डिजिटल विपणन

Küçük İşletmeler için Video Akış Reklamcılığı – İpuçları ve Rehberler

Bu, gerçekte akıcı video ve çevrimiçi reklamlarla ilgili gerçek günlük pratik cevaplar isteyen işletmelerin operatörleri için bir dizinin ilk makalesi – bunu yapmanın en iyi yolu nedir ve gerçek dünyada nasıl çalışıyor?

] Öncelikle, yayın videoları ve çevrimiçi विज्ञापन yapımcısı olduğumu açıklamama izin verin. Film ve televizyonda bir arka plandan sonra, son üç yıldır Perth, Batı Avustralya'daki yerel işletmeler için video akışı kullanarak reklam ve çevrimiçi turlar yapmaktayım. Tecrübelerime göre, sadece bir teknik veya üretim anlamında değil, aynı zamanda iş kullanımı ve pazarlaması açısından da akıcı bir video eğrisi ve video akışı için özel bir metodoloji var.

muhtemelen video akışı ve videonun nasıl çalıştığı hakkında bilgi almak için adil paylaşımınızı yaptınız. Ve orada gerçekten iyi makaleler var.

Ancak, birçoğu, bazı yönleriyle alakalı olsa da, web sitelerine video eklemenin en iyi yolunu bilmek isteyen işletme operatörlerinin endişelerini doğrudan ele almayan pek çok konuya odaklanıyor. Tipik bir makale seçimi, küresel veya ülke çapında bir kullanıcı tabanı açısından akış videosu eğilimine odaklanacaktır. Bahsettiklerimi biliyorsunuz – "böyle ve benzeri …" ve "3 milyar kullanıcı …." gibi "% 40" vb. Diğerleri teknolojik konular hakkında konuşacaklar: sunucular, formatlar, teslimat modelleri vb.

Bu, iyi ve güzel ve değerli bilgiler. Ancak, küçük ve orta ölçekli bir işletmenin sahibi iseniz, yerel düzeyde nasıl çalıştığını bilmek isteyebilirsiniz. Yani, bunu nasıl yapıyorsunuz, bunu yapmanın en iyi yolu nedir ve üretildikten sonra videonuzu optimize etmenin en iyi yolu nedir? İnşallah bu ilginç pistten aşağı gitmek istediğinizde sizi iyi bir şekilde tutacak bazı ipuçlarını size verebileceğim. Bunu, akış yoluna nasıl gidileceğine dair ilk karardan başlayarak, birkaç bölgeye ayıracağım.

Aktarım videosu (veya ses) neden kullanmak istediğinizin farkında olduğunuzu anlayacağım. internette. Yani "neden video?" anı sormak ve "nasıl ve kim?" Daha sonra, prodüksiyondan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınız ve harika bir video nasıl sunacağınız hakkında fikir verecek olan ipuçlarını tartışacağız. Daha sonra bunu izlemek ve web sitenize beslemek için daha fazla kişiyi nasıl alacağınızı anlatacağım.

Video akışımı oluşturmak için

Bu, videonuz için istediğiniz sunum düzeyine bağlı olabilir. Genel olarak, operatörlerin DIY yoluna gitmelerini asla tavsiye etmedim. Video yapımcısının bunu söylemesini bekleyeceğini biliyorum, ama işte gidiyorsun. Niye ya? Çünkü çoğu zaman, son ürün, toplam değeri yenilikin en büyük dilim olan bir saçmalıktır. Orada söyledim. Üzgünüm, bu suça neden olursa. Bu sadece teknik bir sorun değil. Son videonuz inanılmaz derecede eğlenceli ve ilgi çekiciyse, tipik bir kitleye profesyonel bir görüntü veya ses kalitesinden daha az dayanacak. Ama bu inanılmaz derecede nadir, ve bu DIY video akışı paketlerini satan bu adamların çoğunun kendileriyle dalga geçip, sizi şaka yapmaya çalışmasının sebebi de bu. Bu, temel video bloglama için iyidir, ancak çevrimiçi reklamcılık söz konusu olduğunda hardalı kesmez.

