एसईओ

Leprechaun Kovucu ve Garantili SEO Şirketleri – Rahatsız Eden Bağlantı

SEO şirketlerini araştırırken, garantili SEO hizmetleri sunmaya istekli herhangi bir şirketi seçmek cazip geliyor. İnsan doğası – insanlar bir garantiyi sever. Bu, alıcının kendi konfor alanı dışında bir şey satın aldığı satın alımlar için özellikle geçerlidir. Şirketler, arama motoru optimizasyonunu (SEO) potansiyel bir pazarlama kanalı olarak takip etmeyi düşündüklerinde, özellikle devam eden bir maliyet söz konusu olduğunda, "garantili SEO" satın almanın rahatlığını hissederler. Ne yazık ki, birçok SEO şirketi ile, bu güven garanti altına yerleştirilir.

Bir çok şüpheli SEO şirketi, "cüce cinayet" garantisi olarak başvurmak istediklerimi sunuyor. Diğer bir deyişle, kolayca ulaşılabilir bir garantidir – bu tür hizmetleri satın alır ve daha sonra sinir bozucu bir cilveli taciz etmezseniz, garanti karşılanmıştır. Nasıl şikayette bulunursun?

Gerçek şu ki, SEO şirketleri büyük arama motorlarını kontrol etmiyorlar ve doğal arama motoru sonuçlarının üzerinde sallanan "özel bir ilişki" olduğunu iddia eden herhangi bir firma sadece cehaletinize güveniyor . Neyse ki bu garantili SEO'nun imkansız olduğu anlamına gelmez, özellikle de garantinin toplam sonuçları ve bunları başarmak için kullandığı yöntemler olduğu zaman.

Aşağıdakiler, garantili SEO'nun daha popüler türlerinden bazılarının kısmi bir listesidir. orada – bazıları kabaca cüce cinayet kadar yararlı ve bazıları aslında anlamlıdır.

Kuşkulu Garantiler

"Leprikon Kovucu", Keyphrases Garantisini

Birçok SEO şirketleri, büyük arama motorlarının organik sonuçlarında belirli sayıda üst sıraya ulaşacaklarını dile getiriyorlar. Bu tür garantili SEO, özellikle ilk kez SEO şirketlerini araştıranlara cazip gelebilir. Sonuçta, yüksek sıralamalar her şeyden ibarettir, değil mi? Amaç bu değil mi?

Cevap, empatik bir "Hayır". Kaliteli SEO şirketleri, gerçek hedefin sitenize yüksek kalitede trafik getireceğine işaret edecektir. Rekabete aykırı veya belirsiz ifadeler seçerseniz, örneğin "cüce cinayet" gibi durumlarda üst sıralarda yer almak oldukça kolaydır. Kanıt ister misin? En sevdiğiniz arama motoruna "leprechaun repellent" yazın. Hemen hemen bu makalenin sonuçlarını baskın bulmaya çalışacaksınız (uyarı – bu makaleyi yayınlandıktan hemen sonra okuyorsanız, arama motorları henüz dizine eklenmemiş olabilir. Bir hafta bekleyin ve tekrar deneyin. .).

SEO şirketleri için hiç kimsenin kullanmadığı ifadeler için yüksek arama motoru pozisyonları elde etmek son derece kolaydır.Bu tür sıralamalar arkadaşlarınızı ve komşularınızı etkileyebilir, ancak size kaliteli trafik göndermezler. Eğer herhangi bir trafik herhangi bir trafik.İnce "cüzzak kovucu" ifadesi sadece demonstrasyon amaçlı kullanılır.Çok popüler olmayan ifadeler saçma gelebilir.Orada hiç yazılmadı işinizle son derece alakalı sesler var kesinlikle sayısız ifadeler var Arama motorlarına iyi SEO şirketleri bu tür cümlecikleri önleyecektir. “Leprechaun kovucu” uygulayıcılar onları kucaklayacak – onların değersiz garantilerine ulaşmalarını sağlıyor.

