एसईओ

Layman Şartlarında Web Sitesi SEO Nedir?

İnternet tabanlı bir iş kuruyorsanız veya başarılı olmak istediğiniz kişisel kullanım için bir web sitesi oluşturuyorsanız, Web Sitesi SEO İnternet deneyiminizin önemli bir parçasıdır.

Bu makalede, hangi web sitesinin SEO'sunun laymanın koşullarında olduğunu açıklamak istiyorum, böylece bunun hakkında ne düşündüğünüzü bileceksiniz.

Web Sitesi SEO, web sayfanızı optimize etme sanatıdır, bu yüzden arama motorları tarafından yüksek sıralanır. Bunun anlamı, web sitenizin arama motorları tarafından okunabilir hale getirilmesi, arama motorlarının anlayabileceği bilgileri oluşturarak sitenizin konuyla ilgili kelimeler için arama sonuçlarının ilk birkaç sayfasında listelenebilmesidir.

Arama motorları sizin veya sizin yaptığınız gibi bir web sitesini okumaz, sitenizdeki her şeyi okuyan ve daha sonra sitenizin sıralamasında sitelerinizi belirlemek için bilgileri arama motoruna gönderen örümcek veya paletli adında küçük bir program gönderirler. kullandığın kelime.

Arama motorları web sitelerini farklı bir şekilde okuduğundan, web sitesi SEO, arama motorlarının bilgileri topladığını da anlamanız gerektiği anlamına gelir, böylece siteniz sitenize ulaştığında tarayıcınız tarafından tam olarak anlaşılabilir.

Sitenizin tarayıcınıza okunmasını sağlamak için, web sitenizin başlığında yer alan küçük html parçaları olan başlık ve meta etiketleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bir web sitesi oluşturuyorsanız, bunu web sitenize yerleştirdiğiniz tüm içeriği html (Hyper Text Markup Language), web sitenize yerleştirdiğiniz tüm içeriği anlayacağınızı anlayacaksınız. Bunu oluştururken sitenizin en üstünde bu.

Orada web sitesi SEO dahil birçok diğer faktörler vardır ama yukarıdaki açıklama web sitesi SEO nasıl çalıştığını temel bir anlayış vermez.