Üretim standartları, kişisel video bloglama alanındaki bir kaygıdan daha azdır, ancak genellikle alt parite üretim standartları kötü bir şekilde yansır. Bir iş sitesi, içeriğin ne olduğu önemli değil. Eğer işindeyseniz ve işinizin imajına değer veriyorsanız, gerçekten yüksek bir sunum standardında kalmanız gerekir. Profesyonel olarak basılmış bir kartvizit kullanmak yerine, kahvaltılık gevrek kutusunun arkasından alınan çiğnenmiş karton parçasının arkasına isminizi karalamak için seçim yapmayın. Ancak bu, büyük bir medya yapımcısı için megadollar harcamanız gerektiği anlamına gelmez. DIY rotasına gitmeye karar verirseniz, video prodüksiyonunda bazı temel eğitim ve uygulamaları gerektireceğinizi kabul etmeniz gerekir. Aylık veya hatta haftalık olarak güncelleyeceğiniz bir videoya sahip olmayı planlıyorsanız, bu durum bazı haklara sahip olabilir ve sitenize gelen ziyaretçilerin tekrarlanması, düzenli olarak güncellenen içeriğin olumlu olması karşılığında mükemmel standartlardan daha düşük bir fiyattan yararlanabilir. Ancak, ilk kez ziyaretçilerin yüksek bir profesyonel standarttan daha az bir şeyle etkilenmeyeceği konusunda uyarın.

Spektrumun karşı ucunda, geleneksel olarak DVD'ler ve TV reklamları için kurumsal videolar üreten daha büyük video prodüksiyon şirketleriniz var. Ayrıca kendi işimin bir parçası olarak bu pazarda yer alıyorum. Daha büyük kurumsal müşteriler ve genellikle daha büyük üretim talepleri için kuruldular. Bu üretim şirketleri tipik olarak işlerini bu taleplere uygun olarak yapılandırırlar. Daha büyük ekiplerle çalışırlar, daha fazla personele sahiptirler ve üretim süreci nihai tamamlamadan önce bir dizi aşamadan geçmek zorundadır. Bir televizyon reklamının bütçesiyle bir şey üretiyorsanız, verimli ve nispeten düşük maliyetli bir yapı. Ancak, web siteniz için basit ama profesyonel olarak üretilmiş bir video oluşturmanız gerekiyorsa, son faturayı tüm web sitenizden çok daha fazla buluyor olacaksınız. Biliyorum çünkü bu üretim dünyasından geldim ve maliyetlerin dahil olduğunu biliyorum.

Bu yüzden küçük müşterilere bu özel reklam biçiminde hizmet vermenin tek yolunun küçük bir işletme yapısı kurmak olduğuna karar verdim. Kaliteli özelleştirilmiş videolar sunabilen son derece modern üretim süreci. Size biraz fikir vermek için, Çevrimiçi AURA web sitesinin video vitrin sayfasındaki örneklerden herhangi birine bakabilirsiniz. Tipik olarak, turizm ve emlak müşterileri için yapılan 2 dakikalık tanıtımlar, bir gün içinde bir operatör ile tek bir günde çekildi, birkaç gün boyunca (orijinal müzik eşliğinde) seslendirildi ve düzenlendi ve ardından müşterinin web sitesine eklendi. TVC'ler veya diğer geleneksel formlar için temel olarak duyulmamış bir geri dönüş. Bu kolay bir iş değildir ve süreci mükemmelleştirmek için birkaç yıl geçmiştir, ancak kendiniz için bu modeli kullanarak üretilebilecek kaliteyi görebilirsiniz. Yani sorunun cevabı – online video üretiminde gerçek bir özgüllük gösteren küçük bir yapım şirketi bulmaya çalışın. Oh evet ve bir BT veya web tasarım şirketi değil, video üretiminde uzman olduklarından emin olun. BT veya web tasarım şirketlerine karşı bir şey yok, ancak birçoğu diğer hizmetlerine ek olarak video prodüksiyonunu yayınlıyor gibi görünüyor ve zanaat hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyorlar. Tek bir önemli kalite belirleyicisi varsa, temel video zanaat – komut dosyası, aydınlatma, düzenleme ve görüntü sınıflandırma için. Son olarak, yüksek kaliteli bir master'ı bir video akış biçimine (örn. Windows medyası, Flash vb.) Kodlayarak, web sitenize veya yeni bir web sayfasına ekleyerek göreceli olarak basit bir iştir.

