardan bilgi edinebilir.

Teknoloji

Bazı büyük SEO ajansları, müşterilerinin kampanyalarını yönetmek ve raporlar oluşturmak için ısmarlama araçlar geliştirdiler. Teknoloji kesinlikle SEO önemli bir parçası ancak çoğu zaman en iyi SEO araçları herkes için kullanılabilir (bir fiyata). Ajans araçlarının çoğu, raporları oluşturmak ve SEO sürecinin parçalarını düzenlemek için tasarlanmıştır. Kesinlikle yardımcı olabilirler, ancak daha yüksek arama sıralamalarını sunacak gizli bir araç ya da teknoloji parçasının olmadığını unutmayın, sadece iyi bir katı SEO çalışması bunu yapacaktır ve her zaman insan dokunuşunu içerir.

Bir freelancer veya ajansın SEO projeniz için daha uygun olup olmayacağı konusunda kesinlikle bir cevap vermeyecek. Öneriler aradığınızda, her ikisinin de avantajlarını ve dezavantajlarını karşılaştırarak, önerilen çözümlerinin ve kişisel referansların bütünlüğünün kalitesine göre seçim yapmayı tercih ederim.