SEO şirketlerinin, daha rekabetçi ifadeler için belirtilmemiş arama motorlarında ilk sıradaki konumları garanti edeceği garantili SEO türünün başka bir yönüdür. Ne yazık ki, bu garantili SEO türü genellikle çok az pazar payına sahip olan ve spam taktikleri kullanan web sayfalarını hızla ortadan kaldıracak kadar karmaşık olmayan karmaşık motorları içerir. Belgelenen birkaç durumda, garantiler SEO şirketlerinin sahip olduğu ve işlettiği arama motorlarını içeriyordu!

Şu anda sadece üç büyük arama motoru var – Google, Yahoo ve MSN. Ask Jeeves ve AOL Search de dahil olmak üzere, bahsetmeye değer bir avuç küçük motor var. Garantili bir SEO, belirsiz olmayan motorları içermelidir.

"Şirket Adı" Garantisi

Ayrıca, bir şirketin göstereceği garantileri, sahte SEO şirketlerinin kullanacağı ortak bir garanti de vardır. Şirket adına bir arama için. Bu, garantili SEO'nun "leprechaun repellent" tadında olduğu gibi, gerçek bir değer sunmuyor. Elbette, şirket adınız "Acme" ise, aslında rekabet edebilir. Ancak, web sitenizin arama motoru sonuçlarının üst kısmına yakın bir yerde görünmüyorsa, şirket adınızda bir arama yapmak için kolay bir şekilde ayarlanmış olabilirsiniz. sorunu çözecek teknik aksaklıklar. Kaliteli SEO şirketleri bu bölgeye hemen hitap edecek. Dahası, şirket adınız için yüksek bir sıralama, açık bir şekilde arzu edilir olsa da, arama motoru pazarlamacılığının potansiyel değerinin yalnızca küçük bir kısmını sağlar. Çoğu şirket için gerçek fayda, arama motoru pazarlamasının, şirket adıyla henüz aşina olmayan potansiyel alıcıları çekmesidir. Şirketiniz bir hane adı olmadıkça, şirket adınızın sonuçlarda belirgin bir şekilde yer almasının işiniz üzerinde büyük bir etkisi olması muhtemel değildir.

Tıklama Başına Ödeme Garantisi

] Bazı SEO şirketleri, popüler motorlardaki bazı anahtar sözcükler için üst sıralar vaat eden garantili SEO hizmetleri sunacaklar, ancak doğal arama motoru sonuçları ve tıklama başına ödeme (PPC) reklamları arasındaki farkı anlamayan adaylarla ilgileniyorlar. PPC ile, bir numaralı sonucu garanti etmek çok kolaydır, ancak bu sonuç, motorun "ücretli" veya "sponsorlu" sonuçlarında görünecektir. Örneğin, şirketinizin özel yüzme havuzlarını kurduğunu varsayalım. "Özel havuzlar" gibi rekabetçi bir ifadenin organik sonuçlarda elde edilmesi zor olsa da, SEO şirketi organik sonuçlarla ilgilenmez. Tek yapması gereken mevcut en yüksek teklif verenden (tabii ki paranızı kullanarak) mahrumdur ve siteniz "sponsorlu" sonuçlarda bir numara olarak görünecektir. Çalışmalar, sponsorlu sonuçların, विज्ञापन olarak onları tanıyan bilinçli web araştırmacıları tarafından doğal sonuçlardan daha düşük bir düzeyde tutulduğunu göstermiştir. Ayrıca, ödemenizi durdurduğunuz anda, sıralamanız ortadan kalkar.

"Sitenizi 50.000 Arama Motoruna Gönderin" Garantisi

Bu teklifte, öncelikle motor sayısını içeren birçok varyasyon var. söz. Sayısından bağımsız olarak, bu muhtemelen "garantili SEO" nun en yaygın ve kalıcı türü ve temel olarak cehalet üzerinde avlanan bir aldatmacadır.

