एसईओ

Konaklama endüstrisi çevrimiçi incelemeler ve alıntılara nasıl yaklaşmalı?

Hepimiz biliyoruz ki, arama motoru optimizasyonu (SEO) söz konusu olduğunda, her endüstrinin tuhaflıkları var ama restoran ve ağırlama endüstrisi çok fazla kendi canavarı.

Potansiyel müşteriler, ihtiyaç duydukları hemen hemen her şeyi yapabilirler. Google Haritalar, Google Yorumlar, Yelp ve bu iki sektör için TripAdvisor gibi diğer inceleme sitelerinden satın alma kararı. Bu, özellikle restoranlar, oteller, B & B'ler, barlar, kafeler ve barlar gibi yerler için alıntılar ve yorumlar ile çalışmayı kolaylaştırır. Bugün, bu sektördeki işletmelerin alıntıları ve incelemeleri aldıklarını ve işinizi rakipler karşısında nasıl kıyaslayacağına ve bu alanda nasıl liderlik yapabileceklerine dair rehberlik sağladığını gösteren son zamanlardaki bazı araştırmalardan bahsedeceğim.

Sayı oyunu [19659004] BrightLocal (benim şirketim) tarafından yapılan son SEO alıntıları çalışmasında, 26 farklı endüstride 120.000'den fazla yerel işletme için alıntıları ve yerel sıralama verilerini analiz ettik. Daha önce hiç görülmemiş bir veri diliminde, 'misafirperverlik' işletmelerini (oteller, B & B'ler, restoranlar, kafeler, barlar ve oteller) (toplamda 11,655 işletme) aradıklarımızı bir araya getirdik ve kaç alıntıya baktık. Yerel paketin en üst sıralarında yer alan işletmeler var.

Birinci sırada yer alan ortalama yerel işletmeyi 86 atıfta bulduk. Yukarıda gördüğünüz, bu sektörün iş listelerini ve dizinleri ne kadar ciddiye aldığını gösteriyor. Birinci sırada yer alan ortalama misafirperverlik işletmesi 127 alıntıya sahiptir (bu, ortalama yerel işletmelerin yüzde hayranından yüzde 48 daha fazladır, yüzde hayranlar!)

Bu rakamlardan nedensellik çekmeyi denemem, çünkü diğer faktörler yerelleri etkileyebilir sıralamalar, ancak burada kaç alıntı ve yerel paket sıralamanız arasında gösterilen oldukça inkar edilemez bir korelasyon var.

Bu sektöre ilişkin tahminim, özellikle, sahip olduğunuz alıntıların sayısı, ne kadar ciddiye aldığınızı gösteren güçlü bir göstergedir. yerel SEO'nuz. Çok sayıda yiyecek ve konaklama dizininde büyük alıntılar yapanlar, itibar yönetimi, yerel bağlantı kurma, halkla ilişkiler ve daha yüksek yerel paket sıralamasına yol açan yerinde optimizasyon dahil olmak üzere pek çok alanda yatırım yapacaklar.

Yaklaşım

Oteller ve restoranlar için (özellikle hukuk ve tıp gibi daha niş endüstrilerle karşılaştırıldığında) çok sayıda ilan sitesiyle, işletme sahiplerinin olabildiğince çok sayıda çevrimiçi yerde görülmesini istedikleri anlaşılmaktadır. Tutarlı ve sayısız alıntılar hala küçük bir sıralama faktörü olarak kabul edilmekle kalmaz, aynı zamanda bu tür ilanlar siteleri halkla çok popülerdir. Çevrimiçi görünürlüğünüz onların görünümünden etkileniyor.

Ama misafirperverlik işiniz için mümkün olduğunca çok alıntı atmaya başlamadan önce, kalitenin genel olarak nicelikten daha önemli olduğu düşünülüyor. Yaptığınız konukseverlik önerilerinin tutarlı olduğundan ve olası müşteriler ve arama motorları için olabildiğince kesin bilgiler içerdiğinden emin olmak önemlidir.

Yeni başlayanlar için bu adınız, adresiniz, telefon numaranız ve web sitesi URL'niz (NAPW) önemlidir. Tüm alıntılarda tam olarak aynı (veya mümkün olduğunca yakın). Yanlış bilginin işletmelere, özellikle de tuğla ve harçlı mekânlara olan güvenini ciddi şekilde etkilediği gösterilmiştir, bu nedenle, sahip olduğunuz her alıntıda NAPW'da herhangi bir değişiklik yapıldığından emin olmanız gerekir.

Ayrıca, İşinizi sadece herhangi bir eski alıntı sitesine ekleyin. Alaka düzeyi önemli bir yerel sıralama faktörüdür, bu nedenle katılımınızı sektörünüzdeki veya bölgenizdeki alakalı sitelere sınırlamanız önemlidir. Gerçekte, bu tavsiye sadece misafirperverliği değil, her endüstri için geçerli olmalıdır!

Zengin işletme listeleri

Günümüzde, misafirperverlik işletme listeleri artık sadece isim, adres ve telefon numarası (NAP) 'den oluşmamaktadır. Fotoğrafı (hem iş hem de müşteri tarafından), tüketici yorumlarını, videoyu, menü örneklerini, özniteliklerini ve daha fazlasını içerebilirler. Sonuç olarak, bu listelere mümkün olduğunca fazla ayrıntı eklemek çok iyi bir fikirdir.