Video içeriğiniz için ipuçları

19659002] Videonuzun uzunluğu – Bu, ne sattığınıza ve kime sattığınıza bağlıdır. Orada duyacağınız yaygın bir şey "daha kısa olanın daha iyi" ve çevrimiçi reklam videolarının 30 saniyeden daha az olması gerektiğidir. Bu genellikle bu konuyla ilgili olarak tartışılan belirli bir reklam modeline (orijinal içerikten önce veya sonra yerleştirilen "genellikle" geçiş reklamı ") bazı haklara sahip olsa da, bahsettiğimiz içerik için bu yanlıştır. Perth'teki emlak turları veya turist operatörleri için video akışı üretmek için kullandığım genel bir kural 2 dakika sürdü. Bunun da ötesinde, içeriğiniz ya kasıtlı olarak iyi değilse ya da kitleniz son derece uzman değilse, biraz zayıflar. 90 ila 120 saniye makul bir şekilde işe yaradı ve videoya, geliştirme ve nefes alma şansı verdi. Neden 30 saniyelik bir TVC gibi yapmıyorsunuz? Bu, televizyon için belirlenmiş bir kural olduğu için, çevrimiçi video reklamcılığı için bir norm olması gerektiği anlamına gelmez. Eğer bir şey varsa, çevrimiçi reklam bu empoze edilmiş sözleşmelerden çıkmalıdır. 30 saniye olmak zorunda değil ve olması gerekmiyor. Kullanıcılar web sitenizdeyse, Idol'ün aralarında bir TVC'yi pasif bir şekilde tüketmekten ziyade, sizin neye ve ne sunduğunuza etkin bir ilgi gösteriyorlar.

Araştırmamızda, kullanıcılar Tam deneyim, detay, sadece 30 saniyelik satış sahalarının gösterişli bir özeti değil. Bu elbette içeriğinize bağlıdır. Örneğin, her bir ürününüz için bir akış videosu gösterimi yapmak istediğinizi varsayalım. Tahminimce her bir demo, özellikle nispeten basit bir şey olsaydı 20-30 saniyeyi geçemezdi. İşletmem için kendi video tanıtımım 1 dakika sürüyor, ancak diğer işletmeler için daha kısa ve uzun videolar görebiliyordum. Unutmayın, daha uzun formatlı videoların parçalanabileceği yollar vardır, DVD'de seçilebilen bölümler gibi. İzleyicilerinize izlemek istedikleri bölümün seçimini verin.

Videonuzun komut dosyasına dahil olun – Bu, bunun için son kopyayı yazmak anlamına gelmeyebilir, ancak bu beceriye sahip olmanız avantajlı olacaktır. son ürün. Ancak, işletmenizin zorlamak istediğiniz yönlerinin, çevrimiçi reklamınızı yapan video yapım şirketi tarafından anlaşıldığından emin olun. İşlerini önemsiyorlarsa, akış video reklamınızın yönü ve yaklaşımı hakkında size aktif olarak danışmaları gerekir. Ne göstermek istediğinizden tam olarak emin olmasanız bile, onlara düşüncelerinizi ve fikirlerinizi verin. Bu fikirlerin bazılarını ritim ve görsel bir akışa dönüştürebilirler.

Kişiselleştirin – Web sitenizdeki kopyanın profesyonel bir görüntü aktarması ve belirli dilleri kullanarak ürününüzün özelliklerini ve avantajlarını ortaya çıkarması gerekir. Videonun toplam satış aralığı olması gerekmiyor. Videonun güçlü yönlerinden biri kimlik, aşinalık ve duygu oluşturma yeteneğidir. Bu noktanın genel olarak pazarlamaya uygulanabilir olduğunu düşünüyorum. Müşteriler, kendilerine en çok fayda sağladığını düşündükleri şirketlere yönelmezler. Genellikle insan seviyesinde rahatça tanımladıkları ve hissettikleri şirketleri ve işletmeleri seçerler. Bu yüzden birçok insan hala yerel işletmelerden satın almayı tercih ediyor ve aynı zamanda ürün üzerinde insanları vurgulayan pazarlama kampanyalarına sahip işletmelerin de neden bu kadar iyi olduğunu gösteriyor. Video, aksi halde kişisel olmayan ve soğuk algılayan şeyleri insanileştirme yeteneğine sahiptir. En başarılı web sitelerinin çoğuna ve görsel olarak nasıl tasarlandıklarına bakın. Hangi ürünü satmaya çalıştıklarına bakılmaksızın, görsel tasarımlarının temel bir parçası olarak insanların ve özellikle yüzlerin görüntülerinin kaçının kullanıldığını unutmayın. Bu tasarım yaklaşımı, bir web sitesinin hissini, paranızı yükseltmek için bekleyen, kişisel olmayan bir kasa olarak algılanmak için kullanılır. Video, insanın sesini ve kişiliğini, bir kişinin sesinin ve yüzünün dokusunu sunarak bunu daha da ileriye götürebilme gücüne sahiptir. Videonuzu yaparken bunu düşün. Tüm videonuzun tamamen ürününüze odaklanıp odaklanmayacağını düşünün ve insanların belki de o ürünün arkasındaki insanların kültürünü görmek istediği fikrini eğlendirin.