Yüksek kaliteli web sitelerine sahip olduklarına inanan şirketler sadece Arama motorlarının başarısından geri kalan şey, arama motorlarının henüz sitelerinin bulunduğunu bilmediğidir. Bununla birlikte, arama motorları kaliteyi bir web sitesi sahibinin yaptığıdan çok farklı bir şekilde ölçer. Uygun bir şekilde optimize edilmiş bir sitenin arama motorlarına gönderilmesine gerek yoktur (Yahoo, Google ve MSN gibi gerçek "örümcek tabanlı" arama motorlarına başvurma, Business.com, Yahoo Directory gibi insan tarafından düzenlenmemiş dizinler değil) ve Açık Dizin Projesi). Motorlar, siteleri kendi başlarına bulmayı tercih ediyor.

Bu "çözüm", hizmeti sunan SEO şirketlerine tabi ki, gerçek bir değer sunmuyor. Ayrıca, daha önce de belirtildiği gibi, 50.000 arama motoru yok – ya da endişelenmeye değer en az 50.000 arama motoru var. Bu hizmeti sunan SEO şirketleri bu garantiyi karşılıyor mu? Kesinlikle – gönderimleri yapmak için otomatik programlar kullanıyorlar. Bu garantili SEO değerli midir? Arama motoru pozisyonları için değil, ama leprechauns körfezde tutabilir.

Anlamlı Garantiler

"Garantili SEO" nun üstünlüğü göz önüne alındığında, anlamsız, endüstrinin Vahşi Batı doğası gibi görünen, ve SEO şirketlerinin herhangi bir büyük motorun sonuçlarını kontrol etmediği gerçeği, garantili SEO'nın hiçbir zaman değerli bir çaba olamayacağı anlamına gelebilir. Ancak durum böyle değil. Yukarıdaki örneklere dikkat ederseniz, bunlar öncelikli olarak en önemli konumlarda, belirli sayıda gönderimde, belirli sayıda motorda yer alır. Bununla birlikte, iyi SEO şirketleri, bireysel sonuçlar üzerinde herhangi bir kontrole sahip olmadıklarını anlamalarını, kendi çalışmalarının sonuçlarında ve garantili SEO'yu vaat ettikleri sürece sunmak için kullandıkları metodolojilerin güvenliğindeki sonuçlarından yeterince emin olmalıdırlar. [19659002] Özel Garanti

Çok nadir durumlarda, bazı yetenekli, deneyimli SEO şirketleri sizin mevcut trafik verilerinizin analizinden elde edilen özel bir garantinin, sektörünüzün rekabet gücünün sizin için geliştirebilecektir. ve sitenizin durumu. İdeal olarak bu tür bir özel garantiyi bir SEO firmasıyla yaptığınız işlemlerin başlangıcından itibaren sunacaksınız çünkü herhangi bir işe herhangi bir işe uygulanabilecek genellemelerden ziyade, özel durumunuza göre hedeflenmiş, anlamlı sonuçlar elde etmenizi sağlar. endüstrisi. Bazı SEO şirketleri, arama motoru sonuçları üzerinde doğrudan kontrolü olmadığından özel bir garantinin mümkün olmadığını söyleyebilir. Ancak, bir süredir iş yapan SEO şirketleri, algoritmanın nasıl değişeceğini biliyor ve birden fazla popüler arama motoru olduğunu anlıyor. Böyle bir firma sizin için özel bir garanti oluşturacak ve geri getirecek kadar emin olacaktır.

