डेटाबेस

Kurumsal Mobilite Stratejisi Geliştirme Zamanı ŞİMDİ

Hareketlilik. Bulut. KCG. Sanallaştırma teknolojileri. Büyük veri. Sosyal. Bu anahtar kelimeler, işletmelerin çalışanlar, hissedarlar ve müşterilerin çalışma ve iletişim kurma biçiminde önemli dönüşümler geçirmesi nedeniyle bu on yılların parolaları olacaktır.

Bugün, KOBİ'ler bulut teknolojisinden yararlandıkça büyük oyuncularla rekabet ediyor. Piyasalar sürekli değişen tüketici talepleri ve hızlı teknolojik gelişim ile yeniden keşfediliyor. Sosyal medya, şirketlerin pazarlama etkisini ve satışları en üst düzeye çıkarmasına ve marka itibarını yönetmesine yardımcı olan iş analizi için altın madeni olan Büyük Veri'yi yaratıyor. Mobil cihazların yaygınlığı ve taşınabilirliği, şirket çevrelerinde verilen bilgilere her zaman, her yerden erişim sağlamak, sanallaştırma teknolojilerinin büyümesini ve benimsenmesini teşvik etmek ve mobil uygulamaların geniş çaplı gelişimini teşvik etmek olmaktır.

iletişim, öğrenme ve gelişme, İK, pazarlama ve satış ve bir örgütün diğer işlevlerinde kurumsal mobilite potansiyeli, güvenlik konusundaki sıkıntıya eşlik ediyor. BT ekipleri, organizasyona gelen farklı mobil cihazların yönetilmesi, bu cihazlardaki verileri güvence altına almak ve yasal ve yasal uygunluk sağlamak için karmaşık ve zorlu bir görev üstlenmiştir.

Bu yüksek bir düzen ancak işletme müdürleri açıklık ve şeffaflık getirebilir. Kurumsal mobilite yaklaşımı, kapsamlı, açık ve iyi düşünülmüş bir kurumsal mobilite stratejisi geliştirilerek

Kurumsal mobilite stratejisinin geliştirilmesi

Bir strateji geliştirilirken mobilitenin tüm yönleri göz önünde bulundurulmalıdır. Bu, tüm iş fonksiyonlarından üyelerin, gereksinimleri, endişeleri, güvenlik sorunlarını, son kullanıcı geri bildirimlerini ve olası çözümleri ve fikirleri bir araya getirmek için beyin fırtınası oturumlarına dahil ederek elde edilebilir.

Ayrıca, karar vericiler aşağıdakileri yapmalıdır:

] Tüketici ortamını gözlemleyin:

Tüketicileştirme BYOD trendini, şirket politikalarını ve hatta mobil güvenliğin BT departmanları tarafından idare edilmesinde büyük rol oynadı. Tüketicilerin (müşterilerin ve çalışanların) mobil çözümlerde (konum tabanlı hizmetler, NFC, barkod tarama vb. Gibi belirli gereksinimler) ve kullandıkları aygıt türlerinde neler aradığını anlamak çok önemlidir.

Amaç teknoloji bağımsızlığı:

Pazara giren farklı mobil işletim sistemleri ile yerel uygulama geliştirme maliyeti artmaktadır. Anketler, mobil uygulama geliştiricilerin% 60'ından fazlasının, HTML5'e ilgi duyduğunu gösteriyor – bu da mobil işletim sistemi ve satıcı kısıtlamalarını serbest bırakan web uygulaması geliştirme dili. Yerli uygulamalar, daha fazla gelişmişlik sundukları için kalacaklardır; ancak HTML5, daha fazla benimseme görecektir

BYOD’ya maliyet tasarrufu yerine verimlilik aracı olarak bakın:

Birçok şirket BYOD’e gidiyor. verimlilik uğruna. Doğru güvenlik mekanizmaları uygulandığında, BYOD ucuz bir seçenek olmayabilir, ancak iki veya daha fazla yıl içinde geri dönüşler gösterecektir.

Kurumsal hareketliliğin kapsamını tanımlayın:

Hangi işlevlerin fayda sağlayacağını doğrulayın hareketlilikten – विज्ञापन, pazarlama, satış, İK vb. Farklı işletme işlevlerinin mobil bir çözümden ne beklediğini öğrenin ve çalışmalarına özgü zorlukları anlayın.

Güvenlik uygulama:

İşletmeler Mobil Cihaz Yönetimi'ne (MDM) ve Mobil Uygulama Yönetimi'ne (MAM) bakmalı Kurumun cihazlarını ve verilerini güvence altına almak ve yönetmek için çözümler

Bulut veya cihazlara ilişkin veriler:

Birçok şirket altyapıyı ve sistemleri buluta taşıyorsa, mobil veriler de buluta gidebilir. Bu, kullanıcıların herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde verilere erişmelerini sağlayacak.

Sanallaştırma ve Bulut:

Sanallaştırma ve bulut hizmetleri gelecekte daha uzmanlaşacak ve mobiliteye değer katacak teklifler.

Büyük veri ve Sosyal:

Büyük veri analizi, mobil girişimlerinize değer katabilecek bir zeka oluşturur. Mobil üzerinden iç veya dış sosyal ağlara erişim sayesinde, çalışanlar tüketicilerin markaları hakkında söylediklerini takip edebilir, ilişkileri geliştirebilir ve fırsatları keşfedebilirler.

Kurumsal hareketlilik, her işletmenin sürmesi ya da altından atılması gereken gelgit dalgası gibidir . Gartner’a göre, mobilite 2014’e kadar trilyon dolarlık bir iş olacak. Analistler, iOS ve Android’in en güçlü katkı sağlayan şirketlerinden sonra 2013’te 1 milyar ’lı aşacağını tahmin ediyorlar.