एसईओ

Kategori Sayfadan Linkler Oluşturma – SEO

SEO'da, bir kategori sayfası web sitenizdeki bir dizine benzer. Köpek maması satan bir ebusiness sitesinde, satılık köpek maması çeşitlerini gösteren sayfadır. Bir hizmet sitesinde tüm hizmetlerinizin ve bir niş SEO bilgi web sitesinin listesi olacaktır. Kategori sayfası muhtemelen SEM / SEO makalelerini tasnif edecektir.

Kategori sayfaları, kural olarak ana sayfanızdan daha fazla SEO anahtar kelimesi ve anahtar kelime öbeğidir. Ana sayfa anahtar kelimeleriniz için büyük bir rekabet varsa, kural olarak, kategoriniz daha kesin anahtar kelimeler içermelidir. Ayrıca, kategori sayfanızdaki anahtar kelimeler kabul edilebilir. Yalnızca bir ana sayfaya sahip olan web siteleri, herhangi bir kategori sayfasını içerebilir ve bu, trafiğini artırabilir. Bu, müşteri tabanınızı büyütme hedefleri olduğundan, herhangi bir SEM / SEO analistini memnun etmelidir.

Ayrıca, kategori sayfalarının çeşitli katmanları da olabilir. Örneğin, ilk kademe sayfası Köpek maması ve ardından Yetişkin Köpek maması olabilir ve daha sonra son katman Vejetaryen Yetişkin Köpek maması olabilir. Web siteniz birden fazla kategori seviyesinde ayarlanmışsa, dikkat etmeniz gerekenleri düzeltmeniz gerekir. Bazen her kategori seviyesinde aynı şeyleri yapamaz ve bazen yapabilirler. Arama motoru optimizasyonu (SEO) planınız, en çok ne yapmak istediğinize odaklanmalıdır.

Kategori sayfası Linklerin çoğu kendi web sitenizdeki farklı yerlerden geldiğinden bu yana SEO daha kolay olacaktır. Kategori sayfalarına bağlandığınızda metninizi sabitlemek için SEO anahtar kelimeleri kullanmalısınız. Sayfadaki başlıklar ve başlık etiketlerine yerleştirildiğinde dikkat etmelidirler. SEO anahtar kelimesi zengin olan bazı içerikler yazmanız da size yardımcı olur. Bir paragraf, belki iki, bol olmalı. Sayfa anahtar kelimenizin zengin değil anahtar kelime doldurmasını istediğinizi unutmayın. Bu, uygun arama motoru optimizasyonunda no-no'dur.

Dahili bağlantınız SEO'nuz için son derece önemlidir. Her kategori sayfası için, ana sayfa site haritanızda buna karşılık gelen bir bağlantınızın olduğundan emin olmalısınız. Menünüzü küçük tutmak ve daha az bağlantıya sahip olmak için yalnızca ana kategorileri koymasına rağmen, web sitenizdeki tüm sayfalardan kategorilere bağlantı kurmanıza yardımcı olur. Alt kategorileri, kategori sayfasında listelenecek şekilde bırakın. Bu, her bağlantının ağırlığını azaltabilecek çok fazla bağlantıdan kaçınacaktır. Arama motoru optimizasyonu (SEO) çok az ve çok fazla arasındaki zayıf bir denge olduğundan, SEM / SEO uzmanından yardım isteyin.