Hedeflenen Trafik Garantisi

Müşterilerine değer göstermeye kendini adamış olan SEO şirketleri, mevcut aramanın ana hatlarını okuyacaktır. Bir kampanya başlangıcında motor trafiği. Daha önce de belirttiğimiz gibi, SEO şirketleri arama motoru sonuçlarından etkilenmezken, müşterilerinin işiyle ilgili popüler ifadelere göre hedeflenen arama motoru trafiğinde artış göreceğine dair sözlerini vermek için en azından genel becerilerine yeterince güvenmelidir. . Eğer bu tür garantili SEO ücretlerini aylık bazda sunan firma, hedeflenen ifadeler için trafiğin minimum olarak taban çizgisini aşmadığı angajmanın herhangi bir ayı için ücretlendirilmemelidir. Sonuçta, pozisyonlarınızı korumak ve geliştirmek için aylık olarak ödeme yapıyorsunuz. Bireysel sonuçların kararsız hale gelebileceği ve gerçekleşebileceği ana algoritma değişirken, nadiren tüm motorlarda nadiren gerçekleşir. Ödemekte olduğunuz firmanın, arama motoru algoritmalarının değişen yapısına uyum sağladığından emin olmak için çok büyük bir ilgiye sahip olduğundan ve başka şeylerin ödenmemesi gerektiğini bilerek bu tür bir güvenden ilham aldığından emin olmalısınız. Potansiyel firmanız en azından web sitenize hedeflenen ifadelerden daha fazla trafik gönderilmesini garanti etmeyi istemiyorsa, her ay başka yerlere bakmak zaman alabilir.

"Beyaz Şapka" Garantisi [19659002] SEO şirketleri genellikle iki kampa ayrılıyor – "beyaz şapkalar" (arama motorunun belirtilen hizmet şartlarında sağlam bir şekilde kalan uygulayıcılar) ve "siyah şapkalar" (en yeni arama motoru algoritmalarını çözmek ve optimizasyonlarını geliştirmek için çalışan uygulayıcılar) Motorun hizmet şartlarına bakılmaksızın teknolojide büyük ölçüde teknikler). Her iki yaklaşım da meşrudur – sonuçta, sonuçlara yönelik teknik bir boşluktan yararlanma konusunda hiçbir şey yasadışı değildir. Ancak, siyah şapka SEO şirketleri müşterilerini cezalandırılma riskiyle karşı karşıya bırakmakta veya hatta büyük motorlardan tamamen uzaklaştırma riski taşımaktadır. Geri almak uzun bir süreç olabilir ve bazen mümkün değildir. Potansiyel cezadan endişe duyuyorsanız, firmanızın, tüm büyük arama motorlarının belirtilen hizmet şartlarına uygun olduklarını garanti edin. Eğer yapabiliyorsanız (ve bu nadirdir), sitenizin SEO şirketinin herhangi bir eylemi ile cezalandırılmayacağına dair bir garanti alın. Bu, bir şirketin sunabileceği için daha da zor, çünkü ana motorlar hizmet şartlarını sık sık güncellediler ve bugün kabul edilebilir olan teknikler kabul edilemez bir yarın olarak kabul edilebilir. Ancak, müşteri web sitelerini optimize ederken her zaman dikkatli davranan emin bir firma, bu tür garantili SEO hizmetlerini sunacaktır, çünkü gelecekte cezalandırma potansiyeline sahip olan teknikleri kullanmayacaktır.

Metafor (Ölü bir Leprikanın Dayakı)

Cezayir, en azından leprechauns'un kahvaltılık gevrekleri biriktirdiği ve kötü korku filmlerinde oynadığı sürece etrafta. Öyleyse, aslında anlamsız ama sağlam olan garantiler var. İyi bir garanti, yalnızca potansiyel bir alıcının temel duygularına hitap etmemeli, aynı zamanda, aldıkları satın alma işleminin anlamlı sonuçlar sağlayacağı konusunda da gerçek bir koruma sağlamalıdır. Garantili SEO en popüler türlerin çoğu yok ve bu utanç verici. Endüstrinin zaten "leprechaun repellent" uygulayıcıları yüzünden şüpheli bir ünü var – onların gökkuşağılarını kovalamayacağından emin ol. Sonuçta, peşinde oldukları altın potun.