डेटाबेस

"Kripto" Para Birimleri Nasıl Çalışır – Bitcoin, Ethereum & Ripple'a Kısa Bir Bakış

"Kripto" – veya "kripto para birimleri" -, kullanıcılara İnternet üzerinden işlem işlevselliği sağlayan bir tür yazılım sistemidir. Sistemin en önemli özelliği, tipik olarak blockchain veritabanı sistemi tarafından sağlanan ademi merkeziyetçi doğasıdır.

Blockchain ve "kripto para birimleri" son zamanlarda küresel zeitegeist için ana unsurlar haline geldi ; tipik olarak Bitcoin skyrocketing "fiyatı" sonucu olarak. Bu, milyonlarca insanın pazara girmesine neden oldu; çoğu “Bitcoin borsaları”, talep arttıkça yoğun bir altyapıya maruz kalıyor.

"Kripto" hakkında gerçekleştirilmesi gereken en önemli nokta aslında bir amaca hizmet etmesine rağmen. (İnternet üzerinden yapılan sınır ötesi işlemler), başka herhangi bir mali fayda sağlamaz. Başka bir deyişle, “içsel değeri”, diğer insanlarla etkileşime girme yeteneği ile sınırlıdır; Değerin saklanması / yayılmasında DEĞİL (çoğu insanın gördüğü şey budur.)

Gerçekleştirmeniz gereken en önemli şey "Bitcoin" ve benzerlerinin ödeme ağları – DEĞİL "olmasıdır. para". Bu bir saniye içinde daha derinlemesine ele alınacak; fark etmesi gereken en önemli şey, BTC ile "zenginleşmenin" insanlara daha iyi bir ekonomik duruşu sağlama durumu olmadığıdır – basitçe "madeni paraları" düşük bir fiyata satın alıp daha yüksek satma sürecidir

. ] Bu amaçla, "kripto" ya bakarken, ilk olarak gerçekte nasıl çalıştığını ve "değerinin" gerçekte nerede olduğunu anlamalısınız …

Dağıtılmış Ödeme Ağları …

Belirtildiği gibi, "Kripto" ile ilgili hatırlanması gereken en önemli şey, ağırlıklı olarak yerelleştirilmiş bir ödeme ağı . Merkezi işlem sistemi olmayan Visa / Mastercard'ı düşünün

Bu önemlidir, çünkü insanların neden “Bitcoin” önermesine gerçekten daha derinlemesine bakmaya başladıklarının gerçek sebebini vurgulamaktadır; Bitcoin cüzdan adresiniz olduğu sürece, dünyanın her yerinden herhangi birinden para gönderip almanıza imkan tanıyor.

Bunun, çeşitli "madeni paralara" bir "fiyat" getirmesinin nedeni, yanlış anlaşılma yüzünden "Bitcoin" bir şekilde bir "kripto" varlığı olduğundan para kazanma olanağı sağlayacak. Öyle değil.

SADECE insanların Bitcoin ile para kazanmalarının bir sonucu olarak fiyatlarındaki "yükseliş" – düşük bir fiyata "madeni para" almak ve onları satmaktan kaynaklanıyordu. bir çok yüksek için. Birçok insan için iyi sonuç verse de, aslında "büyük aptal teorisine" dayanıyordu – esasen madeni paraları “satmayı” başarırsanız, bunun sizden “büyük bir aptal” olduğunu belirtiyordu.

Bugün "kripto" alanına katılmak istiyorsan, temelde ucuz (veya ucuz) "madeni paralar" (hatta "alt" madeni paralar) 'dan herhangi birini satın almaya ve fiyatlarına kadar yükselmeye devam ediyorsun. Onları daha sonra satarsın. "Madeni paraların" hiçbiri gerçek dünyadaki varlıklar tarafından desteklenmediğinden, bunun ne zaman / eğer / nasıl çalışacağını tahmin etmenin bir yolu yoktur.

Tüm amaç ve amaçlar için, "Bitcoin" harcanan bir güçtür.

Aralık 2017'deki destansı ralli kitlesel olarak benimsendi ve fiyatının bugün 20.000 $ 'a yükselmeye devam etmesi bekleniyor. temelde bunun gerçekleşeceği büyük bir kumar olacaktır.

Akıllı para, zaten nispeten küçük bir fiyatı olan, ancak fiyat ve kabul bakımından sürekli büyüyen "alt" sikkelerinin (Ethereum / Ripple vb.) çoğunluğuna bakıyor. Modern "kripto" uzayda bakmanın anahtarı, çeşitli "platform" sistemlerinin gerçekte kullanıldığı yoldur.

Bu hızlı tempolu "teknoloji" alanı; Ethereum & Ripple, bir sonraki "Bitcoin" gibi görünüyor – kullanıcılara işlevselliği sağlamak için temel ağlarının üstünde "merkezi olmayan uygulamaları" (DApps) gerçekten kullanma becerisine sahip olmalarına odaklanmış durumdalar.

Bu, "kripto" büyümesinin bir sonraki seviyesine bakarsanız, neredeyse kesin olarak orada tanımlayabileceğiniz çeşitli platformlardan geleceği anlamına gelir.