Bir yaşam tarzı satıyorsunuz – Video akışı yaparken Turizm ve emlak reklamcılığı, aklımda tuttuğum önemli şey, sadece bir 'ürün' değil, bir yaşam tarzı satıyorum. Her zaman bir deneyim satıyorsun. Böcek spreyi için bile olsa, müşterileriniz için habersiz bir hayatın harikalarını satıyorsunuz. Bu yüzden videonuzun önemli bir bölümünü yapın. Her şeyi göstermek ve açıklamak için video ile çok cazip bir şey – örneğin gayrimenkulde müşterilerim vardı, her türlü mimari özelliklerin ayrıntılı açıklamalarına gitmemi istiyorum. Ama işimin bir kısmı gerçek özellikleri gösterse de, öncelikle böyle bir mülkte yaşayan bir yaşam tarzı hakkında bir film yaratıyorum. Bu aynı zamanda, sadece yapıyı değil, mülkiyeti çevreleyen kültüre çok fazla vurgu yapılmasının sebebi de budur. Bir video yapımcısıyla çalışıyorsanız, ürün veya hizmetinizin ilettiği yaşam tarzına odaklanmak istediğinizi bildirin ve izleyicilerinizin deneyimlemesini istediğiniz duyguları bildirin. Sonuç çok daha güçlü olacak ve videonuz çok daha etkili olacak.

Ses – Akan videoların çoğunda sesli mesajlar var. Videonuza bir anlatı veya hikaye vermek açısından çok etkilidirler. Tüm seslerimi kullanan bir seslendirme sanatçısına sahibim. Ve bir reklamı kaldırmak için iyi kalitede bir sese sahip olmanın etkisinin şaşırtıcı olması. Bunun tersine, zayıf bir sese sahip olmak en güçlü görselleri bile ortadan kaldıracaktır. Fantastik canlı video çekimlerinden ödün veremezseniz, en azından bunu ilgi çekici bir konuşmacıya sahip olarak bir dereceye kadar telafi edebilirsiniz.

Müzik – Çevrimiçi videoların başka bir alt tarafı da müziktir. Jenerik veya "stok" müziği kullanan çok sayıda video prodüksiyon şirketi ile karşılaşacaksınız. Bu genellikle korkunç şeylerdir ve videonuzun yapay ve yapay görünmesini sağlar. AURA bu soruna sahip değil, çünkü orijinal müzik prodüksiyonunda da bir arka planımız var ve bu yüzden kendi müzik parçalarımızı geliştiriyoruz. Müzik hakkında bilgi alın ve mümkünse, akış videonuz için bir dizi mevcut müziği izleyin.

Bitmiş videonuz için ipuçları.

Bu, videonuzun üretim sürecini tamamladığınız bölümdür. Yaptığınız yapımcıyı buldunuz, son akış videosu reklamı harika ve web sitenize eklemeye hazırsınız. İşte bazı ipuçları:

Görünür olun – Bu açıkça görünse de, pek çok işletme kendi videolarında kendi videolarına küçük, zar zor görünür bir bağlantı yerleştirmeyi tercih etmez. Bir bağlantıya sahip "video" ifadesini kullanan 8pt'lik küçük bir metne sahip olmak, videonuzun adaletli olmadığını ve akış video reklamınızın etkinliğini büyük oranda azalttığını gösterir. Ana sayfanızda öne çıkan bir ekran tercih edilir; bu da, kullanıcıların tıklamalarını çeken bazı grafikler (animasyonlu grafikler en iyi şekilde çalışır) ile tercih edilir. Video, çoğu web sitesinin hala nadir görülen bir durumudur ve kullanıcılar, önemli bir şekilde işaretlenmediği sürece bir sitenin bile bir videoya sahip olduğunu kolayca göz ardı eder.

