एसईओ

Kitle hedefleme ile mükemmel reklam nasıl oluşturulur?

Arama pazarlamacıları olarak, kitle hedeflemenin gücünün farkındayız. Dönüşüm oranlarımızı düşüren ve yeniden yapılanma kampanyalarına karışmamızı sağlayan yeniden pazarlamayla ilgili bir tadım var.

Yıllardır, Arama yapan kullanıcılar için Arama yapma ve Hedef kitlenizi hedefleme gibi makalelerde kitlelere doğru kayma yaşamaya başladım. stratejisi. Arama pazarlamacıları, tam olarak ne zaman ve ne zaman ortaya çıkacağı belli olmasa da, daha fazla hedefleme, daha fazla kişiselleştirme ve daha fazla istihbarat temelinde yeni bir arama çağına hazırlanmaktadır.

Demografik hedefleme

Pazarlamacıların arama yapmanın birçok yolu vardır. kitlelerini hedefliyordu: kullanıcı davranışı, demografi, ilgi alanları, cihaz ve konum, ancak eksik olan şey, çalışan biri veya iş unvanı gibi ek demografik hedefler katmanıdır.

Yeni duyurulan Microsoft Kitlesi Ağ, (MSAN), geleneksel yerel reklamcılığı modernleştirerek ve başka hiç kimsenin sahip olmadığı LinkedIn verilerini içeren Microsoft Graph'tan elde edilen güçlü verileri çekmek için hedefleme yeteneklerini geliştirirken, arama sınırlarını zorluyor.

Bu ne anlama geliyor? pazarlamacılar için? Satın alma yolculuklarında belirli kullanıcı setlerine ulaşmak artık her zamankinden daha kolay.

Ne kadar kolay?

  • Arama Ağı reklamlarında anahtar kelimeler kullanılmış ve ağırlıklı olarak metin tabanlıyken, kitle reklamları resim ve yayın temellidir.
  • Müşterilerinizin arama yapması için bekledikleri anahtar kelimeler, kitle reklamları belirli hedef kitlelerinizi bulmak ve onlara ulaşmak için yapay zeka kullanmaktadır.
  • Anahtar kelimeler algoritmaları kullanırken, kitle reklamları AI ve öngörülü analizleri kullanır.

Kitle reklamları sayesinde pazarlamacılar artık erişime sahiptir. Mükemmel bir विज्ञापन için daha fazla içerik hedefleme. Bu malzemelere bir göz atalım.

Daha fazla yerel reklam

Reklamın geleceği reklamsız!

Doğru mesajı doğru zamanda doğru kişiye teslim edip etmediğinizi nasıl anlıyorsunuz? Tüketiciler bir reklamın reklam olmadığını bile fark etmiyor. Bugünün reklamları bugünkü müşterilere günlük seyahatleri boyunca hizmet vermek için tasarlanmalı, kesilmemelidir.

Salesforce araştırması, 2020 yılına gelindiğinde, tüketicilerin yüzde 51'inin şirketlerin ihtiyaçlarını önceden tahmin etmelerini ve iletişim kurmadan önce öneride bulunmasını beklediklerini göstermektedir. [19659016] Salesforce

Bing (şirketim) tarafından yapılan son araştırmalar, arama motorlarının dijital asistanlara dönüşmeye devam ettikçe yerel reklamların daha fazla popülerlik kazanacağını da fark etti. Araştırmamıza dayalı olarak, iki yıl içinde, tüketicilerin yüzde 54'ü dijital asistanlarının satın alma önerileri sunmasını bekleyecektir. Bu sayı beş yıl içinde yüzde 85'e çıkıyor.

Bir reklamın, bir reklama nasıl bir reklam gibi bakmadan manzaranın bir parçası olabileceğini gösteren güzel sanatlar okulu için bir kitle reklamı örneği. Reklam biçimi, görüntülendikleri herhangi bir cihazın düzenine uyum sağlayan duyarlı, görsel açıdan etkileyici görüntüler sağlar.

Daha fazla hikaye anlatımı

Müşterilerinizin her birinin bir hikayesi vardır. Kitle reklamları, reklamverenlere satın alma yolculuğunda belirli müşterilere belirli noktalara ulaşma fırsatı verir. Ürünleriniz hikayelerine nasıl uyuyor? “Niçin” (ürünleriniz) ve “neden” ile ilgili daha fazla odaklanın. Müşterileriniz neden ürün (ler) inizi ve davranışlarını sürdürebilmelerini istiyor?

Bana gelince, meşgul bir anne oluyorum Koşmayı, bira içmeyi ve kırmızı göz uçuşlarını kullanarak uykuyu yakalıyor. Zamanım bir prim düzeyindedir ve hayatımı kolaylaştıran özelleştirilmiş teklifleri takdir ediyorum. Salesforce araştırmasına göre, bin yıllık tüketicilerin yüzde 63'ü ve GenX tüketicilerinin yüzde 58'i kişiselleştirilmiş teklifler ve indirimler karşılığında şirketlerle veri paylaşmaya isteklidir.

