एसईओ

Küçük İşletmeler İçin SEO – İlk Sayfa Sıralaması Nasıl Alınır?

"Google'ın ilk sayfasında olmak istiyorum!" Bu, küçük işletme internet pazarlamacılığına veya web sitelerinden ne istediklerini sorduğunuzda, çoğu küçük işletme sahibinin söylediği şeydir. Peki, küçük işletmeler için SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) nedir ve web sitenizi Google'ın ilk sayfasında nasıl edinirsiniz?

Küçük işletmeler için SEO söz konusu olduğunda, temel olarak iki öğeye ayrılır:

1. Yerinde optimizasyon

2. Tesis dışı optimizasyon

1. Yerinde Optimizasyon, web sitenizde arama motorları tarafından daha çok beğenilmesini sağlamak ve bu sayede bunları endekslemeyi ve arama sonuçlarında daha yüksek listelemeyi kolaylaştırmak için yapabileceğiniz şeydir.

Yerinde optimizasyon, web sitenizi belirli bir anahtar kelime veya anahtar kelime grubuyla alakalı hale getirmeyi içerir. Arama motorları, bir kullanıcı bir anahtar kelime veya kelime öbeği ile yazıldığında en doğru ve alakalı sonuçları sunmak isterse, web sitenizin o anahtar kelime için daha alakalı olması, web sitenizin daha fazla "sevildiğini & nbsp; & # 39; arama motorları tarafından.

Bunu, ana anahtar kelimenizi web sitenizin başlığında ve başlıkta göstererek yapabilirsiniz. Ayrıca, web sitenizdeki içerikten anahtar kelimenizi birkaç kez belirtmeniz gerekir. Yerinde optimizasyon ayrıca web sitesinin nasıl kurulduğunu, hangi etiketleri seçtiğinizi, görüntüleri, kategorileri vb. Ile ilgilidir

2. Dış mekan optimizasyonu Bunun için ana unsurlardan biri geri dönüşler. Backlink, sayfanıza yönlendiren diğer sayfalardan bağlantılardır. Geri bağlantılara & # 39; oy & # 39; Web siteniz için daha fazla & quot; oy & quot; arama motoru sıralamanıza yardımcı olacak daha fazla var.

Küçük İşletmeler için geri dönüşler ve SEO yapmak için bazı harika yollar:

Makaleler: Makaleleri yazmak ve göndermek için harika bir yoldur Birçok makale dizini & # 39; yetki & # 39;; arama motorlarında gözler. Makalenizi göndermek için en iyi yerlerden biri ezinearticles.com web sitenize biyo veya makalede bir bağlantı yerleştirmek için izin verir.

Videolar: Daha fazla kişi çevrimiçi videoları izliyor, aslında YouTube (bir video paylaşım sitesi) ABD'de birkaç gün daha fazla ziyaretçi alıyor. Hedef pazarınızın ortak sorularını yanıtlayan videoları kolayca oluşturabilir, işletmeniz için bir televizyon विज्ञापनı gibi bir tanıtım videosu hazırlayabilir ve videonuzdaki ve videodaki açıklamasında web sitenize bir bağlantı ekleyebilirsiniz.

Sosyal Ağlar: LinkedIn ve Facebook gibi sitelerde profil oluşturma, milyonlarca insanın her ay bu siteleri ziyaret etmesi nedeniyle çok güçlüdür ve hedef pazarınızla daha önce hiç olmadığı şekilde bağlantı kurmanıza olanak tanır.

Etkileri Sonrasında Küçük İşletmeler için SEO: Bunu yapmanın harika faydaları içerik oluşturma ve makale dizinlerine, video paylaşım sitesine vb. Göndererek iki yönlüdür. Bu, yardımcı olacak ana sitenize geri bağlantılar oluşturur. arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer alıyor.

Ayrıca, web sitenize doğrudan bu makalelerin ve videoların kendisinden gelen ziyaretleri de alacaksınız ve makalelerinizin ve videolarınızın Google'ın ilk sayfasında doğal olarak göründüğünden daha önce de belirttiğim gibi, bu sitelerin daha önce görüldüğü gibi görülmesi nadir değildir. & # 39; otorite & # 39; Siteler. Bu, anahtar kelimeleriniz ve kelime öbekleriniz için Google'ın ilk sayfasında birden fazla listeleme alabilmeniz ve gerçekten pazarlamanıza baskın olmanızdır.