डिजिटल विपणन

Kişiselleştirilmiş, İnteraktif, Multimedya ve Sosyal

Sosyal ağlar ve Web 2.0'ın etkileşimli araçları, son derece kullanışlı ve kişiselleştirilmiş müşteri deneyimlerinin oluşturulmasını sağlıyor. Ancak, sadece özenle düzenlenmiş bir araştırma programı, kullanıcıların gerçekten kullandığı ve istediği şeylere ışık tutabilir – ve sonuçlar genellikle şaşırtıcıdır.

Farenizi işaretleyin ve tıklayın. Şansınız, sadece indiğiniz herhangi bir önemli Web sitesi, geçen yıl & # 39; – hatta dünün – İnternet gibi görünmüyor. Kişiselleştirilmiş, etkileşimli, multimedya ve sosyal, daha önce hiç olmadığı şekilde. “Web 2.0” i tam olarak tanımlayan bir konu etrafında adil bir tartışma ortamı söz konusudur, ancak, İnternet'in göreceli olarak pasif (muazzam) bir bilgi ortamından temel bir dönüşümün ortasında yer aldığına dair çok az anlaşmazlık vardır. Kişisel ve iş hayatlarımızda giderek daha merkezi bir rol oynayan tamamen etkileşimli, iç içe, kişilerarası bir araç.

Sadece birkaç yıl öncesine göre farklı bir dijital manzara. Milyonun başlangıcında bir yerlerde, kurumların ve kurumların kritik kitlesinin İnternet varlıklarını kurduğu noktaya ulaştı. O zaman, ekran boyutu, Flash yeteneği ve bağlantı hızı, temel teknolojik hususlardı. Müşteri / kullanıcı deneyimi sorusu hala açık uçluydu, çünkü müşterilerin tam olarak ne tür bir deneyim aldıkları değil, aynı zamanda bilgi edinme ve temel işlemleri gerçekleştirmeleri de gerekmiyordu.

Olağanüstü bir müşteri deneyimi ile sona ermek istiyorsanız, müşteri beklentilerini, motivasyonlarını ve davranışlarını tam olarak anlamanız gerekir.

Bugün, bahisler çok daha yüksek ve işletmeler yerlerini bulmak ve bu yeni manzaradaki iddialarını dile getirmek için çabalıyorlar. Yeni nesil Web sitelerinin oluşturulmasına yardımcı olacak yepyeni bir Web araçları takımı mevcuttur. En önemlisi, verimli, üretken ve eğlenceli bir İnternet deneyimi için müşteri / kullanıcı beklentileri her zamankinden daha yüksek.

Çoğu kuruluş artık İnternet varlıklarının, sitelerinin birkaç yıl önce oluşturulduğu zaman hayal ettiğinden çok daha önemli olduğunu fark ediyorlar. Daha sonra, e-ticaret işletmeleri için, bir web sitesi, iş stratejisi için önemli olan ancak merkezi olmayan BT ve kurumsal iletişim departmanları tarafından ele alınması zorunlu bir egzersiz olarak kabul edildi. Bugün, web sitesi marka oluşturma, müşteri geliştirme, pazarlama ve gelir-nesil için bir merkez haline geldi – bir uzman kadrosu ortaya çıkmış pazarlama departmanlarının bir sevgilisi. Bazı organizasyonlar, sitelerini bir seferde yeni nesil bir bileşene dönüştürüyor; diğerleri onları havaya uçurur ve sıfırdan başlıyorlar. Stratejiniz ne olursa olsun, bir asırlık iş kademesi kendisini yüksek sesle ilan etti ve göz ardı edilmeyecek – müşteri ya da bu durumda kullanıcı / müşteri, kral ve kraliçe, ve çevrimiçi dünyada başarı, onları tatmin etmeye bağlı.