Google Benim İşletmem (GMB) girişleri söz konusu olduğunda, tüketicilerin büyük bir kısmı ince işçilikle ve uzmanlıkla ziyaret etmeyecektir. Optimize edilmiş web sitesi ve kararlarını yalnızca listelerinizde gördüklerine göre belirleyecekler. Bu nedenle, GMB girişinizin mümkün olan en iyi ilk izlenimi vermesi gerekir.

Girişte neler olup bittiğini kontrol edebilirsiniz. Yüklediğiniz görseller, yazdığınız açıklamalar ve seçtiğiniz kategorilerin hepsi bir etkisi olacaktır. Ancak muhtemelen daha etkili olan, kullanıcı tarafından oluşturulan fotoğrafçılık ve tüketici yorumları gibi kontrol edemediğiniz şeylerdir. Güven, iş dünyasından ve akranların ellerinden uzaklaştıkça, müşteri deneyiminizin mükemmel olmasını sağlamak çok mutlu müşteriler mükemmel geribildirim ve fotoğraflar artık çok önemli.

Değerlendirmeler nasıl oluşturulur ve yönetilir

Eğer iyi yorumlar çok önemliyse Bir misafirperverlik işletmesinin kapalı ve çevrimiçi verimliliğine olan faktörü, bunları nasıl elde edersiniz? İşte size bir beş yıldızlı misafirperverlik işine başlamanız için birkaç ipucu.

1. Gerçekten mükemmel bir hizmet sunar. Hiçbir sahte yorum veya rakip karakter suikastı, berbat bir müşteri deneyiminin etkilerini tersine çeviremez. Shoddy deneyimi sunuyorsanız, yorumlarınız bunu yansıtır. Bu nedenle, geri bildirimlerin olumlu olacağından emin olmadığınız sürece müşteri geri bildirimi almak için zaman ve para yatırmaya başlama.

2. Yorum istemek sorun değil, nerede ve nasıl olduğuna dikkat et. Tüm yollarla, e-postalarınızdaki, posta kartlarındaki ve tesislerdeki anahtar inceleme sitelerine bağlantılar ekleyin, ancak farklı sitelerin kendi kısıtlamalarına sahip olduğunu ve bunları kötüye kullanmanız halinde zorlanacağını unutmayın.

Örneğin, Yelp, 'incelenmiş incelemelere' izin vermez ve Google'ın yönergelerine göre, yalnızca bir inceleme için olumlu bir deneyime sahip olan kişilere soramazsınız.

3. İncelemeye dahil edilecek belirli kelimeleri isteyin. İlgili anahtar kelimelerin incelemelere dahil edilmesinin, işletmenizin alaka düzeyine ilişkin sinyallerini artırabilmesinin ve yerel paket sıralamasını iyileştirebileceğine inanılıyor. Bu nedenle, ön ödeme yapmaktan korkmayın ve müşterilerin belirli anahtar kelimeleri eklemesini isteyin. Bunu nasıl yapıyorsun, yine de. 'Yorumlarınızı bırakırken X kelimesini kullanın' veya ' organik kahve oranımızı nasıl değerlendirirsiniz? "Veya" köpekimizi mi düşündün? " dostu restoran eğlenceliydi? ”

4. Sahte olduklarını düşünürseniz bile her zaman yorumlara yanıt verin. Sahte incelemeler kaldırılmasını tavsiye etmeme rağmen, bunların tümünü indiremeyeceksiniz. Cevap vermemek yerine, kibar bir temel cevap bırakın, böylece cevabınızın olması gereken boş alan olmayacaktır. Basit ve taahhütsüz olsa bile, bir yanıt bıraktığınız, okuyuculara uğraştıkları işi gösterir ve size markanızın ardındaki kişiliği ortaya çıkarma ve artırma fırsatı verir.

5 . Instagramunuzun herkese açık ve görünür olmasını sağlayın. Restoranlar için Instagram, TripAdvisor'ın bir çok restoran yorumu kaynağı olarak TripAdvisor yorumlarını destekliyor: TripAdvisor'a konuk olanlara göre:

Instagram'da, listenizi kolayca bulmanızı öneririz. Instagram'daki bir işletme için yapılan tipik bir arama, fotoğrafların, yorumların (bazen yorumlardan daha dürüst hissettiren) ve özgünlük için yenemeyeceğiniz mutlu yüzlere yol açacaktır. Ve birisinin Instagram'daki deneyimlerini paylaşmaya istekli olması işinizin zımni bir onaylamasıdır.


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


लेखक के बारे में

Jamie Pitman, yerel SEO araç sağlayıcısı BrightLocal'da İçerik Yöneticisi. Yaklaşık on yıldır Dijital Pazarlama'da çalışıyor ve SEO, içerik pazarlama ve sosyal medya alanlarında uzmanlaşmış, müşteriler ve işverenler için başarılı pazarlama projelerini yönetiyor. Bu süre zarfında, çeşitli işletmeler ve yayınlar için çok çeşitli dijital pazarlama konularında 300'den fazla yazı yazarak kalbine blog yazdı.