Salesforce

Bing araştırması da tüketicilerin veri paylaşmaya açık olduğunu bulmuştur. Şirketlerden ücretsiz veya kişiselleştirilmiş teklif almaları karşılığında tüketicilerin ev adreslerini ve adlarını cinsiyetleri, yaşları, e-posta adresleri ve hatta satın alma davranışları / tarihleriyle karşılaştırıldığında en azından paylaştıkları görülmüştür. Araştırmamızda gördüklerimizin dağılımı şöyledir:

Bing araştırması

Kitle reklamları, kullanıcıların verileri paylaşmalarını gerektirmez, ancak sizi tüketicilerin hayatlarına daha fazla davet eder. Tüketiciler, özellikle değer getirdiğinizde kendi hikayelerinin bir parçası olmanızı istiyorlar. Günümüz pazarlamacıları, kişiselleştirilmiş bağlamlarda bireysel müşterilere hitap eden yaratıcılık tasarladıkları için şimdi hikaye anlatma şapkalarını giymelidirler.

Daha fazla görsel içerik

Son on yılda, farklı ücretli medya biçimlerinin doğada daha görsel hale geldiğini gördük. . Ücretli arama reklamlarının gelişimini düşünün: Bir başlık, iki açıklama satırı ve tekdüzen bir kaynak konum belirleyici (URL) ile başladılar.

Bugün, reklamlar hâlâ bir başlık ve açıklama içeriyor olsa da, ek özellikler ve uzantılar elde ettik. Site bağlantıları, ürün reklamları, resim uzantıları, konumlar, incelemeler ve puanlar dahil olmak üzere görsel açıdan daha çekici hale getirmek.

Ayrıca, reklam biçimlerine eklenen görsel resim bileşenlerini, ücretli arama ürün reklamlarını, ücretli sosyal atlı karınca reklamlarını ve hatta Ekranda dinamik yeniden pazarlama reklamları ile. Görsel reklamlara geçiş, kitle reklamlarıyla devam edecek, böylece arama pazarlamacıları, görüntü ve metinlerin hedef kitleleri ve müşterileriyle daha iyi bağlantı kurmalarına nasıl yardımcı olabileceğini düşünmek için yetenek kümelerini geliştirmeye devam etmelidir.

Daha fazla bilgi

Yapay zeka (AI), reklam platformlarında daha yaygın hale geldikçe, makine öğrenimi ve bunların üzerine tahmine dayalı analitikler için AI yeteneklerine sahip çözümler bulun.

Örneğin, Microsoft Graph, makine öğrenimini çok sayıda anonim veri sinyalinde uygular. Arama ve web etkinliğinden, LinkedIn profesyonel profillerine ve demografiye ulaşmak için kitleleri belirleyin. AI'nın gücü resmen parmaklarımızın ucunda ve markalar, onlara entegre olan istihbarat sahibi yerel ve hedef kitle hedefleme çözümlerinin sayısını artırmalı. Belirli yerleşimleri hedefleme kitlelerine hedeflemenin anahtarını yapmak.

Daha kaliteli iş ortakları

Günümüz pazarlamacıları, yüksek kaliteli iş ortağı sitelerinin başarılı reklamların köşe taşı olduğunu biliyorlar. Birçok erken görüntülü ağ, kalite ve görünürlükten yoksun olsa da, bugün çok farklı. Pazarlamacılar, bir kitle stratejisini kullanıma sunarken birçok güçlü seçeneğe sahip. Zamanla, kitle reklamları yeni yerler ve evdeki dijital ortamlar, en yeni sosyal platformlar ve hatta belki de karma gerçekler de dahil olmak üzere yeni biçimlerde görünmeye devam edecektir.

Daha fazla verimlilik genel olarak

Günün sonunda, Bu reklamdan uzun bir yol kat ettik:

Bu, 2000'lerin ortasında geri döndüğüm bir kampanyadan gelen gerçek bir reklamdı ve bugünün kitle reklamlarının tam tersini temsil ediyor. Bu reklam, herhangi bir Office ürünü türü için kelimenin tam anlamıyla herkesi hedefliyor olabilir. Başlık nostaljik olarak basittir ve bize ne kadar geldiğimizi hatırlatır.

İnanılmaz derecede hızlı dünyamızda, verimlilik artık bir lüks değil, bir gerekliliktir. Tüketicilerin hedefledikleri, duydukları, değer biçtikleri ve otomatik olarak yeniden düzenlenmesi, özelleştirilmiş teklifler, form doldurma ve ödeme yapma şekilleriyle daha akıllı yollarla ulaşmalarını istedikleri bir zamanda yaşıyoruz.

Kitle reklamları kesinlikle son format değil. arama reklamcılığı, doğru yerel, hikaye anlatma, zeki, yüksek kaliteli, etkili reklam için çabalamaya devam ettikçe doğru yönde bir adımı temsil ediyor.


Bu yazıda dile getirilen görüşler konuk yazara aittir. Motor Arsa. Personel yazarları burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Christi Olson, Washington, Washington'da Microsoft'da bir Arama Evangelistidir. On yıldan fazla bir süredir Christi, SEM'in bir öğrencisi ve uygulayıcısı olmuştur. Microsoft bünyesindeki Bing Ads ekibine katılmadan önce, Christi hem şirket içi hem de Point It, Expedia, Harry & David ve Microsoft (MSN, Bing, Windows) ajanslarında pazarlama konusunda çalıştı. Arama ve dijital pazarlama hakkında bilgi sahibi olmadığında, ACUO crossfit'teki kocasıyla ve PacificNW'de yarışlar yaparak, bira içip mükemmel birayı bulmaya çalışarak ve iki schnauzer ve pug ile çok sayıda yürüyüşe çıkabiliyor.