यूनिक्स / लिनक्स

Linux Eğitimi – / usr / share / info içindeki belgeler – Linux Sistem Yönetimi Komutları Eğitimi

/ usr / share / info Dizin Yolu

info dizini, Linux "bilgi" (aka belgeler, bilgi) dosyalarının ana dizinidir.

Bu "bilgi" dosyaları, Linux işletim sistemi ve yüzlerce yazılım bileşeniyle ilgili tonlarca ekranlı belge sağlıyor.

Linux yüklendikten sonra, birçok "bilgi" dosyası var. Sisteminize yüklü olanların sayısı, yüklediğiniz yazılım paketlerinin sayısına bağlıdır.

Örneğin, bazı yazılım paketleri kurduğunuzda, bilgi dosyaları da pakete yüklenir.

    Linux Komutları Eğitim İpuçları: Buradaki Linux Sistem Yönetimi komutları, kavramları ve dokümantasyon bilgileri, aşağıdakiler dahil olmak üzere TÜM diğer Linux dağıtımları için geçerlidir: Ubuntu, Kubuntu, Edubuntu, Slackware, Debian, SUSE, openSUSE, Red Hat – ve Fedora.

Linux bilgi Komut ve Belge Dosyaları

info komut, bir yardım dosyasının içeriğini görüntülemek için kullanılır.

Örneğin, çalıştırdığınızda: daha az bilgi daha az komutun açıklamasını göreceksiniz. Bilgiden çıkmak ve kabuk istemine geri dönmek için "q" tuşuna basın.

    Örneklerle Linux Komutları Eğitimi: Bazı kavramların yazılı bir açıklamasını ve info komutunun nasıl çalıştırıldığını gördünüz. Bu adımları bir Linux komutları eğitim video kursundan izlemenin ne kadar kolay olduğunu hayal edin ve ardından kendiniz yapın!
    Linux eğitim videolarıyla, yüzlerce komut örneğinin size gösterdikleri ve dikkatlice anlatıldığı her adımı izleyebilirsiniz. Örneğin, info komutunun, yukarıda gösterilenden çok daha fazla örnekle nasıl kullanılacağını görebilirsiniz. Ve onları çok hızlı bir şekilde nasıl kullanacağınızı izleyebilir ve duyabilir ve sonra bunları kendiniz denemek için gerekli adımları atabilirsiniz!