Portal gücü – İşletmenizin ürünlerini portallarında listelemesi durumunda, neden videonuza bir bağlantı eklemez? . Bazen, konaklama sektörü portalları ile, web sitenize doğrudan bağlantıları yasaklar çünkü sitelerinde rezervasyon yapan kişilerden komisyonlar çalışırlar. Ancak, deneyimlerime göre, kullanıcıların ayrı bir web sayfasına gitmemesi koşuluyla, video içeriğine doğrudan bağlantıya izin verme konusunda çok daha açıklar. Bu, bazen web sayfanıza yerleştirilmek yerine, videonuzla basit bir bağlantıya sahip olmanın avantajıdır. İdeal olarak ikisine de sahip olmalısınız. Bu şekilde, insanlar sitenizde görebiliyorlar, ancak aynı zamanda videoya insan bağlantılarını doğrudan e-postayla gönderebilir ya da diğer insanların sitelerinde bir köprü olarak listeleyebilirsiniz.

Video araması – Şu andaki büyük dalgalar yapan alan budur. arama motoru dünyası. Google video, Myspace, YouTube ve diğer oyuncularla, videonuz arama motoru stratejinizin önemli bir parçası olabilir. Videolarınızı tüm bu sitelere göndermeyi ve içeriğin anahtar kelime açıklamalarını ve web sitenize geri dönüş sağlamanızı sağlayın. Sana bir şeye mal olmayacak. Video arama, büyük oyuncu Google, Yahoo ve MSN ile büyük paralar pazarlamaya ve bu yeni arenada gelişmeye büyük bir şekilde başlayacak. Gelecekte Google ve Yahoo ile ortaya çıkacak ücretli video reklam pazarını da unutmayın. Videonuza doğrudan aramadan doğrudan görünür bir doğrudan bağlantınız olabilir. Yükleme amaçları için, akış video yapımcınızdan videonuzun Windows Media formatı veya MPEG-2'deki daha yüksek bir tanım sürümünü isteyin.

Çevrimdışı eylem – Videonuzun bir formda fiziksel ortamda size sağlanabilmesi gerekir ya da başka bir ekstra maliyet için. Bu, bir CD-ROM sunumunun bir parçası olarak ya da disk üzerindeki bir dijital dosya olarak DVD video olabilir. Videolar genellikle yüksek kalitede çekilir ve düzenlenir ve daha sonra internette yayın akışı için büyük ölçüde sıkıştırılır. Bu, üreticinin büyük olasılıkla bantta veya dijital dosyada yayın kalitesinde bir master'a sahip olacağı anlamına gelir. AURA'da, sıkıştırılmamış master'ları harici sabit disklere veya DVD'lere kaydederiz. Bu aynı zamanda akış videolarının gelecekteki ispatlanmış olduğu anlamına gelir – yeni bir harika video kodekinin, yeni bir Flash veya Windows ortamı sürümü gibi çıkması durumunda, master'ı alıp yeni teknolojiden yararlanmak için yeniden kodlama yapabilmemiz gerekir. Ayrıca, geniş bant daha hızlı hale geldikçe, videolarımızın bit hızını yükseltebiliyoruz.

Yüksek kalitede bir dijital dosyaya sahip olmak, videonuzu DVD kalitesinde bir ticari fuarda göstermek gibi başka şeyler için kullanabileceğiniz anlamına gelir. ya da bir CD-ROM sunusu veya CD-iş kartının bir parçası olarak yeniden ambalajlayın.

Umarım tartıştığım şey, web siteniz için ilk akan video reklamınızı üretmenin harika serüvenine girerken size yardımcı olacaktır. Akan videonun diğer yönlerini tartışmak için daha sonra tekrar konuşacağım. Ayrıca iş sitelerinde çok fazla kullanılmayan başka bir medya öğesi – ses akışı. Bir dahaki sefere kadar, dikkatli olun ve herhangi bir sorunuz varsa, bana e-posta göndermekten veya www.onlineaura.com.au adresindeki web sitemizi ziyaret etmekten çekinmeyin [http://www.onlineaura.com.au]